No results have been found for your request.
Loading...
Reload

(Atšauktas) Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai''

Fr 20/03/2020 18:00
Juozo Miltinio dramos teatras, Miltinio laboratorija, Panevėžys

 „PROVOKATORIAI“, Sławomir Mrożek

 Dviejų dalių komedija (N-16)

 Režisierius: Rimantas Teresas

Scenografas ir kostiumų dailininkas: Sergėjus Bocullo

Video menininkas: Paulius Jakubėnas

Vaidina: Giedrius Arlauskas, Jonas Čepulis, Emilis Pavilionis, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Gintautas Žiogas

 Numatoma trukmė: 2 val. 20 min.

 Premjera: 2019 m. lapkričio 7, 8, 9 d.

 Po ilgos pertraukos Juozo Miltinio dramos teatre – naujas garsaus teatro menininko Rimanto Tereso režisūrinis darbas.

 Spektaklis sukurtas pagal Sławomiro Mrożeko pjesę „Policija“ (1958). Kūrinyje vaizduojama išgalvota valstybė, kurioje nebeliko jokio pasipriešinimo prieš valdžią. Nuolankumą demonstruoja net paskutinis politinis kalinys, tad policijos viršininkas, nenorėdamas likti be darbo, nusprendžia valstybės priešą sukurti pats. Nusikalstamos veiklos jis įsako imtis uoliausiam policijos seržantui, profesionaliam provokatoriui, kuris iki šiol tyrė visuomenės palankumą savo valdovams.

 Statyti spektaklį pagal šį lenkų rašytojo kūrinį teatro aktorius ir režisierius norėjo daugiau nei tris dešimtmečius. Jį žavi „Policijoje“ besiskleidžiančios realistiškos absurdo situacijos bei meistriškai jungiami cinizmo ir lyrizmo elementai. „Kodėl provokatoriai? Nes visi pjesės veikėjai vienas kitą provokuoja,“ – sako Rimantas Teresas.

 Savo kūriniui teatro menininkas parinko kitą pavadinimą, nes, anot jo, „per kelis dešimtečius mūsų policija labai pasikeitė, tačiau Mrożeko pjesė tebėra labai aktuali. Dauguma šių dienų valstybių vadinamos demokratinėmis, taip pat ir mūsų. Bet, nors daugelyje jų viešai deklaruojama minties laisvė, žmogus vis tiek taikosi prie sistemos, jo prašoma pranešti apie viešosios tvarkos pažeidėjus, o slaptoji policija ieško valstybės priešų“.

 Sławomiras Mrożekas (1930 – 2013) buvo lenkų dramaturgas, rašytojas, dailininkas animatorius, kilęs iš Krokuvos apylinkių. Studijavo architektūrą, orientalistiką, meno istoriją, bet studijomis patenkintas nebuvo ir gyveno iš piešimo bei žurnalistinių straipsnių. Iš pradžių palaikė socializmo ir komunizmo ideologiją, bet vėliau režimu nusivylė ir 1963 m. pabėgo į Prancūziją. Anot lenkų kultūros tyrinėtojų, Mrożeko atsakas į realybę buvo gebėjimas juoktis. „Policija“ – pirmoji rašytojo pjesė. Jo dramaturgijai būdingos tiesmukai vaizduojamos situacijos, o veikėjų veiksmai kasdieniški, juokingai atskleidžia žmogaus elgesio absurdiškumą. 1996 m. grįžo į Lenkiją, bet po 12 metų vėl emigravo, mirė Nicoje.

 Rimantas Teresas (g. 1955) yra aktorius ir režisierius. Baigęs aktoriaus studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), nuo 1981 m. vaidina Juozo Miltinio dramos teatre (iki 1995 m. – Panevėžio dramos teatras), o nuo 1996 iki 2010 buvo šio teatro vadovas. Režisuoti mėgino dar studijų metais. Norėdamas įvaldyti režisieriaus profesiją, aštuntajame dešimtmetyje stažavosi Aukštojoje menų mokykloje Bratislavoje, Lunačiarskio valstybiniame teatro meno institute (dabar Rusijos teatro meno akademija – GITIS) Maskvoje. Pirmąjį spektaklį „Pinokio išdaigos“ pastatė 1989 m. ir spektaklių vaikams kategorijoje buvo įvertintas respublikine premija. Per tris dešimtmečius sukūrė 14 spektaklių, o 1999 m. JMDT pastatė kitą Sławomiro Mrożeko pjesę „Atviroje jūroje“. Kaip aktorius 2012 m. buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už Podkoliosino ir Vaclovo vaidmenis Rolando Atkočiūno spektakliuose „Vedybos“ bei „Hanana, kelkis ir eik“.

 
 

 

Events website: https://miltinio-teatras.lt/premjera-provokatoriai-s-mrozekas/

Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
(Atšauktas) Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai'' Fr 20/03/2020 18:00 Juozo Miltinio dramos teatras, Miltinio laboratorija, Panevėžys
Good to know
DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val. 20 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-16
Nuolaidos:
- moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems (pateikus pažymėjimą) bilieto kaina 8€;
- su ISIC pažymėjimu bilieto kaina 8€
 
Juozo Miltinio dramos teatras turi teisę žiūrovus, pavėlavusius į spektaklius Didžiojoje salėje, Mažojoje salėje, Kamerinėje salėje ir Miltinio laboratorijoje įleisti tik spektaklio pertraukos metu.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Please note that before purchasing tickets, you should assess the current situation regarding Government of the Republic of Lithuania COVID-19 restrictions on events and their participants. The ticket distributor acts as a revealed intermediary. If the event does not take place or is postponed, the event organizer, not the ticket distributor, assumes responsibility for the refund of the tickets purchased.
Venue
Juozo Miltinio dramos teatras
Laisvės a. 5, Panevėžys Panevėžys Lithuania
Promoter
Juozo Miltinio dramos teatras
Juozo Miltinio dramos teatras
Laisvės a 5 Panevėžys
kasa.jmt@gmail.com / 8 45 584614
Reg. no: 190754983
VAT LT 907549811