logo
Basket: 0
No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Sergej Polunin. Dramatiškas baletas «RASPUTINAS»

Sa 01/10/2022 19:00
COMPENSA koncertų salė, Vilnius
50.00 - 220.00

Pasaulinio baleto fenomenas Sergej Polunin pirmą kartą Lietuvoje su pastatymu

„Rasputinas“

Jauniausias premjeras Britanijos karališkojo baleto istorijoje ir labiausiai aptariamas tarp šiuolaikinių šio žanro šokėjų Sergej Polunin į Vilnių atvyks pirmą kartą. Į Lietuvą šokėjas atveš dramatišką baletą „Rasputinas“, kuris bus rodomas spalio 1 dieną „Compensa“ koncertų salėje.
 

Sergej Polunin yra kilęs iš Ukrainos Chersono miesto, jis patraukė viso šokių pasaulio dėmesį. Tarpusavyje besivaržančios pasaulio žiniasklaidos priemonės jį vadina iškiliausiu šiuolaikinio baleto šokėju, lygina su Baryšnikovu ir Nurijevu. „Jo gracija, greitis ir jėga, o svarbiausia – gebėjimas įsijausti į vaidmenį, Polunin turi absoliutų baleto arsenalą “, - rašo laikraštis „The Telegraph“.

Būdamas 13 metų Polunin gavo stipendiją studijuoti karališkojoje Didžiosios Britanijos baleto mokykloje, kur jo išskirtiniai gabumai buvo pastebėti. „Toks talentas, kaip Sergej, pasirodo tik kartą per kelis dešimtmečius“, – sakė jo mokytojai. Dėl unikalių fizinių duomenų, darbingumo ir charizmos derinio, Polunin, būdamas 19 metų, tapo jauniausiu premjeru per visą britų karališkojo baleto istoriją.

Tačiau ne veltui Polunin vadinamas „baleto pasaulio James‘u Dean‘u“. Būdamas 22 metų jis atsisakė prestižinių premjero pareigų ir išvyko iš Anglijos, kad iš naujo atrastų meilę šokiui. Suintriguotas šios nepaprastos istorijos, amerikiečių kino kūrėjas ir „Oskaro“ nominantas Stephen‘as Kantor‘as pasinaudojo BBC parama ir nufilmavo apie Poluniną dokumentinį filmą, išleistą pavadinimu „Šokėjas“.

Lūžis tolimesnėje Sergejaus karjeroje – jo bendras darbas su režisieriumi David‘u LaChapelle: vaizdo įrašas, kuriame Polunin šoka pagal dainą „Take Me To Church“. Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 28 mln. peržiūrų ir pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų. Tai parodė plačiajai visuomenei, kad baletas ne visada yra krakmolingi perukai. Ši meno forma gali būti šiuolaikiška ir seksuali.

Dabar Poluninas ir toliau kuria baletą pagal savo taisykles. Interviu jis dažnai atkreipia dėmesį į baleto pasaulio problemas, tokias kaip konservatyvumas, maži atlyginimai, griežti meniniai apribojimai. Siekdamas teigiamų pokyčių, jis įkūrė savo mokyklą, fondą ir ėmėsi prodiusavimo savo centre, kuriame ugdo jaunuosius talentus ir ruošia savo pasirodymus su kviestiniais artistais.

Dramatinis baletas „Rasputinas“ – vienas iš jų. Dirbti projekte Polunin pakvietė specialistus iš viso pasaulio. Nuo pagrindinių šokėjų vaidmenų iki kostiumų dizaino ir apšvietimo – ties kiekvienu pastatymo aspektu dirba meistrai iš Japonijos, Amerikos, Danijos, Vokietijos ir daugelio kitų šalių.

Japonų choreografė Juka Oj
šy sukūrė „Rasputiną“ specialiai Sergejaus Polunino pasirodymų garsiajame Londono „Palladium“ teatre sezonui . Jos „Rasputinas“ yra ir autsaideris, ir monstras, bet tuo pačiu ir gydytojas, ir žmogus, apdovanotas supergaliomis. Tai istorija apie žmogų, pasižymintį neįtikėtina charizma, jėga ir galia, – sako ji, – kai kas Rasputiną laikė šventuoju ir mistiku, daugelis – velniu. Bet aš žmonių niekuomet neskirstau tik į gerus ir blogus: kai žiūrėjau nespalvotas archyvines nuotraukas, bandžiau įsivaizduoti, kokie iš tikrųjų buvo šie herojai, gyvenime.

Organizatoriaus svetainė: www.artpartner.lt

 
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Sergej Polunin. Dramatiškas baletas «RASPUTINAS» Sa 01/10/2022 19:00 COMPENSA koncertų salė, Vilnius 50.00 - 220.00
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-12
Nuolaidos:
netaikomos

Please note that before purchasing tickets, you should assess the current situation regarding Government of the Republic of Lithuania COVID-19 restrictions on events and their participants. The ticket distributor acts as a revealed intermediary. If the event does not take place or is postponed, the event organizer, not the ticket distributor, assumes responsibility for the refund of the tickets purchased.
Venue
Promoter
ART Partner
ART Partner
Ocelářská 2457/7 190 00 Praha
+420603903842; gastroli@epastas.lt
Reg. no: 28491963
VAT CZ2849196
Same promoter Same venue
Buy ticket Teatro komedija ''Meilės sublimacija'' / ''Сублимация любви'' | Klaipėda PopularPopularTeatro komedija ''Meilės sublimacija'' / ''Сублимация любви'' | Klaipėda Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda 27.00 - 45.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket Teatro komedija ''Meilės sublimacija'' / ''Сублимация любви'' | Vilnius PopularPopularTeatro komedija ''Meilės sublimacija'' / ''Сублимация любви'' | Vilnius COMPENSA koncertų salė, Vilnius 33.00 - 63.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket (Perkeltas) PAVEL VOLIA / ПАВЕЛ ВОЛЯ (Perkeltas) PAVEL VOLIA / ПАВЕЛ ВОЛЯ COMPENSA koncertų salė, Vilnius 40.00 - 90.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket (KLAIPĖDA) Didžiausias visų laikų ''GULBIŲ EŽERAS'' (Sankt Peterburgo baleto trupė) NewNew(KLAIPĖDA) Didžiausias visų laikų ''GULBIŲ EŽERAS'' (Sankt Peterburgo baleto trupė) Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda 32.00 - 56.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket (VILNIUS) Didžiausias visų laikų ''GULBIŲ EŽERAS'' (Sankt Peterburgo baleto trupė) NewNew(VILNIUS) Didžiausias visų laikų ''GULBIŲ EŽERAS'' (Sankt Peterburgo baleto trupė) COMPENSA koncertų salė, Vilnius 18.00 - 68.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!