logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Kastytis Kerbedis kviečia visus gerbėjus į koncertą Alytuje!

Kastytis Kerbedis - vienas populiariausių išskirtinio balso bei charizmos atlikėjų, kuris jau rugpjūčio 27d. pasirodys Alytaus kultūros centro amfiteatre ir į savo koncertą pakvies visus savo klausytojus bei gerbėjus!

Kauno VDU Botanikos sode - „Deep Forest“ ir „Ten Walls“ koncertas

Liepos 22 d. Kauno VDU Botanikos sode savo pasirodymą surengs žymūs prancūzų etninės elektronikos novatoriai „Deep Forest“. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosianti kūrėjų komanda yra pardavusi daugiau kaip 10 mln. įrašų visame pasaulyje ir tai pirma Prancūzijos grupė, pelniusi prestižinį „Grammy“ apdovanojimą „Geriausio World Music albumo“ kategorijoje.

Misterija „Dievai ir žmonės“

Į sceną grįžta žiūrovų pamiltas, vienas įspūdingiausių ansamblio „Lietuva“ muzikinių spektaklių

Jazzu skelbia pirmąsias vasaros koncertų datas – aplankys didžiuosius ir mažesnius miestus

Viena žinomiausių šalies atlikėjų Justė Arlauskaitė – Jazzu po kūrybinių atostogų Filipinuose, grįžta į sceną. Šiandien atlikėja atskleidžia koncertų datas bei miestus, kuriuose surengs didžiuosius vasaros pasirodymus.

GJan pristato naują klipą: prašmatnią karietą jam sukūrė populiarusis „youtuberis“ Whydotas

GJan pristato naują dainą „Leidžiu sau viską“ ir jos vaizdo klipą, kuriame išvysite savadarbę originalią transporto priemonę. Ją pagamino populiariausio lietuviško „Youtube“ kanalo savininkas – komikas Vaidotas Grincevičius-Whydotas.

Festivalis ''Cirkuliacija'': nuo rokenrolo iki egzistencinių klausimų

Tarptautinis šiuolaikinis cirko festivalis „Cirkuliacija“ laužo įsišaknijusius cirko stereotipus ir birželio 4-19 dienomis grįžta su šių metų duetų programa, kurioje svečių iš Švedijos, Belgijos, Prancūzijos, Čekijos spektakliai bei naujausi Baltijos šalių menininkų pasirodymai. Kruopščiai atrinkta cirko programa šiemet pristatoma Kaune, Prienuose, Ukmergėje bei Šventojoje. Festivalio metu, pirmą kartą šalyje, lankysis net keturių tarptautinių cirko tinklų ekspertai.

Inga Jankauskaitė prie naujo muzikinio klipo kviečia prisidėti jaunuosius: noriu pasiūlyti tapti dainos klipo dalimi

Viena ryškiausių šalies kūrėjų Inga Jankauskaitė be ilgesnių pauzių gyvena kūrybos nuotaikomis. Visai neseniai pristačiusi jautrų kūrinį lietuvių ir ukrainiečių kalbomis „Dega ąžuolai“, šiandien garsi moteris kreipiasi į tuos, kurie turi užfiksavę savo vestuvių akimirkas vaizdo įrašuose. Atlikėja naujausiam savo kūriniui ruošiasi pristatyti vaizdo klipą, kuriame atsispindės gražiausios, linksmiausios bei įdomiausios porų vestuvių akimirkos. Šiam tikslui dainininkė kviečia prisidėti visus norinčius.

Pirmojo „Moters vizijos“ Vasaros festivalio tikslas – balansas moters gyvenime

Jau rugpjūčio 13-14 dienomis žinomos konferencijos „Moters vizija“ komanda, kvies moteris vienas arba su savo antrosiomis pusėmis ir vaikais prisijungti prie pajūryje vyksiančio dviejų dienų festivalio. Pirmą kartą organizuojamas festivalis vyks neeilinėje vietoje – Smiltynės Jachtklube, kur gamtos grožį tobulai papildo jachtų elegancija.

Jazzu kviečia į koncertą Šiauliuose!

Jazzu - viena geidžiamiausių ir daugiausia prestižinių apdovanojimų pelniusi Lietuvos atlikėjų, tačiau tarp jos ir klausytojo nėra sienos, atvirkščiai - dainininkė ateina atvira širdimi, tiesia jam ranką ir vedasi per savo muzikos pasaulį, verkia ar kvailioja kartu, pasakoja, kaip gimė jos hitai, perklausyti milijonus kartų, bet pati dainininkė kiekvieną kartą atlieka juos taip, kad visi pajunta malonų šiurpulį.

Kastytis Kerbedis kviečia visus gerbėjus į koncertą Marijampolėje!

Kastytis Kerbedis - vienas populiariausių išskirtinio balso bei charizmos atlikėjų, kuris jau rugpjūčio 13d. pasirodys Hikvision futbolos arenos kiemelyje Marijampolėje ir į savo koncertą pakvies visus savo klausytojus bei gerbėjus!

M.A.M.A. organizatoriai skelbia naujieną: Londone įvyks specialus renginys su daugybe Lietuvos atlikėjų

Svarbiausius šalies muzikos apdovanojimus „M.A.M.A.“ rengianti organizacija skelbia apie dar vieną ambicingą įvykį – Didžiojoje Britanijoje surengs specialų renginį „M.A.M.A. Londonas“. Šis renginys, kuris įvyks spalio 1 dieną Londone esančioje „O2 Indigo“ koncertų salėje, suburs populiariausius Lietuvos atlikėjus į vieną sceną ir pristatyti jų muziką svetur gyvenantiems lietuviams.

Jazzu skelbia savo koncerto Klaipėdoje datą!

Jazzu - viena geidžiamiausių ir daugiausia prestižinių apdovanojimų pelniusi Lietuvos atlikėjų, tačiau tarp jos ir klausytojo nėra sienos, atvirkščiai - dainininkė ateina atvira širdimi, tiesia jam ranką ir vedasi per savo muzikos pasaulį, verkia ar kvailioja kartu, pasakoja, kaip gimė jos hitai, perklausyti milijonus kartų, bet pati dainininkė kiekvieną kartą atlieka juos taip, kad visi pajunta malonų šiurpulį.

Grįžta miesto festivalis „Vilnius ORE“ - skelbiami pirmieji atlikėjai

Antrus metus vyksiantis miesto muzikos festivalis „Vilnius ORE“ grįžta su unikalia programa. Liepos 10-15 dienomis sostinės Vingio parke esančiame VU Botanikos sode išvysime Vaidą Baumilą, GJan, projekto „X Faktorius“ finalininkus bei „Repo herojų“ dieną, o du pasirodymai išlieka paslaptyje.

Vaidas Baumila vasarą pasitiks koncertu Panevėžyje

Vienas garsiausių Lietuvos atlikėjų Vaidas Baumila vasarą pasitiks Panevėžyje, kur birželio 2 dieną nudžiugins savo klausytojus įspūdingu koncertu „Cido“ arenoje.

Naują etapą pradėjęs dainininkas Ištvanas Kvikas: ''Muziką ir maistą jungia menas''

Dainininkui, grupės „Sare Roma“ lyderiui Ištvanui Kvikui paskutinis pavasario mėnuo prasidėjo nuo malonių rūpesčių. Įvairių TV projektų dalyvis kartu su atlikėja Egle Jakštyte ruošia netrukus Vilniaus, Kauno ir Palangos koncertų salėse nuskambėsiantį gyvo garso ispaniškos muzikos projektą „Historia de un amor“ bei gyvena greitai duris atversiančio restorano įkurtuvių iššūkiais. I. Kvikas sako, kad muziką ir maistą nėra sunku suderinti, nes juos abu jungia menas.

Premjeroje – netikėtas sportinių ir šiuolaikinio šokių susitikimas

Šeiko šokio teatras kartu su danų choreografu Palle Granhøj kviečia į šokio spektaklį ritmišku pavadinimu „La CALASH La Latin-LT“. Čia susitinka du kontrastingi šokio pasauliai – sportinių ir šiuolaikinis. Iš šio susidūrimo gimsta nepatogios, komiškos ir net absurdiškos situacijos. Ryškių spalvų ir blizgesio pilname spektaklyje iškyla aktualūs klausimai apie individo ir visuomenės, porų santykius, lytiškumą, hierarchiją. Visgi kūrinys kviečia į juos pažiūrėti be įtampos, su lengva (savi)ironija. Įdomu ir tai, jog spektaklyje šokėjai vilkės legendinio Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žuvėdra“ sceninius kostiumus.

Broliai Lavrinovičiai baigia karjerą – laukia įspūdingas atsisveikinimo renginys

„Mielas krepšini, atėjo laikas mums sušokti paskutinį šokį“ – po daugiau nei dvidešimt metų trukusios krepšinio karjeros Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai kviečia visus į unikalias ir staigmenų kupinas atsisveikinimo rungtynes.

Rokeriai „Whitesnake“ naujai įrašė visus geriausius savo htus

Birželio 10 d. Lietuvoje grandiozinį koncertą surengsianti roko grupė „Whitesnake“ išleido geriausių dainų albumą. Legendiniai rokeriai su naujausių technologijų pagalba atnaujino populiariausių savo hitų skambesį. Be to, roko klasika tapusios dainos buvo remiksuotos.

Festivalis „Untold City“: Marijonas su Kauno bigbendu, Monique su orkestru, GJan ir kiti netikėtumai

Festivalis „Untold City“ jau ketvirtus metus rugpjūtį muzika pripildys istorinį Vilniaus universiteto Didįjį kiemą. Sostinės gyventojų ir svečių pamėgtas ir kasmet augantis festivalis 2022-ųjų vasarai rengia specialius parodymus. Kai kurie skirti tik šiam renginiui, jų neišvysite niekur kitur.

Spektaklio ''Oda'' kūrėjai: tiriame judėjimą neįprasta kryptimi

Pristatant spektaklį „Oda“, kuris „Naujojo Baltijos šokio“ programoje bus parodytas gegužės 6 dieną, norėtųsi jį apibūdinti kaip unikalų kūrinį. Tačiau tai nebūtų išskirtinumo ženklas festivalyje, kuriame beveik visi kūriniai išsiskiria raiška, filosofija, vertybėmis, temų akcentais. „Odos“ autoriai – Australijoje gimusi, Berlyne kurianti choreografė, šokėja bei tyrėja Renae Shadler ir Berlyne savo tyrimus atliekantis ir dirbantis menininkas Rolandas Walteris, turintis spazminį paralyžių. Pokalbis su jais – tai pasakojimas apie kūrinio gimimą, atradimus ir kodėl nereikėtų jo vertinti kaip neįgaliųjų integracijos į likusią visuomenę.

''Menininkai eina į gatves''

Jau šiandien Vilniaus mieste startuoja pirmoji MAS – Meninių akcijų savaitė. Šokio organizacija „Be kompanijos“ ir gausus būrys menininkų per savaitę surengs net 9 menines akcijas, o vyksmą vainikuos „Vakarėliu laisvei“.

E. Jakštytė vasarą įgyvendins ilgai puoselėtą svajonę: jungiasi prie ypatingo projekto

Po sėkmingo pasirodymo muzikiniame TV projekte, įspūdingo balso savininkė Eglė Jakštytė vasarą ketina pradėti nuo ne vienerius metus puoselėtos svajonės – visą pasaulį pakerėjusių ir populiarumo viršūnėse esančių ispaniškų meilės dainų projekto. Atlikėja jungiasi prie charizmatiškojo Ištvano Kviko su kuriuo birželio mėn. Vilniaus, Kauno ir Palangos muzikos mėgėjus pakvies į gyvo garso ispaniškos muzikos projekto „Historia de un amor“ koncertus, kuriuose atsiskleis visos meilės spalvos.

Produktyvumo kultūra mene: ar lieka laiko pamąstyti?

„Gera, kai iš tavęs nereikalauja rezultato“, – sako šokėja ir choreografė Greta Grinevičiūtė, savaitę praleidusi Škotijoje tarptautinio šokio tinklo „Keðja“ susitikime, kuriame menininkai iš 10 skirtingų šalių susirinko nesiekdami apčiuopiamo rezultato. Kūrėjai susitiko tam, kad drauge mąstytų, dalintųsi patirtimi, keltų klausimus apie meną ir jo nešamą žinutes. Susitikimą Škotijoje organizavo šokio organizacija „The Work Room“.

Grupė „Pink Floyd“ karaliauja iškart dviejuose D. Britanijos hitų topuose

Beveik 30 metų lauktas „Pink Floyd“ naujas singlas karaliauja iškart dviejuose Didžiosios Britanijos hitų topuose. Ukrainos palaikymui skirtą dainą „Hey, Hey, Rise-Up!“ įrašė „Pink Floyd“ įkūrėjai - Davidas Gilmouras ir Nickas Masonas. Pastarasis su savo grupe jau netrukus pirmąkart koncertuos Lietuvoje - „Nick Mason's Saucerful Of Secrets“ vienintelis koncertas įvyks gegužės 27-ąją dieną „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje.

William Kentridge paroda TAI, KO NEPAMENAME

Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“
ŠIUOLAIKINIO MENO VIRTUOZAS, GENIJUS


Pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šiuo metu aktyviai kuriančių menininkų William Kentridge (g. 1955, PAR) yra pirmą kartą pristatomas Lietuvoje, Kaune, iš kur yra jo litvakiškos kilmės šaknys. Menininkas augo Pietų Afrikoje, įstabios gamtos ir pramoninio kraštovaizdžio kontrastų pažymėtame Johannesburge, kurti pradėjo dar aparteido metais, tad jo kūriniai neatsiejami nuo visa persmelkusios vietos jausenos ir aštrių temų – žmogaus teisių, rasinės ir turtinės nelygybės, revoliucijos, gluminančios akistatos tarp garbingų idealų ir gėdingos, į žmogaus orumą pasikėsinusios kasdienybės.
Kaune Europos kultūros sostinės programoje pristatoma paroda „Tai, ko nepamename“ kalba apie žmonijos puoselėjamą selektyvią atmintį.
Mes neprisimename dalykų dėl daugybės priežasčių: galbūt tai buvo slepiama nuo mūsų, o gal mūsų galvos buvo perpildytos lengvesnėmis, labiau paguodžiančiomis mintimis, arba dėl to, kad neturime postūmio ieškoti ryšių tarp skirtingų savo ir kitų istorijų, – svarsto parodos menininkas, kviesdamas nebijoti užglaistyti atminties įtrūkius, kad aiškiau supratume tiek dabartį, tiek patys save.
www.kaunas2022.eu
https://www.kentridge.studio
Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas)
V. Putvinskio g. 55, Kaunas
mkc.info@ciurlionis.lt
+370 37 22 94 75; +370 671 51343
+370 672 81326 (savaitgaliais)

Darbo laikas:
II, III, V, VI, VII 10.00–18.00;
IV 11.00–19.00
Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 30 min. iki uždarymo
Bilietas užtikrina ir nuolatinės ekspozicijos šiame muziejaus padalinyje lankymą.         

Menininko biografija:
Williamas Kentridge’as gimė 1955 m. Johanesburge, Pietų Afrikoje.
Nuo dešimtojo dešimtmečio W. Kentridge’o kūriniai eksponuojami visame pasaulyje: Niujorko Modernaus meno muziejuje (MoMA), Vienos Albertinos meno muziejuje (Albertina), Paryžiaus Luvro muziejuje (Musee du Louvre), Londono Vaitčapelo galerijoje (Whitechapel Gallery), Kopenhagos Luizianos muziejuje (Kunstmuseet Louisiana), Madrido Reinos Sofijos muziejuje (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia), Bazelio meno muziejuje (Kunstmuseum Basel), Keiptauno Šiuolaikinio Afrikos meno (Zeitz MOCAA) ir Norvalio fondo (Norval Foundation) muziejuose. Jis ne kartą dalyvavo Kaselio festivalyje Dokumenta (2012, 2002, 1997) ir Venecijos bienalėje (2015, 2013, 2005, 1999, 1993).
W. Kentridge’o operos pastatymai – W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“, D. Šostakovičiaus „Nosis“, A. Bergo „Lulu“ ir „Vocekas“ – buvo rodomi Niujorko Metropoliteno (Metropolitan Opera), Milano La Scala, Londono Anglų nacionaliniame (English National Opera), Liono (Opera de Lyon), Amsterdamo (De Nationale Opera), Sidnėjaus (Sydney Opera House) operos teatruose ir Zalcburgo festivalyje (Salzburger Festspiele).
Pasirodymai pasaulio teatruose ir festivaliuose: „Atmesk valandą“ (Refuse the Hour), „Žiemos kelionė“ (Winterreise), „Popieriaus muzika“ (Paper Music), „Galva ir nešulys“ (The Head & the Load), „Ursonata“ (Ursonate) ir „Laukiant Sibilės“ (Waiting for the Sibyl).
Bendradarbiaujant su Handspring Puppet Company sukurti ir rodomi tokie kūriniai kaip „Ūbas ir Tiesos komisija“ (Ubu & the Truth Commission), „Faustas Afrikoje!“ (Faustus in Africa!), „Uliso sugrįžimas“ (Il Ritorno d’Ulisse) ir „Vocekas Higvelde“ (Woyzeck on the Highveld).
2016 m. Johanesburge W. Kentridge’as įsteigė „Mažiau vykusios idėjos centrą“ (The Centre for Less Good Idea). Tai erdvė minčių keitimuisi ir kūrybiniam eksperimentavimui, bendradarbiavimui ir tarpdisciplininei meno praktikai. Centre nuolat vyksta dirbtuvės, viešieji pasirodymai ir mentorystės užsiėmimai.
W. Kentridge’ui suteiktas garbės daktaro vardas keliuose universitetuose, tarp kurių – Jeilo ir Londono universitetai. 2010 m. jam įteikta Kioto premija. 2012 m. Harvardo universitete jis skaitė Ch. E. Nortono paskaitas (Charles Eliot Norton Lectures). 2015 m. buvo paskirtas Londono karališkosios menų akademijos garbės akademiku. 2017m. apdovanotas už menus Princesa de Asturia, 2018 m. – tarptautiniu Antonio Feltrinellio prizu. 2019 m. Tokijuje jam įteiktas Praemium Imperiale apdovanojimas už tapybą. 2021 m. buvo išrinktas Prancūzijos dailės akademijos užsienio asocijuotu nariu.
Jo kūriniai įtraukti į šių muziejų ir galerijų kolekcijas: Art Gallery of Western Australia (Pertas), Čikagos Art Institute, Carnegie Museum of Art (Niujorkas), Museum of Art San Diege, Fondation Cartier (Paryžius), Zetiz MoCAA (Keiptaunas), Norval Foundation (Keiptaunas), LACMA (Los Andželas), Haus der Kunst (Miunchenas), Sharjah Art Foundation, Mudam (Liuksemburgas), Musee d’Art Contemporain de Montreal (Monrealis), MoMA (Niujorkas), SF MoMA (San Franciskas), Castello di Rivoli (Turinas), Moderna Museet, (Stokholmas), MoCA (Los Andželas), Stedelijk Museum (Amsterdamas), National Gallery of Victoria (Melburnas), Johannesburg Art Gallery, MAXXI (Roma), Kunstmuseet Louisiana (Kopenhaga), National Gallery of Canada (Otava), National Museum of Modern Art (Kiotas), Israel Museum (Jeruzalė), Inhotim Museum (Brumadinas, Brazilija), Broad Art Foundation (Los Andželas), Centre Pompidou (Paryžius), Fondation Louis Vuitton (Paryžius), National Gallery of Australia (Kanbera), Tate Modern (Londonas), Sifang Art Museum (Nandzingas), Kunsthalle Mannheim, Vehbi Koc Foundation (Stanbulas), Luma Foundation (Arlis), Museum of Fine Arts (Budapeštas), Fundacion Sorigue (Lerida, Ispanija), Guggenheim (Abu Dabis), Kunsthalle Praha (Praha) ir Amorepacific Museum of Art (Seulas), yra daugybėje privačių kolekcijų visame pasaulyje.