logo
Select period
Search from map
Menu

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės

Th 25/05/2023 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
15.76 - 33.00

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”. Naujai aranžuotą kūrinį atliks net du orkestrai – Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras. Drauge su jais gros kviestiniai muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio, dainuos žymus litvakų tenoras Rafailas Karpis. Jungtiniam kolektyvui diriguos Modestas Barkauskas.

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” – tai 15 dalių muzikinė kelionė, kurios metu klausytojai skries laiku ir per muzikinę prizmę susipažins su svarbiausiomis Izraelio ir Lietuvos istorijos akimirkomis. Šio kūrinio atlikimas Vilniaus miesto 700 metų jubiliejinėje programoje ir tuo pačiu Izraelio valstybės pasveikinimas su 75-uoju gimtadieniu yra labai prasmingas, nes penktoji šios šiuolaikinės simfonijos dalis yra Gedimino sapnas, o 10 ir 11 dalys pasakoja apie Izraelio valstybės atkūrimą 1948 metais.

Tai labai simboliška, nes švęsdami Vilniaus 700 metų jubiliejų, mes prisimename Gedimino laiškus, kuriuose Lietuvos Didysis Kunigaikštis į besikuriantį miestą pakvietė Europos amatininkus bei pirklius, su kuriais mūsų šalyje pradėjo kurtis ir pirmosios žydų bendruomenės. Ilgainiui Vilnius tapo labai svarbiu Europos žydų kultūros ir religijos centru, todėl buvo pramintas Šiaurės Jeruzale. Žydai šimtmečiais Lietuvoje kūrė gerbūvį ir jų istorija glaudžiai persipynė su lietuvių istorine patirtimi. Neišvengiamai šiuolaikinėje simfonijoje bus paliesta ir mūsų šaliai labai jautri Holokausto tema, įprasminant skaudžias patirtis kaip pamokas, kartu akcentuojant dabar Lietuvoje gyvenančių tautų vienybę ir šiltą tarpusavio santykį, ypač aktualų kaimynystėje vykstančio karo kontekste. Vienybę įprasmins šviesus koncerto finalas.

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” buvo sukurta Holokausto 80-mečio proga, o šio unikalaus kūrinio premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną, LR Prezidento rūmų kieme. Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas per LRT Plius: https://www.lrt.lt/mediateka/video/simfonija-is-siaures-jeruzales

Izraelio Nepriklausomybės 75-mečiui skirtame koncerte pirmą kartą nuskambės nauja kūrinio aranžuotė, kurią papildys gausesnis lietuvių liaudies instrumentų skambesys. Analogų neturinčiame kūrinyje klasikinė muzika persipina su egzotiškomis Artimųjų Rytų melodijomis, lietuvių liaudies motyvais, klezmerio bei džiazo elementais. Tai šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir archajiškų muzikos atspalvių turintis projektas, kuriame didingai skamba senoviniai hebrajiški ragai šofarai, o į orkestro skambesį subtiliai įsiliejančios kanklių, birbynių ir lumzdelio melodijos persipina su lietuvių ausiai retai girdėtų Artimųjų Rytų muzikos instrumentų garsais.

Atlikėjai:
Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras
·         Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras
·         Modestas Barkauskas – dirigentas
·         Rafailas Karpis – tenoras
·         Yaron Cherniak (Izraelis) – Persijos taras, sazas ir Hurdy-Gurdy
·         Jievaras Jasinskis – trombonas, šofaras
·         Tadas Daujotas – šofarai
·         Viktorija Miškinytė – šofaras
·         Haroldas Parulis – klarnetas
·         Laurynas Lapė – trimitas
·         Andrius Rekašius ir Sigitas Gailius – perkusija

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius 700, Izraelio ambasada Lietuvoje.

YouTube video: https://youtu.be/E7eQHcYrvOA

 

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės Th 25/05/2023 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 15.76 - 33.00
Event Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės
Date / Time Th 25/05/2023 19:00
Venue Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Price 15.76 - 33.00
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:15
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su šeimos kortele
 

The event organiser takes responsibility for the event and its quality. Ticket refunds will only be given if the event is cancelled or postponed. The ticket distributor acts as a revealed intermediary. For detailed information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
Venue
Šv. Kotrynos bažnyčia
Vilniaus g. 30 Vilnius Lithuania
Promoter
Prabudimo orkestras, VšĮ
V.Vaitkaus 13-75 Vilnius
prabudimo@orkestras.org/+37063685502
Reg. no: 304559381
Event Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės
Date / Time Th 25/05/2023 19:00
Venue Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Price 15.76 - 33.00
Same venue
Buy ticket BALTASIS KIRAS BALTASIS KIRAS Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Buy ticket GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius. PAPILDOMAS GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius. PAPILDOMAS Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Buy ticket GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius GJan ''Miegamasis'' - akustinis turas / Vilnius Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
Buy ticket ONA KOLOBOVAITĖ ir EGIDIJUS BAVIKINAS | Ne tik apie meilę ONA KOLOBOVAITĖ ir EGIDIJUS BAVIKINAS | Ne tik apie meilę Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
No results have been found for your request.
Loading...
Reload