logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Šį penktadienį Šiauliuose – pirmasis SEL koncertas po pusantrų metų pertraukos

Po 18 mėnesių pertraukos birželio 18 d. penktadienį grupė SEL surengs pirmą savo koncertą Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje.

Future Live 2 sezonas

Vienintelė Lietuvoje interaktyvi nuotykių ir pramogų paroda Future Live pradeda 2-ą sezoną.

Didžiausias muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ grįžta

Paskutinįjį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 28 dieną į jau namais tapusį Raudondvarį sugrįžtantis festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ žada tapti didžiausiu vasaros įvykiu ir vienoje scenoje suburti populiariausius muzikos vardus.

Shishi kviečia į pasimatymą Lukiškių kalėjime

Trys kietos merginos, grojančios, ką nori, kaip nori ir kur nori. Mylimos Lietuvoje, bet dar labiau užsienyje. Blizgučiai, spalvos, energija, gitaros, būgnai ir žavesys, kuris užpildys atgaivinto kalėjimo sienas.

Muzikos ikona Iggy Pop koncertuos Lietuvoje

Legendinis Iggy Pop surengs pirmąjį koncertą Lietuvoje. Vienas įtakingiausių Amerikos muzikantų, dainininkų, dainų autorių, įrašų prodiuserių ir aktorių mūsų šalyje koncertuos kitų metų vasarą.

8 KAMBARYS | TURAS: KAITRA | ŠIAULIAI

Visi esame beprotiškai išsiilgę koncertų, todėl rugsėjo 3 d. kviečiame visus susitikti Ch Frenkelio viloje.

SEL atskleidžia, kaip atrodys koncertas Klaipėdoje

Liepos 3 d. Klaipėdos vasaros estradoje įvyks ilgai lauktas grupės SEL koncertas.

Kol kas vienintelis Justino Jaručio pasirodymas Vilniuje!

“Lukiškės - tai scena, kurioje privalau pasirodyti. Istorinis pastatas ir vieta mane traukė visuomet ir nemeluosiu tikėjausi, kad ji bus atiduota žmonėms, miestui ir kultūrai. Tokios koncertinės aikštelės miesto širdyje galėtų pavydėti didžiausi pasaulio miestai.” - dalinasi atlikėjas. Koncerte nuskambės nauji, dar neišleisti atlikėjo kūriniai, bei jau hitais tapę kūriniai "Tavęs", "Rami", "Savęs" ir kiti.

Švyturys Nealkoholinis | BALTASIS KIRAS

Į rokenrolinį vasaros vakarą su gimtojo folko motyvais kviečia grupė „Baltasis Kiras“.

HAYEJIN pristato: Jazzu ''Grįžtu į save''

Liepos 15-ąją Vilniaus universiteto Didžiajame kieme –ypatingas charizmatiškosios dainininkės Jazzu koncertas „Grįžtu į save“.

HAYEJIN pristato: Jurga - „Jurga + Aukso pieva“

Jurga kviečia į specialų vasaros koncertą „Jurga + Aukso pieva“, kuriame susijungs ją išgarsinusios dainos iš debiutinio albumo „Aukso pieva“ ir naujausio albumo „Jurga“ kūriniai.

HAYEJIN pristato: ''Antikvariniai Kašpirovskio dantys''. Antimaterinis koncertas

„Per karantiną paliūdėjom savo kokone ir gana, atsigaukim – jau galima vėl paskraidyti!”

MANTAS | LIVE

"Amžinybė ir viena diena". Amžinybę nebuvom susitikę, ir tik viena diena susitikimui šią vasarą Vilniuje!

Anton Rumyantsev pristato: QUEEN in Jazz

Renginio žvaigždės – džiazo muzikos virtuozai iš Maskvos, jau spėję Vilnių sudrebinti bei nustebinti anšlagu tapusiais koncertais "NIRVANA in Jazz", "LED ZEPPELIN in Jazz" bei "QUEEN in Jazz".

SAULĖS KLIOŠAS | JONINĖS MIESTE

Joninių naktį jaunimas ieško paparčio žiedo ir atranda vieni kitus.

Į sceną grįžta muzikinė drama „Mažvydas“ kartu su Vladu Bagdonu

Su jauduliu, ambicingai ir kartu su koliažine opera „Mažvydas“ į sceną sugrįžta pagrindinio vaidmens aktorius Vladas Bagdonas.

Lukiškių kalėjimas 2.0 Pasivaikščiojimai dieną arba naktį.

Istorinis ir aukšta tvora apjuostas Lukiškių kalėjimo kompleksas pradeda naują gyvenimą ir kviečia pasivaikščioti.

FESTIVALIS „KAUNAS JAZZ“ SKELBIA VASAROS PROGRAMĄ: SUGRĮŽTA IR SALVADORAS SOBRALIS

31-asis festivalis „Kaunas Jazz“, dėl pandemijos turėjęs pakoreguoti programą, šiandien turi džiugių naujienų savo lankytojams.

VDU BOTANIKOS SODO LANKYTOJO BILIETAS

1923 m. įsteigtas botanikos sodas kviečia magiškai pažinčiai su stulbinančiu augalijos pasauliu.

Švyturys Nealkoholinis | Colours of Bubbles

Išsilaisvinimas iš rutinos gniaužtų, išsitaškymas su roko muzika ir šiauliečių sugrįžimas į Vilnių – pirmajame „Colours of Bubbles“ koncerte šiais metais „Vasaros terasoje“ birželio 24 dieną!

Šostakovičiaus ir Pizzetti trio kompozicijas pristato italų virtuozai ''Trio di Parma''

Paskutinį gegužės sekmadienį iš karto po „Panoramos“ LRT PLIUS televizija pagerbs klasikinės muzikos mylėtojus – parodys jiems talentingų muzikantų iš Italijos „Trio di Parma“ koncerto įrašą. Koncertas nufilmuotas didingame ir tuščiame Bolonijos operos teatre pernai metų gruodžio mėnesį. Tai pirmasis šio vieno geriausių Italijoje ir pasaulyje ansamblio pasirodymas Lietuvos publikai. Šį rudenį suplanuoti du gyvi koncertai Klaipėdos koncertų salėje ir Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Ilgai kurta vizija virsta realybė – Evgenya Redko pristato išskirtinio formato koncertą ''THE SOS SHOW''

Aktyviai šiltąjį sezoną pradėjusi viena ryškiausių šių dienų šalies atlikėjų Evgenya Redko savo klaustytojams vėl turi ypatingų naujienų. Spalio 15-ąją dainininkė surengs didžiausią iki šiol savo pasirodymą kviesdama vilniečius ir miesto svečius į „Compensa“ koncertų salę.

LORDS OF THE SOUND pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“

Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro LORDS OF THE SOUND

Tarptautinis menų festivalis ''Plartforma'' pristato atlikėjus po vandeniu ir su kaukėmis

Rugsėjo 12–19 d. Klaipėdoje vyks XIV Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, įvairiose miesto vietose pristatysiantis muzikos, šiuolaikinio šokio, dokumentinio ar lėlių teatrų programą. Šiųmetinę programą padiktavo pandeminė realybė, todėl daugelis pristatomų projektų kvies išeiti iš komforto zonos, kvestionuos žmogaus ribų galimybes, adaptavimąsi ir/ar nenorą prisitaikyti prie naujų sąlygų nei fiziškai, nei psichologiškai. Pasitelkdami įvairiausias formas ir atliepdami festivalio šūkį „Menas be kaukių“, menininkai kalbės apie nepatogius dalykus. Kaip bebūtų ironiška, bet dauguma organizatorių atrinktų projektų yra „saugūs“: atlikėjai visą spektaklį ne tik dėvi kaukes, bet ir panyra į vandens gelmes...

Festivalio atidarymui – pasaulinio pripažinimo sulaukęs muzikinis projektas po vandeniu
Festivalį Klaipėdos Švyturio arenoje rugsėjo 12 d. atidarys vienos garsiausių Danijos trupių „Between music“ pasirodymas „AquaSonic“. Net 10 metų kurtas projektas, apdovanotas ne vienu prestižiniu prizu ir įvertintas pasaulinės žiniasklaidos grandų, laužo žmogaus ribų stereotipus, pristatydamas muzikinį koncertą po vandeniu. Penki atlikėjai panyra į vandens sklidinus stiklo akvariumus ir beveik valandą dainuoja bei groja specialiai sukurtais instrumentais. New York Times rašė, kad „stebint pasirodymą, buvo sunku patikėti savo akimis“, o leidinio Edison (Hong Kong) apžvalgininkas „AquaSonic“ įvardijo „kaip nuostabų vaizduotės ir vaizdinių derinį, kurį galima pavadinti tik stebuklu.“
Po vandeniu panirs ir Lietuvos kūrėjai. Tiriamajame šokio spektaklyje „Apnea“ choreografė Erika Vizbaraitė kartu su komanda analizuoja kvėpavimo sulaikymo reiškinį (gr. apnea) vandenyje ar sausumoje, miego ar budros būsenoje, sąmoningą ar ištinkantį netikėtai. Vandens apnėjoje kūnas tarsi prislopinamas, savotiškai „užmigdomas“, lėtėja gyvybinės funkcijos, persiskirsto kraujotakos sistema, nuraminamas protas: tegirdi savo širdį – pulsą, paskui – ir to nebe. „Pirmasis įkvėpimas – tai aš, gyvas. (...) Sulaikęs kvėpavimą pajuntu, koks esu ribotas ir beribis, kaip pulsuoju ir plaku. Išmokstu nekvėpuoti tik tada, kai pats to noriu. O kai kvėpuoju, stengiuosi kvėpavimą jausti. Stengiuosi tiesiog jausti.“

Premjeros su kaukėmis
Kaip ir kasmet festivalis pristato keletą premjerų. Rugsėjo 15-ąją įvyks Šeiko šokio teatro ir lenkų choreografo Maciej Kuźmiński šokio spektaklio „i“ („aš“) premjera. Tai – vizionieriškas ir simbolinis darbas, balansuojantis ant šokio ir vizualiųjų menų ribos. Spektaklis gilinasi į transhumanizmo fenomeną, dalis kurio yra gyvenimas su egocentrišku individu epicentre: i-telefonas, i-pad, instagram - i! Tapatybė nagrinėjama dviem aspektais: kaip unikalus individo savybių derinys (pavyzdžiui, abejonių nekeliantis motorinis tapatumas – ar galime jį atpažinti, net jei nematome atlikėjo veido?) ir kaip socialinės inžinerijos rezultatas, suniveliuojantis visuomenės narių bruožus (individas vs. grupė, tampantis dauguma, tampantis panašiu, susiliejantis). Ypatingai svarbus spektaklyje yra kostiumas, suteikiantis neįtikėtiną vizualinį charakterį, ir pabrėžiantis anonimiškumą (uniformomis ir šalmais pilnai uždengti veidas ir kūnas eliminuoja svarbią tapatybės dalį, bet kartu pabrėžia judesio autentiškumą, jį išryškina.
Dujokaukėmis maskuojasi ir tarptautinė Kauno šokio teatro „Aura“ trupė. Belgų choreografas Brandon Lagaert šokio spektaklyje „Deginanti trintis“ kuria paralelinį mūsų pasaulio atspindį, kuriame laikas pailgėja ir peržengia įprastas ribas. Jame gyvena „Deginančios trinties“ būtybės, kurios geba formuoti figūras pasitelkdamos savo neįprastus kūnus. Kaip ir mes, šios būtybės apsėstos noru turėti kuo daugiau ir varžosi niekada nesibaigiančioje kovoje dėl teritorijos.
Kaukėtos figūros pasirodys ir festivalio uždarymo spektaklyje „Vėliavos“. Choreografė Paula Rosolen teigia, kad vėliavos yra integrali mūsų gyvenimo dalis, liudijanti mūsų priklausomybę arba narystę: nuo futbolo komandos iki tautos, nuo religinio judėjimo iki politinės partijos. Vėliavas mojuojame ore ir naudojame komunikuoti jūroje, kai niekas kitas neveikia. Nors šiandien palydovų ir interneto dėka žmonės gali bendrauti per atstumą realiuoju laiku, vėliavos vis tiek išlieka svarbios trumpiems pranešimams perduoti. Vokiečių komandos dėka teatras taps eksperimentine aikštele, kurioje tyrinėjami esminiai ir itin aktualūs mūsų dienų realijoms komunikacijos principai – įskaitant nesusipratimus ir neteisingai nukreiptą informaciją.

Apie moteris, gravitaciją ir žmonijos likimą
Viena gražiausių įstabaus kūrėjo Alberto Giacometti gyvenimo interpretacijų per genijaus sutiktų moterų – motinos Annettos, žmonos Annette ir prostitutės Caroline – portretus net du vakarus skleisis Klaipėdos dramos teatre. Italų režisieriaus Alessandro Serra ir kerinčios šokėjos Chiara Michelini kūrybinis duetas pakvies pabūti aistringame ir labai tikrame vaizdų ir judesio gyvenime. Judesys čia nėra tik paprastas poslinkis. Tai – giluminė, intymi A. Giacometti skulptūrinėse figūrose įamžinta kokybė, prasiskverbianti į giliausias žaizdas ir atidengianti jų vienatvę ir kenčiantį grožį.
Apie moteris – vienintelę Italijos astronautę S. Cristoforetti ir emigrančių iš Ukrainos, gyvenančių Italijoje – būtį bei buitį kalba ir estų menininkė Kristina Norman, atstovavusi Estijai 2009 m. Venecijos bienalėje. Poetinis-dokumentinis spektaklis „Lengvesnė nei moteris“ pasakoja apie gyvenimo sunkumų įveikimą tiesiogine ir netiesiogine prasme. Tačiau šios moterys nesiskundžia dėl jas užgriuvusio kitų žmonių gyvenimų svorio. Priešingai, jos – net ir be kosmoso – gali įveikti gravitaciją. Kaip tai įmanoma ir kokį vaidmenį darbas vaidina žmogaus gyvenime – tai klausimai, kuriuos savo kūrinyje kelia kūrėja.
Premjerą festivalyje pristato ir Klaipėdos lėlių teatras su partneriais „Itim Ensemble“ (Izraelis). Spektaklyje visai šeimai „Didysis sprogimas“ žiūrovai bus sugrąžinti į pradžių pradžią, kai, įvykus Didžiajam sprogimui, susikūrė Visata. O toje Visatoje atsirado daug planetų – vienoje iš kurių ir vyksta spektaklio veiksmas. Šiame klestinčios visuomenės, miestų ir kultūrų pasaulyje mes stebime mažo roboto ir jo šuns gyvenimą, kol vieną dieną jiems iškyla pavojus: pradeda lyti. Kaip šis metalo ir įvairių elektros prietaisų pasaulis reaguos į vandenį? Ar vanduo jį sunaikins? Kas nutiks robotui ir jo šuniui per šią klimato kaitos tragediją? Šiuo konkrečiu momentu žmonijai reikia užduoti sau klausimą ne tik apie tai, kaip atsirado gyvybė, bet ir kaip ji pasibaigs.

Festivalio renginiai organizuojami, vadovaujantis SAM rekomendacijomis dėl renginių uždarose erdvėse.  

***
Tarptautinio menų festivalio „PLArTFORMA“ misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį bei kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje pristatomi šiuolaikinio šokio ir teatro, multimedija projektų, performanso, naujojo cirko ir vizualaus meno kūrėjai bei jų grupės. Tai – vienintelis interdisciplinaraus pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės vykdantis ir edukacinę funkciją – supažindina ir ugdo publiką suprasti ir vertinti šiuolaikinę meno raišką.
Nuo 2011 m. festivaliui suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas, o 2013 m. jis pripažintas geriausiu 2012 m. miesto kultūriniu įvykiu. Nuo 2015 m. festivalis apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu „Europe for Festivals / Festivals for Europe“. Nuo 2019 m. „PLARTFORMA“ yra įtraukta į Strateginių Lietuvos festivalių sąrašą.
Festivalį organizuoja Menininkų grupė „Žuvies akis“. Festivalį remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba, Danijos menų fondas.
Renginiai vyks Klaipėdos kultūros fabrike, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos lėlių teatre ir Švyturio arenoje. Bilietais į festivalio projektus prekiauja bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį: www.plartforma.lt

PROGRAMA*
Rugsėjo 12, šeštadienis 
19.00FESTIVALIO ATIDARYMAS. AQUA SONIC: muzikinis projektas po vandeniu / BETWEEN MUSIC (Danija)
Švyturio arena (Dubysos g. 10). 55 min.
 
Rugsėjo 15, antradienis
19.00 – FESTIVALIO PREMJERA
Šiuolaikinio šokio spektaklis „i“ (aš) / Šeiko šokio teatras (Lietuva) & Maciej Kuźmiński Company (Lenkija)
Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A). 65 min.
 
Rugsėjo 16, trečiadienis
18.30 Dokumentinis spektaklis „Lengvesnė nei moteris“ / Kristina Norman (Estija)
Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A). 90 min
 
Rugsėjo 17, ketvirtadienis
12.00 & 18.00FESTIVALIO PREMJERA
Lėlių spektaklis „Didysis sprogimas“ / Klaipėdos lėlių teatras (Lietuva) & Itim Ensemble (Izraelis)    
Klaipėdos lėlių teatras (Turgaus g. 9). 45 min. N-5

18.30Šiuolaikinio šokio spektaklis „Deginanti trintis“ / Šokio teatras AURA (Lietuva)
Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A). 45 min. 

19.30Šokio spektaklis „Vakaro šėšėlis“ / TEATROPERSONA (Italija)
Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė (Teatro g. 2). 60 min.
 
Rugsėjo 18, penktadienis
12.00 & 18.00FESTIVALIO PREMJERA
Lėlių spektaklis „Didysis sprogimas“ / Klaipėdos lėlių teatras (Lietuva) & Itim Ensemble (Izraelis)   
Klaipėdos lėlių teatras (Turgaus g. 9). 45 min. N-5

18.00PREMJERA. Tiriamasis šokio spektaklis „Apnea” / Erika Vizbaraitė (Lietuva)
Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A). 55 min.

19.30Šokio spektaklis „Vakaro šėšėlis“ / TEATROPERSONA (Italija)
Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė (Teatro g. 2). 60 min.
 
Rugsėjo 19, šeštadienis
19.00FESTIVALIO UŽDARYMA 
Šiuolaikinio šokio spektaklis „Vėliavos“ / Paula Rosolen / Haptic Hide (Vokietija)
Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A). 90 min.

* Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą.