logo
Select period
Search from map
Menu

 „AURA“ –  Pirmasis profesionalus šokio teatras Lietuvoje

Kauno šokio teatras „Aura” – pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, istoriją skaičiuojantis nuo 1980-aisiais metais Birutės Letukaitės įkurtos modernaus šokio studijos. 1989-aisiais metais teatras suorganizavo pirmąjį Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį Kaune. Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ vyksta daugiau kaip 30 metų, kiekvieną rudenį, Kaune. Nuo 2011-ųjų metų trupėje pradėjo šokti šokėjai iš įvairių pasaulio šalių ir „Aura“ tapo tarptautine šokio trupe, pristatančia spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų. Teatre veikia ilgametė „Auros“ šokio studija, kurioje vyksta šokio pamokos įvairaus amžiaus vaikams.

FORMAVO ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO VEIDĄ

Kauno šokio teatras „Aura“ – tai šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta modernaus šokio studija, 1995 m. įregistruota kaip Kauno šokio teatras „Aura“, kuriame žymi choreografė vadovauja iki šiol. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio „veidą“, išugdė ne vieną profesionalų šokėją, papildžiusį pasaulinę šokio padangę.

„Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, kviestiniais šokio meistrais iš užsienio, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, o Kaune jau 31-erius metus organizuojamas tarptautinis šokio festivalis „Aura“ tapo neatskiriama Kauno miesto kultūros dalimi. „Aura“ reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį.

Teatro meno vadovė – choreografė, pedagogė Birutė Letukaitė išraiškos šokio mokėsi pas Kirą Daujotaitę ir 12 metų šoko jos vadovaujamame kolektyve „Sonata“. Dalyvaudama šokio festivaliuose ir seminaruose studijavo įvairias modernaus,džiazinio ir šiuolaikinio šokio technikas pas žymiausius Europos ir Amerikos pedagogus.

Events website: http://www.aura.lt

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload