No results have been found for your request.
Loading...
Reload

THIRD COAST PERCUSSION - garsiosios JAV mušamųjų grupės koncertas

Th 17/10/2019 20:00
Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius
20.00 - 50.00

Philipo Glasso naujojo kūrinio premjera Lietuvoje – GRAMMY laureatų „Third Coast Percussion“ (JAV) koncerte

Spalio 17 d. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje įvyks Philipo Glasso naujo kūrinio premjera Lietuvoje – žymiausias šiuo metu gyvenantis kompozitorius sukūrė kūrinį perkusininkų ansambliui, pasaulinio garso JAV mušamųjų grupei „Third Coast Percussion“. 2017 metų GRAMMY laureatai, garsieji Čikagos perkusininkai su šiuo kūriniu atvyksta į Vilnių pirmajam ir vieninteliam savo koncertui Lietuvoje. Ph. Glasso naujasis kūrinys „Perpetulum“ – tai pirmoji kompozicija, kurią 82-ejų muzikos legenda apskritai yra sukūręs mušamųjų kvartetui.

Nekantriai laukta pasaulinė Philipo Glasso „Perpetulum“ premjera įvyko šį pavasarį Čikagoje, kur prieš keletą mėnesių kompozitoriui buvo įteiktas „Kennedy Center Honor“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus Amerikos kultūrai. Nenuostabu, juk Ph. Glassas laikomas nacionaliniu JAV turtu – 2015 m. tuometis prezidentas Barackas Obama jį apdovanojo Nacionaliniu meno medaliu („National Medal of Arts“).

Premjera Čikagoje buvo nekantriai laukiama, bilietai buvo visiškai išparduoti gerokai iki koncerto. Publika tikėjosi ir sulaukė ypatingo įvykio iš tikrų muzikos meistrų: lyg ir neįpareigojančią, new age stiliui artimą muziką gebančio rašyti kompozitoriaus, kuris tačiau pateikia išradingų ir nepakartojamų kūrybinių blyksčių, ir GRAMMY apdovanojimą pelniusių puikiųjų atlikėjų, kurių gyvybingumas ir energija užkrečia klausytojus šiapus, ir anapus Atlanto.

Philipo Glasso kūrinys „Perpetulum“, kurio pavadinimas sujungia žodžius „perpetual“ („amžinas, begalinis“) ir „pendulum“ („švytuoklė“), atsirado grupės „Third Coast Percussion“ iniciatyva. Garsiajam kūrėjui jie ryžosi pasiūlyti tai, ko jis iki šiol niekada nebuvo daręs – parašyti kūrinį perkusininkų kvartetui. Paradoksas: nors Ph. Glassas laikomas minimalizmo muzikos tėvu, jis niekada nebuvo rašęs kūrinių tokiai minimalistiniai sudėčiai kaip perkusijos kvartetas. Vis dėlto po premjeros pasipylusios recenzijos akcentuoja kūrinio sėkmę ir ypatingą džiaugsmingumo jausmą, kurio suteikia ir atlikėjai, šiame kūrinyje „nelinkę į perdėm rimtą savęs pateikimą, tačiau nepaprastai sėkmingai susitapatinę su šia muzika“ (Infodad.com).

„Chicago Tribune“ pristatydama P. Glasso „Perpetulum“ akcentuoja „virtuoziškumą ir ekstravertiškumą“, kompozitoriaus skrupulingumą, išnaudojant kiekvieno instrumento tembrus ir galimybes sukurti žaižaruojantį muzikos audinį, bei atlikėjų stropumą, viską atlikti kuo skaidriau ir aiškiau. Galiausiai dienraščio apžvalgininkas Howardas Reichas konstatuoja, jog „visą šią muziką persmelkė džiaugsmo pojūtis“.  Pasak kritiko: „Jums belieka šypsotis viso atlikimo metu. Manau, „Perpetulum“ taps ženkliniu „Third Coast Percussion“ repertuaro kūriniu, kuris anksčiau ar vėliau bus atliekamas perkusijos ansamblių visame pasaulyje.“

„Perpetulum“ yra trijų dalių kūrinys, anot paties Ph. Glasso, „beveik Koncertas kvartetui“, mat papildytas nepaprastai įdomia pačių atlikėjų improvizuojama kadencija. Perkusinių instrumentų tembrai ir spalva suteikia visumai neabejotino žavesio, kurio galbūt nebūtų, jei „Perpetulum“ skambėtų atliekamas kitokio, labiau įprasto ansamblio.

GRAMMY laureatas „Third Coast Percussion“ yra ypač aktyviai koncertuojantis JAV kolektyvas. Grupė apvažiavo ne tik visas 50 JAV valstijų, bet ir surengė koncertinius turus 4 kontinentuose, įskaitant tokias šalis kaip Kolumbija, Taivanas, Jungtinė Karalystė, Kanada, Vokietija, Lenkija, Olandija, Italija, o šį rudenį „Third Coast Percussion“ pirmą kartą atvyks ir į Lietuvą.

Philipo Glasso naujausio kūrinio premjera Lietuvoje ir pasaulinio garso JAV mušamųjų grupės „Third Coast Percussion“ koncertas – spalio 17 d. Vilniuje, Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje.

 
 

 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Events website: http://www.vilniusfestivals.lt/LT/titulinis/

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
THIRD COAST PERCUSSION - garsiosios JAV mušamųjų grupės koncertas Th 17/10/2019 20:00 Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 20.00 - 50.00
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos
 
Venue
Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22 Vilnius Lithuania
Promoter
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
Ašmenos g. 8 Vilnius
info@vilniusfestivals.lt; +37052127364
Reg. no: 226190740
VAT LT100001983113
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket FRANCESCO TRISTANO piano & live electronics PopularPopularFRANCESCO TRISTANO piano & live electronics Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 20.00 - 50.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket ANDY STOTT Live PopularPopularANDY STOTT Live Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 29.00 - 49.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket TRISTAN PERICH Live PopularPopularTRISTAN PERICH Live Nacionalinė dailės galerija, Vilnius 10.00 - 20.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket MAX COOPER live AV PopularPopularMAX COOPER live AV Nacionalinė dailės galerija - Didžioji salė, Vilnius 29.00 - 49.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket SYNAESTHESIS: WAVES PopularPopularSYNAESTHESIS: WAVES Nacionalinė dailės galerija, Vilnius 10.00 - 20.00
Go Green and choose SmartTicket 
With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!