logo
Select period
Search from map
Menu

(Perkeltas iš 2024 01 18) Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS

Tu 05/03/2024 19:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius

Kovo 3 d., balandžio 17 d. spektaklis RAGANOSIAI titruojamas į anglų kalbą.

Iš prancūzų kalbos vertė Vincentas Klipčius

 
Režisierius — Antanas OBCARSKAS
Scenografė — Lauryna LIEPAITĖ
Spektaklio dramaturgas — Valentinas KLIMAŠAUSKAS
Kostiumų dailininkas — Juozas VALENTA
Kompozitorė — Agnė MATULEVIČIŪTĖ
Vaizdo projekcijų autoriai — Adomas GUSTAINIS, Ričard ŽIGIS
Šviesos dailininkas — Dainius URBONIS
Choreografė — Ieva NAVICKAITĖ
Katino personažo autoriai — Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda)
Kaukių autorius – Donatas JANKAUSKAS (Duonis)
Muziką atlieka: — Styginių kvartetas „Chordos“, Agnė Matulevičiūtė, Matas Samulionis, Dominykas Snarskis, Danielius Skeivelas, Gediminas Stepanavičius
Režisieriaus asistentas — Deivydas VALENTA
Prodiuserė — Kamilė ŽIČKYTĖ

VAIDINA

Beranžė — Martynas NEDZINSKAS
Žanas — Kirilas GLUŠAJEVAS 
Deizė — Toma VAŠKEVIČIŪTĖ, Žygimantė JAKŠTAITĖ
Diudaras — Kęstutis CICĖNAS
Senasis ponas Botaras — Arūnas SAKALAUSKAS
Logikas, ponas Papijon — Gytis IVANAUSKAS, Marius REPŠYS
Moteris su katinu, ponia Beuf — Rimantė VALIUKAITĖ
Padavėja — Aistė ZABOTKAITĖ, Vaidilė JUOZAITYTĖ
Savininkas — Naglis BIERANCAS
 

Iš prancūzų kalbos išvertė Vincentas KLIPČIUS

Raganosiai jau ir tavo mieste! Prisijunk prie progreso!

Kokie jie greiti. Stiprūs. Monumentalūs! Neabejojantys. Logiški. O tu? Tu neegzistuoji, nes nemąstai. Pradėk mąstyti ir atsirasi. Tai daugiau nei kvietimas. Virsk raganosiu! Tik pažiūrėk, kaip gražiai jie baubia! Dainuoja ir šoka!

Iš pradžių gal jie ir buvo mažuma, tačiau dabar – tikrai ne. Jų vis daugiau ir daugiau. Ten rasi ir saviškius. Tavo bendradarbiai ir kaimynai. Ten – visas elitas. Tavo vadovas, meras, svarbiausi influenceriai. Lengva kritikuoti iš šono, bet tiesa matosi tik iš vidaus, tik prisijungus. Juk matai, kas vyksta – realybė keičiasi akyse. Po daugybės krizių pasaulis yra neatpažįstamai pasikeitęs. Neatsilik nuo laiko.

Tai koks bus tavo pasirinkimas? Ir toliau sėdėsi kavinėje? Dar vieną mažą? O gal prisijungsi? Bet ar tau pavyks? Ar visgi liksi paskutinis žmogus savo mieste?

***

Ramią sekmadienio popietę tipiško prancūziško provincijos miestelio aikštėje įsikūrusioje kavinėje susirenka įvairių socialinių sluoksnių atstovai. Jie šnekasi apie savo gyvenimus ir apie politiką. Tos diskusijos padeda suvokti ne tik Prancūzijos, bet ir visos Europos problemas. Kavinės erdvėje veikėjai ne tik telkiasi, bet ir tolsta vienas nuo kito. Netikėtai miestelyje pasirodo raganosiai ir sugriauna įprastą gyvenimą, o haliucinacija tampa provokacija.

„Raganosiai“ yra viena žinomiausių rumunų kilmės prancūzų dramaturgo Eugène Ionesco pjesių ir viena populiariausių XX a. komedijų. Nepaisant daugybės bruožų, būdingų absurdo teatrui, taip pat dramaturgo kūrybai, „Raganosiai“ laikomas vienu neįprasčiausių E. Ionesco kūrinių. Pjesėje vaizduojamas laipsniškas žmonijos virsmas raganosiais, taip metaforiškai perteikiant asmenybės žlugimą, žmogaus troškimą būti tokiu pat kaip visi, susilieti su mase. Dramaturgas dėmesį sutelkia į individą ir jo vietą visuomenėje, giliai žmoguje įsišaknijusį prasmės ilgesį.

„E. Ionesco pjesę matau kaip šiuolaikinio pasaulio studiją. Keturiuose jos paveiksluose telpa šiandieninio pasaulio situacija: nesusikalbėjimas, nemėgstamo darbo turėjimas, kartu ir auganti baimė jo netekti, skirtinga realybės samprata, svarstymai apie populistinių idėjų skaldomą, vis radikalėjančią bendruomenę ir bandymai suvokti, kas gi yra žmogus ir žmogiškumas. Ar žmogus nėra atgyvena?“ – svarsto režisierius. A. Obcarskas. Jis sako, kad statydamas šią pjesę ketina atskleisti ne tik aktualiausius, bet ir komiškiausius „Raganosių“ niuansus.

Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
(Perkeltas iš 2024 01 18) Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS Tu 05/03/2024 19:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Event (Perkeltas iš 2024 01 18) Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS
Date / Time Tu 05/03/2024 19:00
Venue Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Good to know
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt
 
Durys atidaromos: 1 val. iki renginio
Renginio trukmė: ~ 3 val.
Pertraukos: dviejų dalių
Renginio kalba: lietuvių
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-16
Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.

Nuolaidos:

Senjorams* -25% (Kontrolės metu pateikti pensininko pažymėjimą);

Jauno žmogaus nuolaida ( imtinai 25 m.)  - 25% (Kontrolės metu pateikti nuolaidą moksleivio, studento pažymėjimą arba tapatybės kortelę).

Neįgaliesiems* - 25% Kontrolės metu būtina pateikti neįgaliojo pažymėjimą.

Perkant 20 ir daugiau bilietų - 15%;

Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje ir juos lydintiems asmenims bilietus į spektaklį RAGANOSIAI bus galima įsigyti nuo kovo mėnesio. 

Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.


The event organiser takes responsibility for the event and its quality. In the event of cancellation or postponement of the event, the organiser is responsible for deciding on the return of tickets and refunds and is liable for refunds and damages. Tickets are non-exchangeable and non-refundable (including non-attendance).
The ticket distributor is acting only as an independent agent and is not liable for refunds or damages. Refunds must be requested from the event organiser. For more information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
 
Venue
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lithuania
Promoter
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius
administracija@teatras.lt
Reg. no: 190753924
VAT ND
Event (Perkeltas iš 2024 01 18) Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS
Date / Time Tu 05/03/2024 19:00
Venue Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Other dates Same promoter Same venue
Buy ticket Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Buy ticket Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS Eugène Ionesco. RAGANOSIAI, rež. Antanas OBCARSKAS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
No results have been found for your request.
Loading...
Reload