logo
Select period
Search from map
Menu

TEATRALIZUOTA EKSKURSIJA JAUNIMUI

Show descriptionHide description

Vilniaus mažasis teatras pristato naujieną – nuotaikingą ekskursiją po teatro užkulisius jaunimui (12m. – 18m.). Šios ekskursijos autorės ir gidės – dvi žavios teatro aktorės: Ilona Kvietkutė ir Neringa Būtytė. Valandos trukmės renginyje jos supažindina ekskursijos dalyvius su Vilniaus mažuoju teatru, legendiniu pastatu, kuriame jis įsikūręs,  pakviečia ten, kur žiūrovai neturi galimybių patekti – į užkulisius, repeticijų salę, grimo kambarį, kostiumų sandėlį, meno technikų cechą.

Vilniaus mažasis teatras yra įsikūręs Gedimino prospekto 22 name, kur XX amžiaus pradžioje veikė itin reikšminga Lietuvos kultūrai draugija „Rūta“. „Rūta“ rengė koncertus, paskaitas, taip pat ir teatro vaidinimus. Draugijos veikloje dalyvavo iškiliausi to meto kultūrininkai, Nepriklausomybės akto signatarai. Pastatą nuo pat pradžių gaubė išskirtinumo dvasia, legendos aura, susijusi su garsiausio lietuvių dailininko simbolisto Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Czeslawo Miloszo, Jaschos Heifetzo ir kitais garsiais vardais. Išskirtinė ir pastato architektūra: žiūrovų salė turi unikalias stiklo blokelių lubas; tokios visoje Europoje išlikusios tik dvejos – čia, Vilniuje, ir Prahoje. Teatro patalpų interjeras pasižymi skoninga atkurto autentiško XIX ir XX a. sandūros stiliaus ir modernizmo jungtimi.

Teatro repeticijų salėje jaunimui paruošta speciali ekspozicija iš skirtingų spektaklių rekvizito, kostiumų, scenografijos maketų. Pristatydamos eksponatus, aktorės pateiks specifinių žinių iš teatro istorijos, atskleis VMT spektaklių gimimo istorijas, papasakos kuriozinių nutikimų iš teatro kasdienybės. 

Pagrindinė ekskursijos dalis vyks Mažojo teatro scenoje – čia aktorės Ilona Kvietkutė ir Neringa Būtytė atskleis keletą aktorinio meistriškumo paslapčių, pademonstruos improvizacijos, sceninio judesio ir sceninio bendravimo įgūdžius. Be to, sužinosite, kaip su šviesos ir garso efektų pagalba sukuriamos skirtingiausios nuotaikos, kaip gimsta scenoje siaučiančios stichijos ir kaip aktoriui nepasimesti kebliose sceninėse situacijose.

 

 

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload