logo
Select period
Search from map
Menu

alt-J - Vilnius 2021

Show descriptionHide description

Jie grįžta! Viena geriausių britų grupių „alt-J“ kitą vasarą Vilniuje pristatys naują albumą

Koncertai grįžta po nejaukios tylos, ir, tikėkimės, viskas tuoj bus kaip anuomet. Gal ir nėra taip, kaip planavom, bet po galais, muzikos industrija atsigauna.

Ta proga muzikos agentūra „8 Days A Week” vėl kviečia į tikrą koncertą be stogo. Patvirtinta, kad viena geriausių britų muzikos grupių „alt-J” kitą vasarą Vilniuje pristatys naują albumą. Tiesa, apie jį mes dar nieko nežinome.

„alt-J“ pasirodymas Vilniuje suplanuotas kitų metų liepos 18 d. Nebe koncertų salėje, kaip pirmą kartą, bet Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode. Ten pat, kur kitą vasarą pasirodys britas Michaelas Kiwanuka, islandai „Of Monsters and Men“ ir JAV roko legendos „Pixies“.

Apie „alt-J“

„Jie grįžta. Vilnių sakė įsimylėjo. „alt-J“ yra viena ryškiausių grupių dabartinėje muzikos industrijoje. Jie įrodė, kad ir masėms reikia intelektualios muzikos. Atrodo, kad jie groja ne dėl pinigų. Gal todėl jiems taip gražiai sekasi. Jie kuria unikalų muzikos pasaulį, kurio įvaizdį patys ir suformavo. Mūsų laukia dozė aukščiausio lygio šiuolaikinės muzikos, naujos idėjos ir įspūdingas šou atvirame ore“, - sakė muzikos agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Praėjo beveik penkiolika metų nuo grupės pradžios Lidso universitete. „alt-J“ tapo naujosios kartos vedliais, nors ne visi juos pamėgo iškart. Dabar be jų neįsivaizduojami geriausi grojaraščiai, kino filmų garso takeliai ir didieji vasaros festivaliai. Tiesa, patys juokauja, kad gatvėmis gali vaikščioti ramiai. Jų veidus mažai kas atpažįsta.

„alt-J“ – literatūros, muzikos ir istorijos moksliukai. Daugelis jų klipų ir dainų yra aliuzija į praeities įvykius ar popkultūrą. „Matilda“ atiduoda duoklę Luco Bessono juostai „Leonas“. Hitas „Deadcrush“ pasakoja apie karaliaus Henriko VIII žmoną. „Taro“ – tragiška karo fotografų Roberto Capos ir Gerdos Taro meilės istorija. Nemažai eilučių pasiskolintos iš praėjusio amžiaus literatūros šedevrų, knygų vaikams ar dainų.

Futuristinis ir kompiuterinį žaidimą primenantis „Relaxer“ turo koncertas Vilniuje 2018-tųjų vasarį tikrai įėjo į istoriją. Tada į koncertų salę „Compensa“ netilpo visi norintys. Tai buvo koncertas, kurį buvo būtina pakartoti.

Savo muziką jie vadina „ausinių muzika“ ir kuria klausymo patirtį. Trečiasis albumas „Relaxer“ buvo žingsnis gilyn į sąmonę. Tačiau apsilankę gyvuose „alt-J“ pasirodymuose gauna daugiau – nepamirštamą šviesų ir garso spektaklį. Jų gyvi koncertai yra galinga sakralinė ir kinematografinė patirtis.

Prieš keletą metų jie išleido ir „Reduxer“ – perdirbtą „Relaxer” versiją su repo žvaigždėmis (Little Simz, Pusha T, Danny Brown). Trikampio ženklu pasivadinusios trijulės dainos suskambėjo naujai. Nieko nuostabaus – „alt-J“ jau daug metų yra eksperimentų ir idėjų sinonimas.

„Nėra taip, kad specialiai stengiamės kurti sudėtingas dainas. Mums taip tiesiog išeina. Rašyti paprastą muziką mums neįdomu. Žmonės kartais galvoja, kad mes pretenzingi. Bet vien būti scenoje jau yra pretenzinga, tai neįprastas užsiėmimas“, – viename interviu LRT muzikos žurnalistui Ramūnui Zilniui sakė grupės klavišininkas Gusas Ungeris-Hamiltonas.

Grupės „alt-J“ muzika ypatinga tuo, kad ją mėgsta labai skirtingi žmonės. Koncertuose visi moka dainų žodžius atmintinai, o atmosferos pavydėtų net patys didžiausi pasaulio festivaliai. Neapleidžia nuojauta, kad kitą vasarą visas Vilnius dainuos kartu su jais.

Atrask. Daugiau. Muzikos. 

Pirmieji pigesni bilietai

www.8dw.lt

https://www.altjband.com
https://www.facebook.com/altJ.band
https://www.instagram.com/unrealaltj
https://www.youtube.com/Altjband
https://altjband.tumblr.com


 

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload