logo
Select period
Search from map
Menu

Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS

Su 23/04/2023 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
13.10 - 18.20
Surasti raganą.
Regėti ir praregėti iki pabaigos.
SU(SI)TIKIMAS – tai uždaros bendruomenės ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį, skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.
Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.
SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.
Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčia kūrėjų komandą permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo. Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog kūrėjų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūrovai čia tampa SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.
 
IDĖJA, REŽISŪRA Lauryna Liepaitė | DRAMATURGIJA Kristina Savickienė | CHOREOGRAFIJA, ŠOKIS Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | VAIDYBA Gediminas Rimeika | KOMPOZITORIAI, GYVAS MUZIKOS ATLIKIMAS Agnė Matulevičiūtė (elektronika), Laura Budreckytė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Dominykas Norkūnas (gitara) | ŠVIESŲ DAILININKAS Eugenijus Sabaliauskas | ŠVIESŲ OPERATORIUS Povilas Laurinaitis, Julius Kuršis | RITUALAS šokėjos savanorės
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Premjera: 2018
Trukmė: 70 min
N16
 
* Nuomonės:
„Pasibaigus spektaklių žiūrėjimo maratonui uždaviau sau dar vieną klausimą – ar Lietuvos teatras pagaliau išmoko feminizmo kalbą? 2018-aisiais #metoo turėjo atgarsį mūsų visuomenės kultūriniuose sluoksniuose, o kuo konkrečiai judėjimas buvo naudingas teatrui, kaip jį paveikė? Manau, jau galime fiksuoti feminizmo įteisinimo mechanizmus, atsispindinčius šiuolaikiniame teatro diskurse. Ryškūs pavyzdžiai – Alytaus miesto teatro projektas „Seen“, Klaipėdos dramos teatras „Mama Drąsa“ ir Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ ritualas „Su(si)tikimas“. (Ingrida Ragelskienė, 7md.lt, 2019)
„Iš šiuolaikinio šokio projektų vis dar nepaleidžia „Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“ – žiūrint jį (ar dalyvaujant jame) atrodė, jog esi erdvėje, kurioje eksponuojami spektaklio kūrėjų kompleksai, manipuliuojama atviromis šiuolaikinio teatro bei šokio formomis ir žiūrovais, kurie lyg Hamelno miesto vaikai paskui žiurkininką eina ratu drauge su margais chalatais vilkinčiais sektantais, o paskui paklusniai aplink iš savo pačių būrio išrinktą raganą sukrauna bausmės laužą.“ (Helmutas Šabasevičius, 7md.lt, Nr. 42 (1279), 2018)
„Atrodo, kad geriausiai čia jaučiasi Rimeika, didžiąją dalį laiko improvizuojantis, ir darantis tai puikiai. Jo drąsa, švelnus agresyvumas ir erzina, ir kamuoja, ir traukia. Jo lytiškumas pereina daugiausiai pakopų, jis veikia kaip spektaklio vanduo, susiejantis atskiras žuvis.“ (Dovilė Zavedskaitė-Statkevičienė, 7md.lt, Nr. 41 (1278), 2018)
„Niekas nepasipriešino nežmoniškam ritualo veiksmui, neišardė jo. Dalyvavo arba stebėjo, gal net linksminosi it vakarėlyje.“ (Ingrida Gerbutavičiūtė ir Rūta Oginskaitė, Menų faktūra, 2018)
 
-- visi bilietai į pasirodymą stovimi --
-- įspėjame, kad spektaklio metu naudajamas stroboskopas --
 
 
Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS Su 23/04/2023 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 13.10 - 18.20
Event Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS
Date / Time Su 23/04/2023 19:00
Venue MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Price 13.10 - 18.20
Good to know

 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė:  70 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N16
Nuolaidos:
Moksleiviams, studentams
 
*Tik lapkričio 25 d. - Juodojo penktadienio nuolaida* (galioja pasirinkus Black Friday kaina)

The event organiser takes responsibility for the event and its quality. Ticket refunds will only be given if the event is cancelled or postponed. The ticket distributor acts as a revealed intermediary. For detailed information on ticket refunds, please refer to the "Consumer Policy" here.
Venue
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lithuania
Promoter
Urbanistinio šokio teatras Low Air, Všį
Urbanistinio šokio teatras Low Air, Všį
Kaukysos g. 18-608 LT-11342 Vilnius
868430191/ info@lowair.lt
Reg. no: 302888894
Event Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS
Date / Time Su 23/04/2023 19:00
Venue MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Price 13.10 - 18.20
Same venue
Buy ticket Monospektaklis "BŪTI". Taško teatras Monospektaklis "BŪTI". Taško teatras MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Buy ticket Šokio spektaklis ''Yet Another Day in Paradise'' Šokio spektaklis ''Yet Another Day in Paradise'' MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Buy ticket PREMJERA! Spektaklis vaikams ''80 pasaulių per vieną dieną'', Vilniuje! PREMJERA! Spektaklis vaikams ''80 pasaulių per vieną dieną'', Vilniuje! MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Buy ticket Judesio spektaklis ''UPĖ'' (vaikams nuo 6 mėn. - 3 m.) Judesio spektaklis ''UPĖ'' (vaikams nuo 6 mėn. - 3 m.) MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
No results have been found for your request.
Loading...
Reload