No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Finalinis festivalio koncertas

Su 25/08/2019 18:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
10.00

 Muzikos festivalis

 UŽUTRAKIO VAKARAI

2019-07-07

Koncertas „Gėlių paveikslai muzikoje“

 Laura Latvaitytė-Zaman (sopranas), Giedrė Muralytė (fortepijonas), Vytenis Gurstis (fleita)

Programoje: vokiečių, prancūzų, rusų, lietuvių kompozitorių kūriniai balsui, fleitai ir fortepijonui

Jauni, perspektyvūs, atviri pasauliui muzikantai Laura Latvaitytė-Zaman (sopranas), Giedrė Muralytė (fortepijonas) ir Vytenis Gurstis (fleita) muzikavimui drauge susibūrė prieš metus. Per šį laiką jau surengė ne vieną koncertą įvairiuose Lietuvos miestuose ir ruošiasi gastrolėms Vokietijoje. Kosmopolitiškas išsilavinimas – Laura studijas baigė Hamburge (Vokietija), Vytenis studijavo Londone (D. Britanija) ir Kelne (Vokietija), Giedrė – Lietuvoje ir Graikijoje – lėmė, kad kiekvienas iš jų aktyviai reiškiasi ir dalyvauja Lietuvos ir Europos muzikiniame gyvenime kaip solistas ar įvairių  kamerinių ansamblių narys, įnešantis į ansamblį naujų idėjų.

Specialiai festivaliui paruošta programa labai tapybiška – Užutrakio dvaro aplinka inspiravo pasirinkti gėlių ir gamtos motyvus muzikoje. Skambės įvairių šalių kompozitorių (lietuvių, prancūzų, vokiečių, rusų) kūriniai balsui, fleitai ir fortepijonui.

 

Užutrakio dvaro sodybos rūmų Baltoji salė

Koncerto pradžia 19 val.

 

2019-07-21

Kamerinės muzikos vakaras ,,Kartu su fleita“

 Juris Kalnciems (fortepijonas, Latvija), Vito Bergs (fleita, Vokietija-Latvija)

Programoje: R. Schumann, F. Poulenc, F. Liszt, Cl. Debussy ir kt. kompozitorių kūriniai

Juris Kalnciems Latvijos nacionalinės konservatorijos ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventas. Pianistas – tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso 1-osios vietos laimėtojas (1978 m.). 2003 m. Juris Kalnciems pradėjo organizuoti kasmetinius pianistų kursus, kurie sulaukia didelio susidomėjimo.

Atlikėjas yra įrašęs kelias kompaktines plokšteles. Šiuo  metu yra Latvijos muzikos akademijos fortepijono katedros vadovas, įvairių fortepijono muzikos konkursų žiuri narys.

Baigęs muzikos gimnaziją Latvijoje, Vito Bergs studijavo Maskvos konservatorijoje prof. Juryj Doljikov fleitos klasėje. 1990 m. baigė Latvijos muzikos akademiją prof. Vilnis Strautins klasę ir įgijo solisto, kamerinės muzikos atlikėjo, orkestro muzikanto bei pedagogo kvalifikaciją. Yra Latvijos filharmonijos, Kalugos filharmonijos (Maskva) solistas. Nuo 2006 m. dirba pedagoginį darbą Vokietijoje.

 

Užutrakio dvaro sodybos rūmų Baltoji salė

Koncerto pradžia 19.00 val.

 

2019-07-28

Koncertas kompozitoriui Anatolijui Šenderovui atminti

Styginių kvartetas ART VIO

Solistas tarptautinių konkursų laureatas Pijus Paškevičius (oboe d‘amore)

Programoje: J. S. Bach, F. Latėno,  E. Balsio, M. Oginskio ir kt. kompozitorių kūriniai

     ART VIO – respublikinio kamerinių ansamblių konkurso Vilniuje laureatas, dalyvavęs tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse Kuhmo mieste (Suomija). Ansamblis  dalyvavo Lietuvos bei užsienio tarptautiniuose kamerinės muzikos festivaliuose bei koncertavo prestižinėse salėse Lenkijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Rusijoje, Ispanijoje. Kolektyvui labai reikšmingi 2005 metai, kai jam suteikiamta garbė dalyvauti Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus vizito Ispanijoje metu surengtame reprezentaciniame koncerte Karalių rūmuose – pasirodymas buvo skirtas karaliaus Juano Carloso bei karalienės Sofijos garbei. Kvartetas koncertuoja su žymiausiais Lietuvos atlikėjais: Indre Baikštyte, Petru Geniušu, Luku Geniušu, Edvinu Minkštimu, Mona Kontra (Švedija), Pavelu Giunteriu ir daugeliu kitų.

2007 m. styginių kvartetas išleido savo pirmąją kompaktinę plokštelę, kurioje įgrojo Lietuvos kompozitorių Eduardo Balsio, Anatolijaus Šenderovo, Juozo Širvinsko kūrinius. 2016 m. Vokietijos kompanija „Dreyer Gaido“ išleido pirmąją kompozitoriaus A. Šenderovo kamerinės muzikos autorinę kompaktinę plokštelę, kurioje griežia styginių kvartetą Nr. 3, dedikuotą būtent styginių kvartetui ART VIO.

Šešiolikmetis obojininkas Pijus Paškevičius daugelio tarptautinių konkursų Latvijoje, Šveicarijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse laureatas. Savo nepaprastu muzikalumu, gebėjimu atlikti sudėtingiausius kūrinius atlikėjas stebina klausytojus nuo mažų dienų. Pijus ne kartą koncertavo su žymiausiais Lietuvos orkestrais – Lietuvos kameriniu, Kauno simfoniniu orkestrais, Kaliningrado filharmonijos kameriniu orkestru, jo atliekamą muziką girdėjo Vokietijos, Šveicarijos, Lenkijos ir kt. šalių klausytojai. Paskutinysis Pijaus laimėjimas – 2019 m. pelnytas Aukso medalis prestižiniame atlikėjų konkurse Manhetene, JAV.

P. Paškevičiaus scenos partneriai – Sergejus Krylovas, Davidas Geringas, Vilmantas Kaliūnas, Juozas Domarkas ir daugelis kt. batutos meistrų.

 

Užutrakio dvaro sodybos rūmų Baltoji salė

Koncerto pradžia 19 val.

 

2019-08-04 

Pasaulio šalių melodijos su ,,Forro Mior“

Nicolas Farruggia (vokalas, gitara), Alberto Becucci (akordeonas), Timoteo Grignani (zabumba, perkusija),  Walter Martins (perkusija), Portugalija

Programoje: afro-latino ritmai, džiazo improvizacijos

Jų balsai ir melodijos atskraidina išraiškingus Brazilijos derinius, jų rankos audžia melodinę Viduržemio jūros poeziją, lieja energiją Pietų Amerikos alsavimu.

Instrumentų garsai skamba populiariais Brazilijos (forró, samba, maracatu, carimbó) ir Afrikos diasporos ritmais (cumbia, calypso, merengue, funana).

Ši grupė nuneš nepamirštamais harmonijos sąskambiais ir ritmais į plačių  horizontų melodijas.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa  

Koncerto pradžia 19.00 val.

 

2019-08-18

Latvijos radijo bigbendas

Solistė Kristine Praulina (vokalas)

Latvijos radijo bigbendas įkurtas 1966 m. Po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. Latvijos radijo bigbendo vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta. Po 16 metų trukusios pertraukos, su naujomis idėjomis ir atsinaujinęs, Latvijos radijo bigbendas atgimė. Džiazo orkestro renesansą įtakojo tokie Latvijos džiazo muzikantai kaip Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir Raimonds Pauls.

Pirmas atkurto orkestro pasirodymas buvo su vienais žinomiausių džiazo pasaulio vokalistais Kurt Elling ir italų džiazo diva Roberta Gambarini. Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikos  žvaigždėmis kaip Džeimsas Morrisonas, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų. Kiekvienas bigbendo pasirodymas yra tarsi energijos mainai tarp muzikantų ir auditorijos.

Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus ir įdomius projektus, vadovaujant Kārliui Vanagui.

Kristīne Prauliņa –  jaunoji dainininkė iš Rygos, pradėjusi dainuoti Rygos evangelijos chore. Jai buvo 12 metų, kai pradėjo rimtai muzikuoti. Dabar ji koncertuoja visoje Latvijoje, taip pat ir daugelyje pasaulio šalių kaip solistė, su gospelų choru ir kitomis džiazo, bliuzo ir pop muzikos grupėmis. Dalyvaudama konkurse ,,Riga Jazz Stage“, Kristine Praulina tapo Grand Prix laimėtoja  ,,Best vocal“ nominacijoje.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa

Koncerto pradžia 19.00 val.

 

2019-08-25

Finalinis festivalio koncertas

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

(Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Solistas Boris Brovtsyn (smuikas, Didžioji Britanija)

Dirigentas Juozas Domarkas

Koncertą veda Viktoras Gerulaitis

 Programoje: A. Chačaturiano, P. Čaikovskio, M. Oginskio,  S. Moniuškos ir kt.  kompozitorių kūriniai

Ketvirtos kartos smuikininkas Boris Brovtsyn baigė  Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją, kur  mokėsi pas prof. Maya Glezarovą ir 1999 m. ją baigė su pagyrimu bei debiutavo su Jungtinės Karalystės BBC filharmonijos orkestru, o netrukus išvyko studijuoti į Londoną.

Boris Brovtsyn  laikomas vienu universaliausių ir giliausių jo kartos smuikininkų. Visame pasaulyje jis yra paklausus solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. B. Brovtsyn repertuare per 50 solo koncertų smuikui ir šimtai kamerinės muzikos pavyzdžių. 

Muzikantas koncertavo žinomuose festivaliuose: Oksfordo kamerinės muzikos, Ryedale (Didžioji Britanija) ir kt. festivaliuose. Kaip solistas Borisas Brovtsyn dirbo su tokiais žymiais atlikėjais, kaip seras Neville Marriner, Jurijus Bašmetas, Gerd Albrecht, Marek Janowski Neeme Järvi, Louis Langrée, Yan Pascal Tortelier, Gilbert Varga Antoni Wit, Alexander Lazarev, Vasilijus Sinaisky ir kt. Muzikantas nuolat koncertuoja kamerinės muzikos koncertuose su tokiais kolegomis kaip Janine Jansen, Maxim Rysanov, Amichai Grosz Borisas Andrianov, Anastasija Voltchok, Denis Matsuev ir Aleksejus Ogrintchouk.

2001 m. smuikininkas Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje tapo finalininku ir laimėjo „Reuters“ apdovanojimą.

B. Brovtsyn koncertuoja su daugeliu žinomų orkestrų. Tarp jų su Strasbūro, Monte Karlo, BBC filharmonijų orkestrais, Lilio nacionaliniu, BBC Škotijos simfoniniu orkestrais, Maskvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir daugeliu kt.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras – vienas brandžiausių Lietuvos orkestrų, 1940 metais įkurtas Balio Dvariono, kompozitoriaus, dirigento ir pianisto, iniciatyva. Per savo veiklos beveik aštuonis dešimtmečius LNSO tapo vienu svarbiausių nacionalinės kultūros puoselėtojų ir skleidėjų, lietuvių klasikinės ir šiuolaikinės simfoninės muzikos atlikėjų. Nuo 1964 metų iki 2015-ųjų orkestrui vadovavo Juozas Domarkas. Nuo 2015-ųjų rudens kolektyvo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento pareigas eina Modestas Pitrėnas, orkestro garbės dirigentas yra J. Domarkas.

Kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, dažnai gastroliuoja užsienyje. Lankytasi daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, Pietų Korėjoje, grota garsiose salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Kelno, Berlyno filharmonijos, Londono „Barbican Centre“, Frankfurto „Alte Oper“, Stokholmo „Berwaldhallen“ ir Rotušės salė, Amsterdamo „Concertgebouw“, Tokijo „Metropolitan“ ir „Suntory Hall“, Osakos „Festival Hall“, Mumbajaus Nacionalinis scenos menų centras, Tailando kultūros centras, muzikos festivaliuose: Šlėzvigo-Holšteino, „Musica Romantica“ Šveicarijoje, „Maskvos žvaigždės“, „Rusijos žiema“, „Varšuvos ruduo“, „Beethoveno Velykos“ Varšuvoje, „Prahos pavasaris“, Stresos, Merano, Reingau, Briuselio, Liudvigsburgo, Rygos, Gštado ir kt.

Pastaraisiais metais orkestras aktyviai rengia įvairius koncertinius turus – 2017 m. įvyko pasirodymai Tailande ir Indijoje, 2018 m. nusidriekė „Šimtmečio gastrolių“ maršrutai: koncertuota Didžiosios Gildijos salėje Rygoje, Lenkijos koncertų salėse, „Janačeko festivalyje“ Čekijoje, festivalyje „Musica Romantica“ Šveicarijoje, „Baltijos jūros festivalyje“ Stokholme.

Orkestrui dirigavo istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, tarp jų B. Dvarionas, S. Sondeckis, J. Aleksa, V. Fedosejevas, M. Rostropovičius, K. Pendereckis, K. Masuras, J. Frantzas, C. Diederichas, N. Järvi, Ch. Speringas, R. Hickoxas, Ch. Eschenbachas, O. Grangeanas. LNSO koncertavo su daugeliu žymių atlikėjų, įvairių kartų ir tautybių nuostabių instrumentininkų bei vokalistų, iš jų minėtini dainininkai M. Caballé, J. Norman, S. Larinas, V. Urmana, V. Noreika, pianistai E. Gilelsas, D. Baškirovas, D. Pollackas, S. Tiempo, F. Kempfas, M. Rubackytė, P. Geniušas, smuikininkai G. Kremeris, L. Koganas, V. Spivakovas, J. Rachlinas, S. Krylovas, Ph. Graffinas, A. Steinbacher, V. Čepinskis, violončelininkai M. Maiskis, I. Monighetti, D. Geringas, D. Ishizaka, M. Rostropovičius, altininkas J. Bašmetas.

LNSO sukauptame repertuare – ir praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūriniai, ir moderni šiuolaikinė muzika.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa

Koncerto pradžia 18 val.

Events website: http://www.uzutrakiovakarai.lt

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Finalinis festivalio koncertas Su 25/08/2019 18:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 10.00
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus 30 minučių iki regninio
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Venue
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lithuania
Promoter
VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai
Justiniškių g. 36-36 Vilnius
861285262 / uzutrakiovakarai@gmail.com
Reg. no: 126092590
Same venue
Buy ticket OPUSAI IŠ SVINGO EROS OPUSAI IŠ SVINGO EROS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
-20%
Buy ticket SVEČIUOSE NATHAN KALISH SVEČIUOSE NATHAN KALISH Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
-20%
Buy ticket NUOTAIKINGASIS TRIO ''CLAVIOLA'' NUOTAIKINGASIS TRIO ''CLAVIOLA'' Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
-20%
Buy ticket KELIONĖ APLINK PASAULĮ KELIONĖ APLINK PASAULĮ Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 14.40 - 18.00
-20%
Buy ticket BARBARA STROZZI: MOTERIS BAROKO MUZIKOS AVANGARDE BARBARA STROZZI: MOTERIS BAROKO MUZIKOS AVANGARDE Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 11.20 - 14.00
-20%