Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Grupės „Hurts“ koncertas perkeliamas į 2021 metų rudenį

021 metų rudenį. „Hurts“ koncertas Kaune yra įtrauktas į grupės naujausio albumo „Faith“ pristatymo turnė, kurio metu stilingasis duetas aplankys 17 šalių ir surengs 37 koncertus.

Viena geriausių šiuolaikinio baleto trupių iš JAV „Complexions“ grįžta į Lietuvą

2021 metų gegužės 1 d. grįžta į Lietuvą ir Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, garsioji Niujorko baleto trupė pristatys dviejų dalių pasirodymą

M.A.M.A. organizatoriai kreipiasi į kūrėjus: kviečia nepamiršti užregistruoti nuveiktus darbus

Jau artėjančių metų sausio 29 dieną Kauno „Žalgirio“ areną sudrebins svarbiausias metų muzikos įvykis – 10 – oji muzikos apdovanojimų „M.A.M.A.“ ceremonija. Nuslūgus koronaviruso pikui, organizatoriai planuoja į renginį pakviesti šalies muzikinį pasaulį bei ribotą skaičių žiūrovų, kurie arenoje išvys ne tik garsiausių šalies atlikėjų pasirodymus, bet ir turės galimybę aplodismentais pasveikinti produktyviausius metų kūrėjus. Šiandien organizatoriai primena muzikantams, kad oficialiame apdovanojimų tinklapyje galima užregistruoti savo darbus ir taip padėti tarybai plačiau sužinoti apie kūrybą.

Garsiojo Wilo Saldeno vadovaujamas legendinis Glenno Millerio orkestras

„Koncertinis turas 35-rių metų veiklos proga (35 YEARS ANNIVERSARY TOUR)“

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Braziliškos melodijos užkaitins publiką Užutrakio dvaro terasoje

Braziliškos melodijos užkaitins publiką Užutrakio dvaro terasoje 

Portugalijos sostinėje Lisabonoje gyvuojanti populiari muzikos grupė ''Forro Miór“ leidžiasi į ligšiol nepatirtą nuotykį – pirmąkart koncertuoja Lietuvoje. Apsilankymas unikalus, nes „Forró Miór“ gros tik vieną koncertą, kuris nuskambės ypatingoje erdvėje  – Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje, festivalyje „Užtrakio vakarai“.

Ši grupė išsiskiria gaiviu muzikiniu originalumu – atlieka Brazilijoje paplitusią forro muziką, kuri populiari ir kaip atskiras muzikos žanras, ir kaip šokis. Muzikantai, būdami ištikimi braziliškoms tradicijoms, apjungia ir cumbia, milongos, svingo, sambos, afro-lotynų ritmiką, yra atviri improvizacijoms.  

Forro muzika daugiausia skambėjo šiaurės rytų Brazilijoje. Jos ištakos – liaudies melodijose, šokiuose, be kurių neapsieidavo derliaus šventės, švenčiamos per vasaros saulėgrįžą. Šią muziką praėjusio šimtmečio viduryje ypač išpopuliarino žinomas brazilų akordeonininkas, dainininkas, kompozitorius ir poetas Luisas Gonzaga. Neilgai trukus šis savitas muzikavimas išplito po visą Braziliją. Apie 1970 metus forro nurungė bosanovų melodijos, bet maždaug nuo 1995-ųjų forro atgimė iš naujo. Šio stiliaus muzika įprastai skamba trimis instrumentais – akordeonu, zabumba (būgnu) ir trikampiu. Europos šalyse forro populiari jau ne vieną dešimtmetį, o šiuo metu išgyvena išties didelį pakilimą, dar daugiau – pagavo madingos muzikos bangą. Tradicinį šio stiliaus grupių sąstatą dažnai papildo bei praturtina ir kiti instrumentai.  

Šios braziliškos muzikos  pakilimo bangų viršūnėje ir yra „Forró Miór“, pasinėrusi  ir į tradicijas, ir naujų melodijų bei ritmų paieškas. Įdomu, kad 2015 metais grupę subūrė trys italų muzikantai – akordeonininkas, kompozitorius Alberto Becucci, gitaristas, kompozitorius Nicolas Farruggia, perkusininkas Timoteo Grignani, ėmę drauge muzikuoti Florencijoje. Bendras kūrybinis projektas buvo jiems patiems netikėtai sėkmingas. Per pastaruosius metus gastroliuota 9 Europos šalyse, grota 40 miestų, nuskamėjo per 200 koncertų.

Naujų muzikos paletės spalvų isiliejo, Lisabonoje prie grupės prisijungus iš Angolos kilusiam muzikantui Walter Martins. Tad brazilišką aistrą kursto ir afrikietiškų ritmų karštis.
„Forró Miór“ yra kupini kūrybos idėjų, vieną po kito leidžia muzikos albumus, gyvena kūrybiškai intensyviai, juos stvarsto Europoje išpopuliarėję forro muzikos  festivaliai, jie laukiami žymių koncertinių salių ir klubų scenose. 

Jų balsai ir melodijos atskraidina išraiškingus Brazilijos derinius, jų rankos audžia melodingą Viduržemio jūros poeziją, lieja energiją Pietų Amerikos alsavimu.
Ši grupė nuneš nepamirštamais harmonijos sąskambiais ir ritmais į plačių  horizontų muzikines erdves.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa 
Koncerto pradžia 19.00 val
Renginio nuoroda: http://www.uzutrakiovakarai.lt