Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

M.A.M.A. 2020: daugiau nei 100 žmonių komisijai duotas startas išrinkti geriausius

Asociacija „Metų muzikos apdovanojimai“, organizuojanti svarbiausius šalies muzikos apdovanojimus „M.A.M.A.“ penktadienio popietę uždegė žalią šviesą kompetentingai komisijai, kuri išrinks geriausius iš geriausių keturiolikoje kategorijų. Jau kovo 27 dieną planuojama įspūdinga apdovanojimų ceremoniją, kurios metus paaiškės komisijos išrinkti geriausi.

Inga Jankauskaitė pristato dainą ir vaizdo klipą ''Ir tai praeis'': dabar įgavo daug daugiau prasmių ir aktualumo

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų, net trijose muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ kategorijose nominuota Inga Jankauskaitė ir toliau išlieka itin produktyvi. Šiandien žinoma moteris pristato singlą „Ir tai praeis“, iš visai neseniai pristatyto antrojo solinio albumo. Šiuo periodu aktualiai pavadintas kūrinys parašytas seniau, tačiau dabar įgavo dar daugiau prasmių.

Atlikėjas Jurijus perdainavo legendinę ''Foje'' dainą ''Geltoni krantai'', kuri A. Mamontovo nepaliko abejingu: šis kūrinys perdarytas itin skoningai

Visai neseniai savo antrąjį solinį albumą „Randai“ pristatęs dainininkas Jurijus Veklenko, šiandien klausytojams turi dar vieną staigmeną – perdarytą legendinės grupės „Foje“ kūrinį „Geltoni krantai“. Šis Jurijaus pasirinkimas ir dainos perdarymas pradžiugino ir kūrinio autorių, dainininką Andrių Mamontovą.

M.A.M.A. pristato Lietuvos muzikos kūrėjų grojaraštį

Svarbiausias šalies muzikos reiškinys – apdovanojimai „M.A.M.A.“ nuolatos stengiasi populiarinti Lietuvos kūrėjų darbus bei kuo plačiau visuomenei pristatyti atlikėjus. Šį kartą asociacija, organizuojanti muzikinius apdovanojimus, žengia dar vieną žingsnį – pristato muzikos grojaraštį, kuris kiekvieną savaitę bus atnaujinamas.

Pradėjus plaukti pirmosioms paraiškoms ''Aurum 1006 km lenktynių'' organizatoriai siūlo pasirūpinti ir bilietais

Tik prieš pusantros savaitės paskelbę dalyvių registraciją „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai susilaukė ir pirmųjų paraiškų. Norą pasivaržyti 2021 metų liepos 14-17 dienomis Palangoje vyksiančiose jau 22-osiose maratoninėse lenktynėse, kurias nuo pat pradžių kasmet rengia VšĮ „Promo Events“ ir kurios tituluojamos didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse, jau pareiškė norą devynios komandos.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

AR SPALĮ SUSITIKSIME FESTIVALYJE ''TAI – AŠ''?

Spalio 14 – 19 d. pasinerti į dainos, poezijos ir šių dviejų meno sričių junginio muzikinį sūkurį kviečia jau 17–tus metus skaičiuojantis Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“.

Šių metų renginių programoje – jaukūs festivalio koncertai muzikos gurmanams magiškoje Šv. Kotrynos bažnyčioje, bendruomeninės, tarpkultūrinės kūrybinės dirbtuvės jauniesiems dainų ir tekstų autoriams bei atlikėjams, po Lietuvos miestelius ir kaimynines šalis keliaujantys koncertiniai festivalio atlikėjų muzikiniai ekipažai, netikėtas jungtinis muzikos ir teatro projektas visai šeimai bei jaukūs autorinės kūrybos naktinėjimai iki paryčių.

Pirmadienį festivalį pradės eksperimentinė, performatyvi, vos 30-čiai žmonių skirta ekskursija – koncertas „Vilnius ir meilė“. Po poeziją, Vilnių, Šv. Kotrynos bažnyčią ir muzikines improvizacijas klaidžiosime su multiinstrumentalistu Skirmantu Sasnausku ir gidu Dariumi Jokūbausku.

Šių metų programoje didelis dėmesys skiriamas jaunosios kartos dainuojamosios poezijos atstovams. Ketvirtadienio atidarymo koncerte Šv. Kotrynos bažnyčioje grupė „Baltos varnos“, drauge su styginių kvartetu, pristatys savo naująjį gyvo garso albumą „Virsmas“.
Jaunuosius kūrėjus ir atlikėjus eksperimentuoti kvies tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, kurias ves kūrėjai – bardai Annika Fehling (Švedija), Brett Perkins (Amerika/Danija), o taip pat gerai žinoma istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė. Specialioje „Bardazmus“ programoje tarptautine patirtimi kultūrinių mainų tematika improvizuos ne tik Lietuvos, bet ir pagal ERASMUS programą atvykę studijuoti jaunuoliai iš įvairių pasaulio šalių!

Penktadienį klausytojų lauks netikėta muzikinė provokacija. Į didžiąją festivalio sceną Šv. Kotrynos bažnyčioje lips ir gerai žinomų bardų dainas savaip atliks festivalio iššūkį priėmę kitų muzikos stilių atstovai: bliuzo karalienė Arina, retro, džiazo ir svingo ritmu skambančios „The Dities“, „Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras“ ir charizmatiškieji „Rakija Klezmer orkestar“. Greta žaismingų Lietuvos atlikėjų pasirodymų scenoje pamatysite kviestinius svečius iš plačiojo pasaulio Yoanna Ceresa, Mathieu Goust (Prancūzija), Kevin Church (JAV), Peter Baxter (Airija), Annika Fehling (Švedija).

Festivalis ,,Tai – aš“ mėgsta eksperimentuoti, todėl pakvietė dvi profesionalių kūrėjų komandas, kurios paruošė muzikinį siurprizą šeimoms. Jų bendrystės rezultatą pamatysite šeštadienį muzikinėje edukacinėje popietėje visai šeimai „Dainų karuselė“. Pagal S. Gedos eiles originaliai aranžuotas dainas apie senas mašinėles, baltąją varnelę, du mažus baltus pingvinus ir kt. tik savo balsais a cappella atliks vokalinio vyrų ansamblio „Quorum“ vyrai, o koncerto metu vaizduotę žadins rankų šešėlių teatro „Budrugana“ aktorių kuriamos vizualinės improvizacijos“.  
Šeštadienio vakarą, festivalio uždarymo koncerto scenoje, susitiks bei visų laikų geriausias savo dainas atliks kelių kartų dainuojantys aktoriai, bardai grandai – Saulius Bareikis, Jokūbas Bareikis su savo šeima ir Aidas Giniotis su savo sūnumi Ignu. Drauge su dėstytoju ir atskirai pasirodys jaunųjų aktorių grupė „Pliumbum“, žadanti savitai prakalbinti maestro Vytauto Kernagio dainas. Jaukus, nuoširdus geros muzikos vakaras – garantuotas!

Pasak festivalio projekto vadovės Linos Užkuraitytės, ypatingas dėmesys šiemet skiriamas tiek atokiau gyvenančioms atskirų mūsų šalies regionų bendruomenėms, tiek tarpkultūriniam dialogui stiprinti. „Šiemet didelį dėmesį skyrėme bendruomenių, regionų, socialinės paskirties ugdymo ir švietimo įstaigų lankytojų kūrybiškumo skatinimui ir edukacijai. Visą savaitę po įvairius šalies miestelius pasklis „bardamobiliai“ – jungtiniai užsienio ir Lietuvos atlikėjų ekipažai. Muzikinės atlikėjų komandos aplankys Birštoną, Alytų, Trakus, Skapiškį, Veisėjus. Tradiciškai tęsiama draugystė su kaimyninės Latvijos dainuojamosios poezijos atstovais. „Tai – aš“ atlikėjai pasirodys Rygoje vyksiančiame dainuojamosios poezijos festivalyje „Bardu rudens 2019“ pristatydami savo šalies kultūrą ir įvairių šalių dainuojamosios poezijos žanro savitumą“. Muzikinis atlikėjų ekipažas aplankys ir  mažesnes vietos bendruomenes.

Išbandyti save scenoje tradiciškai kviečia „Naktinėjimai“. Jau prasidėjo kūrėjų ir atlikėjų registracija. „Naktinėjimų“ organizatorius, bardas Gytis Ambrazevičius sako, kad šio renginio scena skirta jauniesiems kūrėjams prisistatyti, įvertinti savo galimybes, pasimokyti vieniems iš kitų, pasidalinti kūrybine patirtimi ir rasti savo kūrybos bendraminčių. Tai – it startinė aikštelė tiems, kurie savo gyvenimo neįsivaizduoja be kūrybos. Atpažinai save? Ieškok anketos Facebook socialiniame tinkle festivalio TAI-AŠ paskyroje ir ir dalyvauk!

Kodėl jau dabar verta ieškoti festivalio programos ir bilietų į koncertus? Tavo spalis be tradicinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ it ruduo be krentančių lapų! Nesnausk! Bilietų į didžiuosius festivalio renginius ieškok www.bilietai.lt kasose.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ pradėtas organizuoti 2003 m. ir yra vienas seniausių dainuojamosios poezijos festivalių Lietuvoje. Tai, kone vienintelis šio žanro festivalis, kurio renginių programoje pagrindinis dėmesys skiriamas jaunųjų autorių, tekstų rašytojų, atlikėjų kūrybiniam tobulėjimui, šiuolaikinės dainuojamosios poezijos žanro ieškojimams bei sklaidai tiek atskiruose Lietuvos regionuose, tiek už jos ribų.

Festivalis dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Vilniaus miesto savivaldybės.