logo
Select period
Search from map
Menu

(ATŠAUKTAS) Baletas ''MEMENTO...'' Paskutinis Francesca'os Mann šokis Aušvice

Su 26/11/2023 18:00
AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, "Cozy theatre" erdvė, Vilnius

Atnaujinta: 2023.10.26

Pranešame, kad atšauktas renginys “Baletas ''MEMENTO...'' Paskutinis Francesca'os Mann šokis Aušvice”, kuris turėjo įvykti lapkričio 26 d. Vilniuje.

Pirkę kasose arba pagal išankstinę sąskaitą prašome užpildyti pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application
Prašymai priimami iki lapkričio 21 d.

Bilietus įsigijusiems internetu pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2023 metų lapkričio 30 dienos.

Organizatorius atsiprašo už nepatogumus.

 

Memento paskutinis Francesca‘os Mann šokis Aušvice.

Šiam renginiui buvo paruošta speciali, akustiška erdvė "Cozy theatre", tinkanti baleto pasirodymui.

Premjera

Choreografija: Nadia Timofejeva

Libretas: Michael Sadovsky ir Nadya Timofejeva

Muzika: Moris Ravel, Frederic Chopin, Gabriel Faure, Isaac Schwartz Lord Berners ir kt.

Scenografija: Inna Polonsky

Apšvietimo dizainas: Anton Makarenko

Kostiumų dizainas: Inna Polonsky ir Nadya Timofejeva

Generalinė direktorė: Marina Neeman
 

Trukmė

90 minučių (su pertrauka)
 

Pagrindiniai atlikėjai

Francesca Mann (balerina, kabareto šokėja) - Anael Zateikin

Francesca‘os tėvas (orkestro dirigentas) – Adomas Greenfeldas

Francesca‘os motina - Bracha Klein

Francesca‘os vyras - Aleksandras Ševcovas

Francesca‘os brolis - Erez Milatin

Francesca‘os sesuo - Sarah Lampert

SS karininkas (šnipas) – Michaelas Botzokas

Brolio sužadėtinė - Mayan Fishman

SS kariai (naciai): Dana Lampert, Noya Levi, Avital Barsukov, Ariel Mi Ron

Paštininkas – Tal Nisim

Mergina, parduodanti gėles – Rachel Jekobson
 

„Memento“ – tikrais istoriniais faktais paremtas bei tragiškos žydų balerinos Francesca‘os Mann istorijos įkvėptas baletas. Francesca – energinga, ambicinga ir darbšti mergina, kuri buvo laikoma viena perspektyviausių to meto baleto šokėjų Lenkijoje. Studijavusi vienoje geriausių Varšuvos mokyklų, ji buvo vadinama šalies baleto ateitimi, tačiau viską aukštyn kojomis apvertė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas ir tragiška jaunosios balerinos mirtis – Francesca Mann buvo nušauta Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje, tačiau, pasak liudininkų, net ir paskutinėmis savo gyvenimo akimirkomis ji darė tai, ką mėgo labiausiai, – šoko.
 

Spektaklio siužetas

Varšuva, 1939-ųjų vasaros pabaiga. Talentinga lenkų balerina scenoje atlieka solo pasirodymą, po kurio mėgaujasi susirinkusių gerbėjų ovacijomis ir sveikinimais, tarp jų – ir civiliais drabužiais apsirengęs SS karininkas. Šis paprašo primabalerinos privačiai su juo susitikti, tačiau Francesca atmeta jo pasiūlymą. Tuo pat metu atskrieja žinia, kad prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, o SS karininku prisistatęs vyras iš tiesų yra nacis, atsakingas už žydų išvežimą į getą. Tačiau jis Francescai siūlo sandėrį – jei ši sutiks dirbti šokėja vokiečių karininkų kabarete, galės padėti gete įkalintiems savo šeimos nariams ir kartu su jais išvykti į „saugią vietą“ Šveicarijoje. Balerinai nieko kito nebelieka, kaip patikėti karininku ir priimti jo pasiūlymą.

Netrukus trys tūkstančiai žmonių, su savimi turėdami padirbtus pasus, pradeda kelionę… Nieko nenutuokdami jie galvoja, jog traukinys sustos žadėtoje Šveicarijoje, tačiau iš tiesų prieš akis – spygliuota vieta ir ginkluoti nacių kareiviai.

Šie atvykusiems liepia nusirengti ir eiti į prausyklas, neva reikalinga dezinfekcija, be kurios kirsti Šveicarijos sienos jiems nepavyks. Vis tik netrukus prie rūbinių besirikiuojantys žydai supranta, kad tai – ne paprasti dušai, o dujų kameros. 

Nevilties kupini jie žygiuoja neišvengiamos mirties link, tačiau Francesca pasiduoti neketina – ji ima pašėlusiai šokti, o minia, suteikdama erdvės jos meninei išraiškai, sklaidosi į šonus: grakštūs ir svaiginantys balerinos judesiai užhipnotizuoja stovyklos sargybinius ir Francesca, nutaikiusi tinkamą momentą, griebia vieno jų ginklą ir nusitaiko į vieną žiauriausių Aušvico sadistų Josefą Šilingerį bei seržantą Emmerichą.

Šūvių garsai įkvėpė jėgų ir drąsos rūbinėje uždarytoms moterims, kurios, nors ir suprasdamos situacijos beviltiškumą, užpuolė nacių sargybinius, žinodamos, jog tai – paskutinis jų mūšis. Nors šis trumpas sukilimas ir buvo pasmerktas žlugti, tačiau jį liudiję žmonės išmoko svarbią pamoką – su blogiu kovoti ir nepasiduoti reikia net ir mirties akivaizdoje.
 

„Jerusalem Ballet“– pasaulinio pripažinimo sulaukusi baleto trupė

„Memento“ – jaudinantis baleto mokyklos „Jerusalem Ballet“ meno vadovės, šokėjos ir choreografės Nadyos Timofejevos kūrinys. 2014-aisiais ji laimėjo ministro Jurijaus Sterno prizą menininkams imigrantams už ypatingą indėlį į Izraelio visuomenę ir kultūrą,  po to, kai 2004 m. kartu su mama įkūrė Jeruzalės baleto mokyklą bei sukūrė ne vieną puikiai žinomą choreografinį kūrinį, tarp kurių –,,Piemuo ir kamino valytoja”, ,,Manfredas”, ,,Alegorija”, ,,Paskutinis susitikimas” ir kiti. Per beveik 20 gyvavimo metų „Jerusalem Ballet“ trupės pasirodymai sulaukė ne tik nacionalinio, bet ir pasaulinio pripažinimo – 2017-aisiais šokėjai dalyvavo tarptautiniame legendinės XX a. balerinos Jekaterinos Maksimos festivalyje ir sulaukė entuziastingų kritikų bei šokio profesionalų įvertinimų.

Nadyos Timofejevos mokiniai ir toliau tobulėja geriausiose pasaulio mokyklose:

Princesės Grace baleto akademijoje Monake; Europos baleto mokykloje Amsterdame; Vaganovos akademijoje, vadovaujamoje N. Tsiskaridze.

Talentingas Nadyos studentas Yuval Cohen, baigęs akademiją, buvo pakviestas į Filadelfijos teatro baleto trupę, vadovaujamą genialaus Angel‘o Corello. 

Šiais metais Yuval buvo apdovanotas premiją tarptautiniame konkurse -Džekson, Amerikoje.
 

Solistė ir pagrindinė šokėja baleto trupės “Jerusalem Ballet“- Anael Zateikin.

Anael yra prizininkė šių konkursų: Mia Arbatova, Young Grand Prix, Anna Pavlova, Ballet Beautiful Art. Anael prisijungė prie “Jerusalem Ballet” trupės 2015 m., o nuo 2017 m. pradėjo vaidinti pagrindinius baleto vaidmenis, dalyvavo tarptautiniuose turuose su šiuolaikine choreografija Kinijoje. 2019 m. dalyvavo specialioje Kinijos cirko pasirodymo programoje, kaip pagrindinė solistė. Anael gavo „išskirtinės šokėjos“ Izraelio titulą.

Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
(ATŠAUKTAS) Baletas ''MEMENTO...'' Paskutinis Francesca'os Mann šokis Aušvice Su 26/11/2023 18:00 AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, "Cozy theatre" erdvė, Vilnius
Event (ATŠAUKTAS) Baletas ''MEMENTO...'' Paskutinis Francesca'os Mann šokis Aušvice
Date / Time Su 26/11/2023 18:00
Venue AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, "Cozy theatre" erdvė, Vilnius
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~17:00
Renginio trukmė: ~80min.
Pertraukos: 1
Renginio kalba: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: nėra

The event organiser takes responsibility for the event and its quality. In the event of cancellation or postponement of the event, the organiser is responsible for deciding on the return of tickets and refunds and is liable for refunds and damages. Tickets are non-exchangeable and non-refundable (including non-attendance).
The ticket distributor is acting only as an independent agent and is not liable for refunds or damages. Refunds must be requested from the event organiser. For more information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
 
Venue
Promoter
Icons of Europinean ballet MB
Dariaus ir Gireno g. 42 A Vilnius
icons.euroballet@gmail.com
Reg. no: 306290524
VAT ND
Event (ATŠAUKTAS) Baletas ''MEMENTO...'' Paskutinis Francesca'os Mann šokis Aušvice
Date / Time Su 26/11/2023 18:00
Venue AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, "Cozy theatre" erdvė, Vilnius
Same venue
Buy ticket EuroCup: Vilniaus ''Wolves'' - Paryžiaus ''Paris Basketball'' PopularPopularEuroCup: Vilniaus ''Wolves'' - Paryžiaus ''Paris Basketball'' AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, Vilnius
Buy ticket (Vilnius) Natalija Bunkė - Kosmosas PopularPopular(Vilnius) Natalija Bunkė - Kosmosas AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, Vilnius
Buy ticket Inga Jankauskaitė / Grožis ir nuodai / Vilnius Inga Jankauskaitė / Grožis ir nuodai / Vilnius AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, Vilnius
Buy ticket IPPON CUP 2023 International cup for European karate clubs IPPON CUP 2023 International cup for European karate clubs AVIA SOLUTIONS GROUP Arena, Vilnius
No results have been found for your request.
Loading...
Reload