logo
Select period
Search from map
Menu

LVSO KAUNE | DIANA TIŠČENKO GRIEŽIA L. VAN BEETHOVENĄ

Sa 29/04/2023 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas
8.20 - 15.00
2023 m. balandžio 29 d. 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija
 
LVSO|DIANA TIŠČENKO GRIEŽIA L. VAN BEETHOVENĄ
L. van Beethoven. Koncertas smuikui D-dur, op. 61
F. Mendelssohn. Simfonija Nr. 4 A-dur, op. 90 („Itališka simfonija“)
 
Diana Tiščenko, smuikas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Robertas Šervenikas
 
Kryme gimusi ir šiuo metu Berlyne gyvenanti smuikininkė Diana Tiščenko savo talentu užkariauja pasaulį. Mokytis griežti smuiku solistė pradėjo būdama šešerių kartu su savo teta, jau aštuonerių debiutavo su Krymo filharmonijos orkestru. Vos sulaukusi 18-os D. Tiščenko buvo pakviesta groti Gustavo Mahlerio jaunimo simfoniniame orkestre Vienoje, 20-ies tapo jo koncertmeistere, kartu su orkestru dalyvavo ir koncertavo garsiausiose Europos koncertų salėse. Jaunoji smuiko virtuozė turi įspūdingai daug pasiekimų, vienas svarbiausių iš jų – 2018 m. tapo Paryžiuje vykusio prestižinio tarptautinio Long-Thibaud-Crespin konkurso nugalėtoja. Europos koncertų salių organizacija (ECHO) 2020 m. smuikininkei skyrė Kylančios žvaigždės apdovanojimą. 2019 m. D. Tiščenko išleido savo debiutinį albumą, kuriam „BBC Music Magazine“ skyrė 5 žvaigždutes, o atlikėja buvo giriama už „išties išskirtinį ir individualų skambesį, tonų grožį, spalvų blizgesį bei spektrą“. Nuo 2022 m. smuikininkė yra koncertų ciklo „Resonanzen“ Zygburge (Vokietija) meno vadovė. D. Tiščenko šį vakarą klausytojams atliks Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) koncertą smuikui ir orkestrui D-dur. Jau daugiau kaip 200 metų šis kūrinys pripažįstamas kaip vienas iš didžiausių kada nors smuikui parašytų darbų.
Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras klausytojus kvies išgirsti Felixo Mendelssohno (1809–1847) „Itališkąją simfoniją“, įkvėptą kompozitoriaus kelionės po Italiją. „Tai – Italija! Dabar prasidėjo tai, ką aš visada laikiau didžiausiu gyvenimo džiaugsmu. „Itališkoji simfonija“ įgauna pagreitį. Tai bus džiugiausias kūrinys, kokį aš kada nors esu parašęs“, – laiškuose iš Romos savo seseriai rašė F. Mendelssohnas.
Koncertui diriguos vienas ryškiausių savo kartos Lietuvos dirigentų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas maestro Robertas Šervenikas. 2021 m. R. Šervenikas tapo Kauno valstybinio choro meno vadovu ir vyr. dirigentu. Dirigentas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairiapusę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės bei klasikinės muzikos interpretacijas. R. Šervenikas taip pat nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Bavarijos valstybiniu operos teatru (Miunchenas, Vokietija). 
 
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
LVSO KAUNE | DIANA TIŠČENKO GRIEŽIA L. VAN BEETHOVENĄ Sa 29/04/2023 18:00 Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas 8.20 - 15.00
Event LVSO KAUNE | DIANA TIŠČENKO GRIEŽIA L. VAN BEETHOVENĄ
Date / Time Sa 29/04/2023 18:00
Venue Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas
Price 8.20 - 15.00
Good to know

 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 17:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos: Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

The event organiser takes responsibility for the event and its quality. Ticket refunds will only be given if the event is cancelled or postponed. The ticket distributor acts as a revealed intermediary. For detailed information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
Venue
Kauno valstybinė filharmonija
E. Ožeškienės g. 12 Kaunas Lithuania
Promoter
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ
Vilniaus g. 6-1 Vilnius
kanceliarija@lvso.lt/8 5 262 8127
Reg. no: 190755747
VAT LT907557410
Event LVSO KAUNE | DIANA TIŠČENKO GRIEŽIA L. VAN BEETHOVENĄ
Date / Time Sa 29/04/2023 18:00
Venue Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas
Price 8.20 - 15.00
Same promoter Same venue
Buy ticket LVSO MARIJAMPOLĖJE | GRAŽIAUSI OPERŲ PERLAI LVSO MARIJAMPOLĖJE | GRAŽIAUSI OPERŲ PERLAI Marijampolės kultūros centras, Marijampolė
Buy ticket LVSO UTENOJE | GRAŽIAUSI OPERŲ PERLAI LVSO UTENOJE | GRAŽIAUSI OPERŲ PERLAI Utenos kultūros centras, Utena
Buy ticket LVSO ALYTUJE | GRAŽIAUSI OPERŲ PERLAI LVSO ALYTUJE | GRAŽIAUSI OPERŲ PERLAI Alytaus kultūros centras, Alytus
Buy ticket LVSO | SEZONO PABAIGOS KONCERTAS LVSO | SEZONO PABAIGOS KONCERTAS Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius
No results have been found for your request.
Loading...
Reload