No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Kartų simfonija - Klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais

Tu 12/02/2019 18:00
Vilniaus Rotušė, Vilnius
7.00 - 10.00
„Kartų simfonija“ - klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais

Įsivaizduokite: simfonijoje arfos partiją pakeičia kanklės, o vietoje fleitų ir obojų groja lietuviški lumzdeliai, smuikus ir pučiamuosius atstoja liaudiškos birbynės, o rečitatyvuose skambančius vargonėlius keičia skudučiai. Kaip unikaliai tada skamba J. S. Bacho, W. A. Mozarto ir B. Britteno kūriniai, pademonstruos Valstybinio dainų ir šokio ansamblio „Lietuva“ orkestras Vilniaus Rotušės salėje vasario 12 d. Čia bus pristatyta „Kartų simfonija” – klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais.

Ši idėja ansamblio „Lietuva“ orkestro dirigentui dr. Egidijui Kaveckui kilo po itin sėkmingo muzikinės dramos „Legenda apie Pilėnus“ turo. Jo žiūrovus labiausiai nustebino, kaip Vytauto Klovos opera skamba atliekama liaudies instrumentais. „Dauguma įpratę, kad liaudies instrumentų ansamblis groja polkas ir kitą liaudies muziką. O mes grosime ir Bachą, ir Mozartą, ir Britteną. Be abejo, norisi nustebinti publiką. Tai tikrai nemenkas uždavinys mums visiems, tačiau jau po pirmųjų repeticijų tapo akivaizdu, kad muzikantai šią užduotį įveiks. Tai naudinga, nes kinta ir jų muzikos suvokimas“, - kalba dirigentas dr. E. Kaveckas.

Minėti kūriniai parašyti simfoniniam orkestrui, o ansamblis „Lietuva“ tą patį skambesį turi išgauti trimis spalvomis: lumzdeliais, kanklėmis ir birbynėmis. Anot dirigento, liaudies instrumentų orkestras skamba itin originaliai ir išskirtinai atliekant Baroko, Klasicizmo, Neoklasicizmo laikmečių muziką. To įrodymas - pernai Vilniaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įvykęs pirmas šios naujos ansamblio programos koncertas, į kurį netilpo visi norintys.

„Šiemet bus jau antras kartas, kai mūsų orkestras turės atlikti visą klasikinės muzikos koncertą. Anksčiau nesame groję tokių rimtų kompozicijų. Ansamblio muzikantai šiuos kūrinius gerai žino dar iš akademijos laikų, tačiau jų ilgą laiką negrojo. Darome tai ne tik dėl to, kad ši muzika įdomiai skamba, darome tai ir dėl savęs, nes muzikantams iškyla visiškai kitokie nauji uždaviniai, jie tobulėja“, - pasakojo dr. E. Kaveckas.

„Čia lygiai taip, kaip ir šokyje - iš klumpių staiga peršoki ant pirštų galų į puantus“, - patikslino solistė Dovilė Kazonaitė. Pernai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro metų viltimi pripažinta solistė mano, kad toks koncertas turėtų sudominti ir klasikinės muzikos gerbėjus, ir profesionalius muzikantus, mat daugeliui bus smalsu, kaip tai įmanoma ir ar apskritai įmanoma.

Pirmoje koncerto dalyje skambės iškiliojo Baroko epochos genijaus J. S. Bacho Koncertas Nr. 3, D – dur, BWV 1054, skirtas klavesinui solo ir styginių orkestrui. Klavesino partiją atliks bene profesio-naliausias Lietuvos klavesinininkas dr. Balys Vaitkus, o styginių partiją, pritaikytą liaudies instrumentų orkestrui - ansamblio „Lietuva“ orkestras. Pirmąją koncerto dalį užbangs jau kitos epochos, Klasicizmo laikotarpio paties populiariausio kompozitoriaus W. A. Mozarto motetas „Exultate jubiliate“, atliekamas Dovilės Kazonaitės (sopranas).

Antroje dalyje skambės W. A. Mozarto koncertas fleitai ir orkestrui D – dur, KV 314, fleitos partiją atliks lumzdelininkė Rūta Raginytė. Koncerto pabaigoje publikai bus pristatyta garsaus XX am. kompozitoriaus Benjamino Britteno „Paprastoji simfonija“, kurią atliks jungtinis Valstybinio ansamblio ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos orkestras, vadovaujami doc.dr. Aistės Bružaitės ir doc. Egidijaus Ališausko.

Koncertas „Kartų simfonija” vyks 2019 m. vasario 12 d. 18 val. Vilniaus Rotušėje.

Solistai: Dovilė Kazonaitė (sopranas), Rūta Raginytė (lumzdelis), Balys Vaitkus (klavesinas)
Valstybinio ansamblio Lietuva orkestras (dirigentas E. Kaveckas)
Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos Liaudies instrumentų katedros orkestras (vadovai doc.dr. Aistė Bružaitė ir doc. Egidijus Ališauskas)
Aranžuotės: Rūta Raginytė
Dirigentas: dr. Egidijus Kaveckas

Video:
https://goo.gl/8RXgq4
https://goo.gl/FtSDXT
https://goo.gl/UxMkyk

Events website: http://www.ansamblis-lietuva.lt

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Kartų simfonija - Klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais Tu 12/02/2019 18:00 Vilniaus Rotušė, Vilnius 7.00 - 10.00
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~17:30
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Venue
Didžioji gatvė 31 Vilnius Lithuania
Same promoter Same venue