logo
Select period
Search from map
Menu

Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS '23

Sa 01/04/2023 18:30 - Fr 28/04/2023 20:10
5.20 - 25.20
Show descriptionHide description
 
XLVIII festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“
2023 m.  balandžio 1–28 d.
 
Didingas klasikos skambesys
 
Išsamiau apie festivalį, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt
 
 
Klaipėdos koncertų salėje balandžio mėnesį skambės jau 48-ąjį kartą vykstančio „Klaipėdos muzikos pavasario“ festivalio akordai. Įspūdinga renginio programa melomanus intriguos garsių kolektyvų pavadinimais, pripažintų atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis.
Pajusk melodijos grožį, harmonijos darną ir formos tobulumą. Tegu didingas klasikos skambesys užvaldo nevaržoma energija ir dovanoja džiaugsmingo pakylėjimo akimirkas!
 
 
Balandžio 1 d., šeštadienis, 18.30 val.
Enrico Onofri ir Klaipėdos kamerinis orkestras
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas Enrico Onofri (Italija)
Programa: Johann Sebastian Bach, Gregor Joseph Werner, Franz Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn
 
Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Festivalį atveria Klaipėdos kamerinio orkestro programa, antrąkart rengiama kartu su pripažintu italų maestro Enrico Onofri. Šio menininko kūrybinė veikla yra ypač intensyvi. Žymus senosios muzikos specialistas nuolat pasirodo žymiausiose pasaulio salėse, tarp jų – Vienos „Musikverein“, Zalcburgo „Mozarteum“, Berlyno filharmonijos, Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Wigmore Hall“, Ciuricho „Tonhalle“, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“ ir kitos. Jums nereikia taip toli vykti – galite paklausyti E. Onofri muzikavimo Klaipėdos koncertų salėje!
 
 
Balandžio 5  d., trečiadienis, 18.30 val.
Planeta – orkestras
Edukacinė programa šeimai
Dirigentas Modestas Barkauskas
Koncertą veda Jomantė Šležaitė-Paukštė
Programa: Georges Bizet
 
Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Kodėl simfoniniam orkestrui reikalingas dirigentas? Kaip koncerto metu jaučiasi orkestro nariai? Kodėl ragais vadinami instrumentai išdėstyti paskutinėse orkestro eilėse? Ar galiu padiriguoti?
Šioje smagioje edukacinėje programoje papildysite savo žinias apie instrumentus, orkestrą, kūrinius, išgirsite įdomių istorijų iš atlikėjų gyvenimo. Sužinosite, kokios etikos laikosi orkestro nariai, kuo pasižymi specifinė jų kalba, kaip jie ploja, kai rankos užimtos, ką veikia pūtikai per pauzes… Iš arti pamatysite daug muzikos instrumentų, o smalsiausi ir drąsiausi galės netgi padiriguoti orkestrui!
 
Balandžio 12 d., trečiadienis, 18.30 val.
Philip Glass ir kiti mimalistai
Mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ (JAV):
David Skidmore, Robert Dillon, Peter Martin. Sean Connors
Programa: Philip Glass, Steve Reich, Devonté Hynes, Jlin, David Skidmore
 
Bilietai – 18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Vieninteliam koncertui Lietuvoje iš Čikagos atvyksta perkusininkų kvartetas „Third Coast Percussion“. „Grammy“ statulėlės laimėtojai yra ne tik aukščiausio lygio profesionalai, bet ir melomanai, beviltiškai įsimylėję savo atliekamą muziką. Jų programos pagrindinis akcentas bus amerikietiško minimalizmo guru Philipo Glasso ciklinis kūrinys „Aguas da Amazonia“ / „Amazonės vandenys“. Kitoje koncerto dalyje skambės jo garsų magijos įkvėpta kitų minimalistų kūryba. Tarp jos bus garsaus amerikiečio Steve’o Reicho kūrinys, taip pat panardinsiantis į transo būseną.
 
 
 
Balandžio 14 d., penktadienis, 18.30 val.
Ekspresionizmo genijai
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras
Vyr. dirigentas Ričardas Šumila
Solistės: Joana Gedmintaitė, Monika Pleškytė (sopranai)
Programa: Gustav Mahler, Richard Strauss ir kt.
 
Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Programos idėją suformavo noras ant scenos iškelti atsinaujinusį ir sparčiai tobulėjantį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninį orkestrą. Gustavo Mahlerio Penktoji simfonija – tai didelis iššūkis orkestrui bei ilgai brandinta dirigento Ričardo Šumilos asmeninė svajonė. 
Pasak R. Šumilos, „LNOBT neseniai praėjusi Richardo Strausso operos „Rožės kavalierius“ premjera įrodė, kad ne tik teatro orkestras, bet ir solistai yra pajėgūs atlikti tokio sudėtingumo muziką.“ Koncerte skambės minėto kūrinio uvertiūra ir kitų kompozitorių operų ištraukos, suteiksiančios progą pasigerėti puikiais solisčių balsais.
 
 
Balandžio 18 d., antradienis, 18.30 val.
Šveicariškos jungtys
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Maurice Steger (išilginė fleita, Šveicarija)
Dirigentas Christian Knüsel (Šveicarija)
Programa: Othmar Schoeck, Felix Mendelssohn, Georg Philipp Telemann, Johann Pachelbel, Jean-Philippe Rameau, Jacob Van Eyck, Antonio Vivaldi
 
Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Klaipėdos kamerinis orkestras puoselėja glaudžius kūrybinius ryšius su šveicarų menininkais. Kartu su jais parengtas programas kolektyvas pristato ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje. Šis koncertas yra vienas tokio sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžių. Orkestro scenos partneriu Klaipėdos koncertų salės ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenose bus pasaulinio pripažinimo sulaukęs barokinės muzikos interpretatorius Maurice Steger, grosiantis išilgine fleita. Beje, šių retų instrumentų savo kolekcijoje jis turi net 70! Programai diriguos maestro Christian Knüsel, su kuriuo orkestras pirmąkart koncertavo „Murten Classics“ festivalyje Šveicarijoje. 
 
Balandžio 20 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Prancūzų muzikos šedevrai
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas)
Dirigentas Cyril Diederich (Prancūzija)
Programa: Maurice Ravel, Hector Berlioz
 
Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Muzikos kritikai Cyrilą Diederichą vadina vienu geriausių Prancūzijos dirigentų. Jo dirigavimas apibūdinamas kaip labai įtaigus, demonstruojantis įsigilinimą į atliekamą muziką, darantis poveikį kiekvienam klausytojui. Maestro diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras įtaigiai atliks prancūzų muzikos šedevrų programą. Interpretuojant vokalinius-simfoninius opusus virš kalnuotų orkestro faktūros masyvų kaip deimantas saulėje spindės žymios operos solistės Viktorijos Miškūnaitės soprano viršūnės.
 
 
Balandžio 26 d., trečiadienis, 18.30 val.
Mozarto žaidimai
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas Sergej Krylov
Solistė Rūta Lipinaitytė (smuikas)
Dirigentas Martynas Stakionis
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Arvydas Malcys
 
Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Lietuvos kameriniam orkestrui diriguos užsienio scenose sėkmingai pasirodantis jaunosios kartos dirigentas Martynas Stakionis. Studijavęs Hamburge ir Antverpene jis daug dėmesio skiria operos žanrui ir stambios formos muzikos veikalams. Solo partiją grieš daugelio tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Programa pavadinta pagal joje skambėsiantį Arvydo Malcio kūrinį. Dar išgirsime šio autoriaus koncertą smuikui ir styginiams, taip pat Wolfgango Amadeuso Mozarto Simfoniją  Nr. 36. 
Gražių įspūdžių mocartiškoje programoje!
 
Balandžio 28 d., penktadienis, 18.30 val.
Indų ragos 
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Imran Khan (sitaras, Indija), Sanju Sahai (tabla, Indija)
Programa: indų ragos
 
Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 
 
Klaipėdos kamerinis orkestras stebina drąsiais ir unikaliais programų sumanymais. Festivalio baigiamajame koncerte kolektyvas kartu su iš tolimosios Indijos atvyksiančiais solistais Imran Khan (sitaras) ir Sanju Sahai (tabla) ners į indų klasikinės muzikos gelmes. Skambės indų ragos – išplėtotos indų klasikinės muzikos kompozicijos, kuriamos pagal tam tikra derme pagrįstą melodinį modelį. Meistriškai atliekama raga sukuria ypatingą emocinę atmosferą, padedančią klausytojui patirti vieną iš devynių estetinių emocijų – rasų. Pasinerkime į užburiantį egzotiškos muzikos skambesį!
 
 
Bilietus platina BILIETAI.LT   
Klaipėdos koncertų salės kasos adresas – Šaulių g. 36, Klaipėda, tel. (8 46) 41 05 66  
Darbo laikas: 
·    Pirmadienis–penktadienis – 11.00–19.15 val. (pietų pertrauka – 14.30–15.15 val.); 
·    Šeštadienis – jei yra renginys – 2 val. iki renginio pradžios; 
·    Sekmadienis – kasa nedirba. 
 
 
Taikomos nuolaidos (pažymėtiems koncertams): 
 
100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos, LMTA Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos A. Brako dailės mokyklos). Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. 
50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;  
Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);  
25 proc. – asmenims, turintiems klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida yra taikoma vienam bilietui.
10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių). 
Bilietams taikomas Bilietai LT 1,20 Eur aptarnavimo mokestis. 
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.  
 

Festival events

No events were found
Buy ticket E. Onofri ir KKO | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularE. Onofri ir KKO | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Planeta orkestras. Edukacinė programa | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularPlaneta orkestras. Edukacinė programa | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Phillip Glass ir kiti minimalistai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularPhillip Glass ir kiti minimalistai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Ekspresionizmo genijai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularEkspresionizmo genijai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Šveicariškos jungtys | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularŠveicariškos jungtys | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Prancūzų muzikos šedevrai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularPrancūzų muzikos šedevrai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Mozarto žaidimai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularMozarto žaidimai | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Buy ticket Indų ragos | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS PopularPopularIndų ragos | Festivalis KLAIPĖDOS MUZIKOS PAVASARIS Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload