logo
Select period
Search from map
Menu

ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas

Su 17/12/2023 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
10.00 - 25.00
Gruodžio 17 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

ROŽĖS KAVALIERIUS
Teatralizuotas koncertas pagal Richardo Strausso operą „Rožės kavalierius“

JOANA GEDMINTAITĖ, sopranas
NOAM KATZ, sopranas
SALOMÉ PAZ, mecocopranas
ŽILVINAS BRAZAUSKAS, tenoras

Koncerte dalyvauja pianistė
RAMINTA LAMPSATYTĖ

Programa
Ištraukos iš R. Strausso komiškos operos „Rožės kavalierius“. R. Strausso dainos.
 
„Rožės kavalierius“ – žavinga meilės, galantiškumo, nesusipratimų ir slaptų troškimų kupina opera. Tai – valsų stichija, pripildyta Vienos dvasios bei šiam muzikos kultūros centrui būdingo aristokratiškumo, elegancijos, grakštumo ir subtilaus humoro. Ši opera (sukurta 1911 m.), vadinama vienu didžiausių Vokietijos ir visos Europos operos šedevrų. Jos veiksmas vyksta XVIII amžiaus Vienoje, galingos imperijos sostinėje, imperatorienės Marijos Teresės valdymo laikais. Įprastinėje intrigoje, kai prasisiekęs turčius stengiasi išleisti dukrą už kilmingo senyvo, finansinių sunkumų turinčio barono, bet tikroji meilė suardo jo planus, visgi kaip centrinė figūra išryškėja Maršalienės personažas, kuriame įsikūnija ir tai, kas šioje komiškoje operoje nejuokinga… 
Teatralizuotame koncerte Užutrakio rūmuose skambės operos fragmentai. Nors šioje programoje ir nepasirodys visi veikėjai, jų gyvenimas scenoje bus ne mažiau intriguojančiu. Sudėtingą Maršalienės vaidmenį atliks operos primadona Joana Gedmintaitė. 
 
Joana Gedmintaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. I. Milkevičiūtės kl.) absolventė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. 2002 m. dainininkė apdovanota „Operos švyturių“ nominacija „Metų operos viltis“. Ji ne kartą yra pelniusi „Metų solistės“ vardą: už Rachelės vaidmenį J. F. Halevy operoje „Žydė“ (2004); už Siuzanos vaidmenį W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“ (2010); už Rozinos vaidmenį G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ (2014). 2015 metais solistei įteiktas „Auksinis scenos kryžius“ (už Violetos vaidmenį G. Verdi operoje „Traviata“).
J. Gedmintaitė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, atlieka soprano partijas daugelyje oratorijų, mišių, kantatų. Ji dainavo Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kt, yra kviečiama į prestižinį Spoleto festivalį JAV. Su Lietuvos dailės muziejaus kanklių trio gastroliavo JAV, su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru – Švedijoje. 2005 m. atstovavo Lietuvos kultūrai Japonijoje vykusioje „Expo 2005“ parodoje.
 
Noam Katz (Izraelis/Vokietija), baigusi operos studijas Tel Avive, dabar gyvena ir koncertuoja Vokietijoje. Yra parengusi daug operos ir operečių vaidmenų.
 
Salomé Paz (Izraelis/Vokietija) studijavo Tel Avive ir dabar gyvena Berlyne. Dalyvavo Vilniaus Valdovų rūmuose su dirbtiniu intelektu atkurtos operos „Andromeda“ atlikime ir Kauno kultūros festivalio oficialioje programoje. 
 
Žilvinas Brazauskas (Lietuva/Vokietija) gyvena Berlyne. Žinomas kaip puikus Lietuvos jaunas klarnetininkas, plačiai koncertuojantis Europoje solo ir su trio „Agora“, pradeda ir tenoro karjerą. Šiame koncerte jį girdėsite dainininko amplua.
 
Raminta Lampsatytė (Lietuva/Vokietija), gimusi JAV, yra žymi kultūros veikėja, Lietuvos ambasados kultūros ryšių atstovė Austrijoje, Šveicarijoje ir Lichtenšteine, Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė, Hamburgo Aukštosios muzikos ir teatro mokyklos profesorė, pianistė, mokslininkė bei pedagogė, rengianti meistriškumo kursus Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje. R. Lampsatytė yra parengusi leidinių apie lietuvių moderniąją muziką, kompozitorius Bronių Kutavičių ir Osvaldą Balakauską, operos dainininkę Marijoną Rakauskaitę. Pastaraisiais metais profesorė itin dažnai lankosi tėvynėje. Kiekvienas jos atvykimas į Lietuvą yra susietas su įvairiais muzikiniais projektais, kurie apjungia šalies ir užsienio atlikėjus.

Events website: http://www.ambravox.lt

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas Su 17/12/2023 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 10.00 - 25.00
Event ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas
Date / Time Su 17/12/2023 14:00
Venue Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Price 10.00 - 25.00
Good to know

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~13:30
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 4 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 4-7 metų vaikams bilieto kaina 12 Eur.


The event organiser takes responsibility for the event and its quality. In the event of cancellation or postponement of the event, the organiser is responsible for deciding on the return of tickets and refunds and is liable for refunds and damages. Tickets are non-exchangeable and non-refundable (including non-attendance).
The ticket distributor is acting only as an independent agent and is not liable for refunds or damages. Refunds must be requested from the event organiser. For more information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
 
Venue
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lithuania
Promoter
Ambra Vox, VšĮ
Geležių km., Smėlio g. 40 Vilniaus raj
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Reg. no: 302719606
VAT ND
Event ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas
Date / Time Su 17/12/2023 14:00
Venue Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Price 10.00 - 25.00
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket POP+KLASIKA! Netikėtas duetas POP+KLASIKA! Netikėtas duetas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Buy ticket Iš tamsos į šviesą. Teatralizuotas koncertas Iš tamsos į šviesą. Teatralizuotas koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Buy ticket Čardašo karalienė Čardašo karalienė Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Buy ticket NUO RETRO IKI ROKENROLO! Valdemaras Frankonis ir draugai! NUO RETRO IKI ROKENROLO! Valdemaras Frankonis ir draugai! Užutrakio dvaro sodybos EUROPOS salė, Trakai
No results have been found for your request.
Loading...
Reload