logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Skaityti daugiau

Latvijos žvaigždės „BrainStorm“ koncerto Palangoje laukia su dvigubu nekantrumu

Puikiai Lietuvos klausytojams pažįstama kaimynų latvių grupė „BrainStorm“ balandžio pabaigoje surengs koncertą Palangoje. Prieš kelis metus Lietuvos pajūryje turėjęs vykti šių muzikantų pasirodymas buvo atšauktas dėl pandemijos, todėl artėjančio koncerto „BrainStorm“ laukia su dvigubu nekantrumu.

Gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis: „Mūsų artimiausi myli mus už tai, kad esame ir kokie esame, o ne už tai, kokių rezultatų pasiekiame“

Kada jaučiamės laisvi ieškoti pagalbos pas psichikos sveikatos specialistą, kaip elgdamiesi patys sau labiausiai trukdome jaustis išties laimingais bei ko mūsų neišmokė mūsų tėvai

Jurga Šeduikytė rengia gimtadienio koncertų turą per Lietuvą: kviečia švęsti meilę sau

Dažnai į jokius standartinius rėmus netelpanti atlikėja J. Šeduikytė nenustoja stebinti. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, pasitikdama savo 43-iąjį gimtadienį ji nusprendė nesikuklinti ir švęsti net tris mėnesius. Tiesa, jos šventė neprimins tipinio pasilinksminimo su draugais, nes gimtadienį ji kelia į sceną.

Valentino diena: 14 renginių nepamirštamam meilės dienos vakarui

Gilias tradicijas už Atlanto turinti Valentino diena Lietuvoje vis dar vertinama kontroversiškai – kol vieni skuba mylimiesiems ieškoti dovanų, kiti teigia, jog šiltus jausmus ir dėmesį reikia rodyti kasdien.

Saulės kliošas - Norim vėl pamatyti tave:

Pasiilgę Kauno gerbėjų, kuriame progą pasimatymui. Norime vėl jus pamatyti ir kartu romantiškai užkalbėti iš lėto artėjantį pavasarį.

Labdaros koncertas „Next Stop is Victory“, kuriame susibūrė vieni garsiausių Ukrainos atlikėjų, siekiama rinkti lėšas Ukrainos karių protezavimui.

Tuo metu, kai Ukrainoje vyksta nuolatiniai apšaudymai ir elektros tiekimo problemos, ukrainiečių balsai ir toliau skamba ir neša naudą visame pasaulyje.

Latvijos muzikos apdovanojimų lyderiai „Sudden Lights“ pristato naują dainą: „Lopšinė, skirta pasauliui“ gali skambėti ir „Eurovizijos“ scenoje

Vasario 18 dieną kaimyninėje Latvijoje bus išdalinti Latvijos muzikos apdovanojimai „Zelta mikrofons“. Vieni iš šių apdovanojimų lyderių – Latvijoje sparčiai populiarėjanti jaunosios kartos grupė „Sudden Lights“ – šiemet pretenduoja laimėti rekordinėse penkiose šių apdovanojimų nominacijose.

HOME ALONE LIVE IN CONCERT

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras

Dvi interneto sensacijos suvienijo jėgas bendram kūriniui

Žaibiškai internete išgarsėjusi grupė „2Kvėpavimas“ bendram kūriniui suvienijo jėgas su neseniai debiutavusia, bet jau taip pat internete milijonus peržiūrų surinkti spėjusia dainininke Adrina. Jūsų dėmesiui – bendras jų darbas „Švyturys tarp vandenynų“.

FESTIVALYJE „KAUNAS JAZZ“ SKAMBĖS RYŠKIOS BRITŲ DŽIAZO ŽVAIGŽDĖS ZAROS MCFARLANE BALSAS

Šį pavasarį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyksiantis didžiausias Lietuvos džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną žvaigždę.

Svarbiausi vasario mėnesio renginiai Lietuvoje: nuo Natalijos Bunkės bei Jessicos Shy pasirodymų iki „Humoro klubo“ gastrolių

Pasibaigus didžiųjų metų švenčių šurmuliui, kviečiame atsipalaiduoti bei susipažinti su svarbiausias vasario mėnesio renginiais. Jų bus išties nemažai – paskutinį žiemos mėnesį publiką džiugins ne tik ryškiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Natalija Bunkė, Inga Jankauskaitė, Jessica Shy bei Vidas Bareikis, tačiau savo pasirodymus Lietuvoje tęs ir prestižiniu teatro apdovanojimu įvertinta britų trijulė „The Tiger Lillies“.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Pirmąkart mūsų šalyje koncertuos žinomas Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Tai bus pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų metų gastrolių pasirodymas Lietuvoje.

Ruoškitės geriausiam vakarėliui pajūryje: festivalyje Karklė atmosferą kaitins pasaulinio lygio DJ ir muzikos padanges kylanti Olivia Addams

Laiko iki išsiilgtos vasaros lieka vis mažiau, o dar įspūdingesniam festivaliui, nei buvo iki šiol aktyviai besiruošianti Karklės komanda ir toliau dalijasi garsiais vardais, kurie rugpjūčio 11-13 dienomis žada įspūdingus pasirodymus ir vakarėlius iki paryčių ant jūros kranto.

Pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius atvyksta į Lietuvą

2023 m. balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Džonas Malkovičius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

GJan pristato naują dainą – ją įkvėpė miegamasis

Dainininkei GJan 2023-ieji prasidėjo itin produktyviai, neseniai paskelbusi apie akustinių koncertų seriją „Miegamasis“, ji pristato ir itin su tema rezonuojantį naują kūrinį „Miegok ramiai“.

Vilniuje koncertą surengs viena įdomiausių Estijos grupių – „Puuluup“

Lietuvoje koncertą surengs viena įdomiausių šiandieninių Estijos grupių „Puuluup“. Estų duetas išsiskiria ekscentriškumu, unikaliu muzikos instrumento pasirinkimu ir išskirtiniu stiliumi. „Puuluup“ koncertas įvyks vasario 24 dieną sostinės muzikos klube „Tamsta“.

Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės grįžta!

Šiemet, Vilniui švenčiant 700 metų iškilmes, yra minimas dar vienas labai svarbus jubiliejus – Izraelio valstybės 75-osios Nepriklausomybės metinės. Tai reikšmingos sukaktys, todėl siekiant įprasminti jų istorinę atmintį, gegužės 25 dieną šv. Kotrynos bažnyčioje skambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.

Festivalis KARKLĖ skelbia pirmąjį atlikėją: scenoje išvysime pasaulinę žvaigždę Rag'N'Bone Man

Po pernai įvykusio festivalio Karklė šlovės, organizatoriai skelbia, kad ateinančiais metais jis grįš su dar didesniu trenksmu ir skelbia pirmuosius vardus, kurie pasirodys pagrindinėje festivalio scenoje.

Atlikėjas Vidas Bareikis įgyvendino seną svajonę – pristato dainą ispanų kalba

Savo didžiausiam dešimtmečio koncertui besiruošiantis atlikėjas Vidas Bareikis šiandien klausytojams pristato netikėtą staigmeną – kūrinį ispanų kalba. Populiarią savo kūrybos dainą „Mona liza“ atlikėjas išvertė į mėgstamos atostogų šalies kalbą, kurioje būtent šiuo metu ir ilsisi. Kartu su kūriniu atlikėjas sukūrė ir ispanišką sceninį vardą – La Vida B.

Milda Noreikaitė: šiandien populiaru apsimesti geresniu nei kiti

Praėjusieji aktorės Mildos Noreikaitės metai paženklinti komedijos. Ji ne tik tapo humoro laidos „Dviračio žinios“ vedėja, bet ir debiutavo populiariausioje metų komedijoje „Gal nedarom tragedijos“. Jos, Giedriaus Savicko, Manto Stonkaus ir Gelminės Glemžaitės sąjunga naujame spektaklyje buvo itin sėkminga ir aktoriai imti vadinti „fantastiškuoju ketvertu“. Ką tik paskelbtos naujo, 2023 metų, „Gal nedarom tragedijos“ sezono datos. Aktoriai jau dabar sulaukia žinučių, kad gerbėjai rengiasi spektaklį žiūrėti ir antrą kartą.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į naujo pusmečio koncertus

Prasidėjus naujiesiems metams, verta pasižvalgyti į renginių kalendorių ir pasižymėti svarbiausias datas. Savo naują koncertų pusmetį dar prieš šventes paskelbęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, ragina nedelsti – bilietai į ryškiausius pusmečio koncertus sparčiai tirpsta, o iki vasario 14 d. jų galima įsigyti ir su abonementų akcijos nuolaidomis.

„Biplanai“ kviečia į kalėdinį koncertą „Sveikas sugrįžęs namo“

Šiandien grupė „Biplan“ socialiniuose tinkluose pasidalino žiemišku vaizdo kvietimu, kuriame muzikaliai klausytojų klausia „Kokios Kalėdos be Tavęs?“ ir visus kviečia į savo koncertą Vilniuje. Kalėdinis susitikimas su gerbėjais Vilniuje jau tampa kasmetine grupės Šv. Kalėdų tradicija.

Ar didžiausiam pasaulio cirkui Vilniuje pavyks pasiekti rekordą?

Didžiausias pasaulio cirkas „Cirque du Soleil“ ateinančią vasarą aplankys ne tik Vilnių, bet ir Rygą bei Taliną. Šį rugpjūtį Vilniuje vykę cirko šou „Corteo“ pritraukė virš 18 tūkst. žiūrovų, o iš viso cirko pasirodymus Lietuvoje yra matę per 120 tūkst. žmonių. Ar cirkui sostinėje pavyks pasiekti lankomumo rekordą?

Įspūdingas „Cirque du Soleil“ spektaklis OVO atvyksta į Lietuvą

Didžiausia pasaulio cirko trupė „Cirque du Soleil“ turi puikių naujienų – kitą vasarą sugrįš į Lietuvą. Didžiulio susidomėjimo sulaukiantis cirkas mūsų šalyje lankysis jau septintą kartą, o kitų metų birželio 8-11 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengs magiškąjį šou OVO. Bilietų prekyba startuoja gruodžio 7 d.

Lina Rastokaitė ir Jokūbas Bareikis pristato pirmąją autorinį kūrinį

Suvieniję jėgas, visų pamiltas charizmatiškasis Linos Rastokaitės ir Jokūbo Bareikio duetas pristato šventinį singlą „Rasim kelią į namus“, kuris buvo nufilmuotas įspūdingo grožio šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Gražiausia meilės istorija - baletas „Gulbių ežeras“

Spalio pabaigoje gastroles Lietuvoje surengs tarptautinė baleto trupė „International Festival Ballet“. Dėl karo Ukrainoje šiuo metu Vokietijoje reziduojančioje baleto trupėje šoka Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Kanados ir Vokietijos šokėjai. Baleto trupė, kartu su simfoniniu orkestru „Festival Orchestra“, mūsų šalyje surengs 4 pasirodymus. Publika turės progą išvysti klasika tapusią amžinos meilės istoriją – dviejų dalių baletą „Gulbių ežeras“: spalio 24 d. Klaipėdos Kultūros centre „Žvejų rūmai“, spalio 26 d. „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir spalio 27 d. „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Penkiasdešimtmetį švenčiantis Rokas Radzevičius: aš stabilus ir ištikimas darbinis jautis

Roko grupei „Skylė“ šiais metais sukanka trisdešimt, o jos lyderiui Rokui Radzevičiui šiandien  – penkiasdešimt. Daugiau nei pusę gyvenimo jis praleido su ta pačia grupe, ta pačia šeima, ta pačia mylima muzika. Sako, kad yra stabilus ir ištikimas kaip darbinis jautis: jei jau atsistojo į vagą, eis sąžiningai.

Opera „Lokys“ dedikuota lietuviškos muzikos čiurlioniui – kompozitoriui Broniui Kutavičiui

Belaukiant intriguojančio siužeto Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) operos „Lokys“, skirtos 90-osioms kompozitoriaus gimimo metinėms, kviečiame pasidomėti kuo išskirtinis kompozitorius, kurio vaizduotės ir gabumų dėka pasaulis išgirdo vieną gražiausių kada nors Lietuvoje sukurtų operų.

Rokas Yan žengia svarbų žingsnį karjero – paskelbė apie solinį koncertą unikalioje sostinės erdvėje

Jaunosios kartos kūrėjas ir atlikėjas Rokas Yan, daugeliui atpažįstamas iš tokių kūrinių kaip „Stadionai“, „Surask mane“, „Vasaros mažai“ ar „Vakar vakare“ savo muzikinėje karjero žengia svarbiausią žingsnį – surengs pirmąjį solinį koncertą. Spalio 20 dieną sostinės renginių erdvėje „Kablys + kultūra“ įvyksiantis koncertas atlikėjui tai ilgos muzikinės kelionės atomazga, kurioje pirmą kartą nuskambės būsimo albumo kūriniai.

Svarbiausi rugpjūčio mėnesio renginiai Lietuvoje

Trečiasis kalendorinės vasaros mėnuo paprastai yra skirtas poilsiui. Būtent šį mėnesį nemažai lietuvių renkasi atostogoms, per kurias mus džiugins daugybė įvairiausių renginių ir pramogų. Šįkart pristatome ne tik svarbiausius renginius Lietuvoje, bet ir supažindinsime su didžiausiais įvykiais Estijoje bei Latvijoje. Bene svarbiausiu mėnesio įvykiu taps Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinės varžybos, kuriose mūsų krepšininkai ruošis 2023 metais vyksiančiai Pasaulio taurei ir kovai dėl „EuroBasket“ trofėjaus.

Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM programa pasakos apie ryšius su savo kūnu, artimaisiais bei supančia aplinka

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje šiais metais vyks rugsėjo 6-11 dienomis ir kvies į įvairialypius, skirtingų cirko disciplinų pasirodymus!

PAPILDOMI PASIRODYMAI! Opera-performansas „Saulė ir jūra“ sugrįžta į Vilniaus taksi parką!

Opera-performansas „Saulė ir jūra“ Vilniaus taksi parke

Didžiulio dėmesio prieš metus Lietuvoje sulaukusi opera-performansas „Saulė ir jūra“ sugrįžta į Vilniaus taksi parką (Pelesos g. 1 / Dariaus ir Girėno g. 2, Vilnius). Prestižiniu Venecijos meno bienalės „Auksiniu liūtu“ apdovanotas Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinys gruodžio 5–11 dienomis darsyk suskambės lietuviškai, o gruodžio 8 dieną bus atliekamas angliškai. Į šios dienos pasirodymus atvyksta tarptautinė atlikėjų trupė, su kuria „Saulė ir jūra“ per pastaruosius trejus metus apkeliavo 25 miestus 18-oje šalių. Vilniuje kūrinys rodomas unikalios architektūros statinyje, kur judėdami po aštuonių aukštų serpantiną, žiūrovai vasarišką paplūdimį galės stebėti iš viršaus – iš saulės perspektyvos. Maudymosi kostiumėliais apsirengę poilsiautojai čia deginasi, stato smėlio pilis, skaito knygas, žaidžia, užkandžiauja, o atlikdami įprastas pliažo procedūras – dainuoja. Operos librete atostogautojų mintys įgarsinamos gyva ir nerūpestinga kalba. Solo partijose – gyvenimiški rūpesčiai, prisiminimai, filosofiniai pamąstymai, net kremo nuo saulės sudėtis ir ryto planai kepti kiaušinienę. Pagaviai, su švelnia ironija ir nerimo įelektrinta muzika „Saulė ir jūra“ pasakoja apie klimato kaitą, kūniškumą, visuotinį žmogaus ir planetos nuovargį.
 
Koncepcija ir įgyvendinimas: Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė
Režisierė ir scenografė – Rugilė Barzdžiukaitė
Libreto autorė – Vaiva Grainytė
Kompozitorė ir muzikos režisierė – Lina Lapelytė
Kuratorė – Lucia Pietroiusti
Pastatymo dalies vadovė / scenos vadybininkė – Erika Urbelevič
Libreto vertėjas į anglų kalbą Rimas Užgiris
Vizualinis identitetas – Goda Budvytytė
Organizatoriai – „Neon Realism“
Šviesos – „Arclights“
Garsas – „NGR servisas“

Atlikėjai: Evaldas Alekna, Aliona Alymova, Teresė Andrijauskaitė, Milda Andrijauskaitė-Bakanauskienė, Svetlana Bagdonaitė, Marco Cisco, Nabila Dandara, Renata Dubinskaitė, Auksė Dovydėnaitė, Saulė Dovydėnaitė, Claudia Graziadei, Deividas Janušas, Ieva Marmienė, Artūras Miknaitis, Vytautas Pastarnokas, Eglė Paškevičienė, Salomėja Petronytė, Jonas Statkevičius
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Projekto partneriai „Triniti Jurex“, „Grinda“, Vilniaus miesto savivaldybė
Informaciniai partneriai: „JCDecaux“, LRT, „Žmonės“
Bilietai bilietai.lt

 
ATMINTINĖ RENGINIO DALYVIAMS!

Renginio vieta ir kūrinio stebėjimo ypatybės
-  „Saulė ir jūra“ rodoma buvusiame Vilniaus taksi parke (Pelesos g. 1 / Dariaus ir Girėno g. 2, Vilnius). Operos-performanso paplūdimys supiltas aštuonių aukštų serpantinu apjuostoje aikštelėje. 
- Renginio žiūrovai gali laisvai judėti po skirtingus erdvės aukštus ir stebėti kūrinį iš skirtingų perspektyvų, fiksuotų žiūrovų vietų nėra.
- Kūrinys stebimas stovint ir žiūrint į paplūdimį iš viršaus. 
- Prašome saugoti save, artimuosius ir esančius šalia, nesisupti ir nepersisverti per turėklus, už turėklų laikytis, bet nesiremti visu kūnu.
- Turintiems aukščio baimę, negalavimų, susijusių su galvos svaigimu ar koordinacijos sutrikimų, rekomenduojame kūrinį stebėti iš žemesnių aukštų.
- Kūrinys atliekamas atviroje dirbtinio paplūdimio aikštelėje, į kurią žiūrovai žvelgia iš viršaus, todėl bet koks į ją nukritęs daiktas, o ypač telefonas, gali sunkiai sužaloti atlikėjus. Dėl šios priežasties viso pasirodymo metu DRAUDŽIAMA naudotis išmaniaisiais telefonais, kūrinį fotografuoti ir filmuoti. Visus sunkius asmeninius daiktus (rankines, skėčius, gertuves, krepšius, kuprines ir kt.) prašome laikyti kuo toliau nuo turėklų.
- Dėl renginio erdvės ypatybių, vaikai iki 7 m. amžiaus neįleidžiami.
- Kūrinio metu nepalikite vaikų be akylos priežiūros. Už vaikų saugumą atsakomybę prisiima tėvai ar kiti juos atlydėję asmenys.
- Kūrinys rodomas nepertraukiamai, be fiksuotos pradžios ir pabaigos. Po 50 minučių renginio personalas Jus įspės apie operos-performanso pabaigą ir paprašys palikti erdvę. Labai prašome sekti erdvėje esančius ženklus ir įspėjimus bei atsižvelgti į kūrinio erdvėje dirbančio personalo suteikiamą informaciją. 
- Labai prašome nevėluoti. Vėluojant į renginį būsite įleisti, tačiau sutrumpės dalyvavimo renginyje trukmė.
- Durys atidaromos likus 30 min. iki renginio pradžios.
- Dalis operos-performanso rodymų bus filmuojami ir fotografuojami profesionalių fotografų. Renginio metu padaryti vaizdo įrašai ir (ar) fotografijos gali būti viešinami bei transliuojami socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, YouTube ir kt.), taip pat kitose reklamos, žiniasklaidos ar informacijos sklaidos priemonėse, gali tapti kitų meno kūrinių dalimi. Jūsų dalyvavimas renginyje traktuojamas kaip sutikimas su šiomis sąlygomis.
- Renginio erdvėje rūbinės nėra.
- Renginio dalyviai galės naudotis popieriniais libretais lietuvių ir anglų kalbomis.
- Prašome laikytis saugių atstumų ir kitų užkrečiamųjų ligų (tarp jų ir COVID-19) saugumo rekomendacijų. Jei jaučiate viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimą, slogą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą ir pan.) pasilikite namuose.
- Automobilių parkavimo galimybės prie pastato labai ribotos, tad į renginio vietą siūlome atvykti naudojantis viešuoju transportu. Šalia esančią Prūsų stotelę galite pasiekti 1, 3, 4, 41, 42, 78 autobusais ir 10 bei 17 troleibusais.
- Į renginio erdvę patenkama iš Dariaus ir Girėno gatvės, užkilus į antrą aukštą ties pastatu esančia rampa.
- Bilieto turėjimas negarantuoja patekimo į renginį, jei nebus laikomasi aukščiau išvardytų saugumo reikalavimų.

Kūrinio naujienas kviečiame sekti:
Instagram
Facebook
sunandsea.lt

Bilietus platina www.bilietai.lt
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti