logo
Select period
Search from map
Menu

Festivalis Kaunas Blues

Show descriptionHide description
Gera Muzika Gyvai pristato!
Ilgai lauktas tarptautinis miesto bliuzo festivalis „Kaunas Blues“: pasaulinio garso atlikėjų koncertai Kauno sporto halėje, naktinės jam sesijos ir nemokama dieninė dalis stoties rajone.
 
„Kaunas Blues“ – pirmasis miesto bliuzo festivalis Lietuvoje, pristatantis pasaulinio garso atlikėjus. Tarp skirtingų bliuzo stilių nardantis festivalis siekia supažindinti su šio žanro tradicijomis ir įvairove bei skleisti bliuzo dvasią.
Nepraleiskite unikalios progos tapti besikuriančios istorijos dalimi ir leiskite bliuzo ritmui jus nuvesti į nepamirštamą garsų ir emocijų kelionę. Bliuzas jungia!
Bliuzo žanro esmė slypi gebėjime išreikšti gilias emocijas ir asmeninius išgyvenimus per sielos kupinas melodijas ir nuoširdžius tekstus. Dėl išskirtinės dvylikos taktų struktūros ir emocingo vokalo perteikimo, bliuzo muzika tampa daugiau nei tiesiog melodijų ir žodžių deriniu – ji tampa jaudinančiu žmogaus būsenos atspindžiu, pasakojančiu apie džiaugsmus ir vargus, atradimus ir netektis, meilę ir sielvartą bei visą gilų mūsų emocinį pasaulį.
Šių metų festivalio programoje: vakariniai užsienio bliuzo muzikantų koncertai Kauno sporto halėje, naktinės improvizacijų sesijos (angl. jam sessions) ir nemokama dieninė dalis.
 
Festivalio „Kaunas Blues“ abonementą įsigykite su 30% nuolaida.
Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 30% nuolaida
 
 
VAKARINIAI KONCERTAI KAUNO SPORTO HALĖJE
 
Nesvarbu, ar esate užkietėjęs bliuzo entuziastas, ar naujokas, norintis atrasti šį emocijų kupiną žanrą - parengėme jums programą, subalansuotą kiekvienam muzikos mylėtojui. Šių metų festivalyje skambės bliuzas su emocingojo soulo ir žaismingojo džiazo elementais, energingasis bliuzrokas, egzotiškasis afrobliuzas ir jausminga muzika, kurios neįdėsi į jokius rėmus.
 
Spalio 6 d. | Kauno sporto halė
 
Roland Tchakounté (Prancūzija / Kamerūnas)
Anthony Gomes (Kanada)
 
Spalio 7 d. | Kauno sporto halė
 
Sax Gordon ir Luca Giordano Band (JAV / Italija)
Toni Green (JAV)
 
 
NEMOKAMA DIENINĖ DALIS
 
Bliuzo istorija neatsiejama nuo traukinių, kuriais ši muzika iš pietų JAV keliavo aukštyn Misisipe, taip per šimtmečius susiformavo ne tik savitas šio žanro skambesys, bet ir prie bėgių įsikūrusių barų, vadinamų Juke Joint, kultūra. Šiose užeigose atsipalaiduoti po sunkios dienos ir užsimiršti nuo rūpesčių grojant bliuzą susirinkdavo keliaujantys afroamerikiečiai bei vietinė bendruomenė. Juke Joint baruose dingsta socailinės klasės – visi tampa lygūs ir randa bendrystę muzikoje.
Būtent šią bliuzo dvasią ir skleisime baruose ir užeigoje, vienai dienai tapsiančiuose Juke Join –  juose skambės bliuzo muzika, bus ruošiamas maistas ir prisidėti prie muzikinių improvizacijų galės kiekvienas norintis. Stoties ir Žemųjų Šančių rajonuose, sekant bėgiais, sudarysime jums maršrutą, įtraukdami ne tik žinomas, bet ir seną istoriją turinčias vietas, kurias kai kurie iš mūsų jau pamiršo, o kiti apie jas net nežinojo. Tad kviečiame pailsėti nuo slegiančių realijų, atsipalaiduoti muzikinėje erdvėje – tai lyg terapija pabūti visiems šioje akimirkoje, užmiršti rūpesčius ir kartu gerai praleisti laiką.
Iš Vilniaus atvyks bliuzo traukinys Juke Train, kurio vagonuose festivalio nuotaiką kurs gyvai atliekama muzika. Ir tai ne naujiena - nuo 2016 m. Juke Train platformoje pasirodė 30 Lietuvos ir užsienio atlikėjų, buvo nufilmuota 40 vaizdo klipų.
 
Spalio 7 d. Stoties rajonas
 
|| Pagrindinis koncertas Markus K (JK) Lietuvos grupių pasirodymai bliuzo traukinys Vilnius – Kaunas
 
 
Naktinės jam sesijos 
 
Koks bliuzo festivalis būtų be laisvai iš širdies gelmių besiliejančių melodijų? Po grupių pasirodymų į sceną kviesime prisijungti visus muzikantus bei klausytojus, norinčius drauge improvizuoti.
 
Spalio 6 ir 7 d. 
Vieta ir atlikėjai bus skelbiami netrukus
 
 
Apie „GM Gyvai“
 
„GM Gyvai“, ne pelno siekianti organizacija, beveik 20 metų organizuojanti muzikos koncertus ir nepamirštamas patirtis jų klausytojams. Pradėję savo veiklą būtent nuo bliuzo muzikos koncertų Kaune, organizatoriai įsitvirtino ir kaip vieninteliai Lietuvoje reguliariai organizuojantys pasaulio muzikos (angl. world music) koncertus - daugiau nei 500 koncertų įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose, tarp kurių ir gausa nemokamų pasirodymų ne tik viešose erdvėse, bet ir pažeidžiamoms visuomenės grupėms, jaunimui.
„GM Gyvai tikslas“ yra pažinindinti klausytojus su įvairia ir unikalia muzika, didinti koncertų prieinamumą bendruomenėms ir taip plėsti žmonių akiratį, o svarbiausia – suteikti galimybę patirti muzikos nešamą džiaugsmą ir palaimą.
 
Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt
 
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
 

Festival events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload