logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Garso ir judesio spektaklis ''MOS'' / Ioanna Paraskevopoulou (Graikija)

A 2023-10-03 19:00
Klaipėdos dramos teatras, Klaipėda

Garso ir judesio spektaklis „MOS“ / Ioanna Paraskevopoulou (Graikija)

 

Koncepcija ir choreografija: Ioanna Paraskevopoulou 

Atlikimas: Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou 

Dramaturgija: Elena Novakovits 

Garsas ir techninis audio aptarnavimas: Danis Chatzivasilakis 

Šviesų dizainas: Eliza Alexandropoulou 

Šviesų dizainas gastrolių metu: Eliza Alexandropoulou, Tzanos Mazis

Video inžinerius: Konstantinos Asimakopoulos

Scenografija ir kostiumai, video montavimas: Ioanna Paraskevopoulou 

Vizualinis dizainas: Bois Futuri 

Medinės konstrukcijos: Miltos Athanasiou 

Prodiuserė: Ioanna Paraskevopoulou 

Gastrolių vadyba: Cultόpια & Ioanna Paraskevopoulou

Gastrolių koordinatorius: Christina Liata (Onassis Stegi)

Produkcija: Onassis Stegi, Atėnai

Gastroles finansuoja: Onassis Stegi’s “Outward Turn” Cultural Export Program 

Ypatinga padėka Eleni Tzarou, Thanos Daskalopoulos, Alexandros Tomaras

Premjera: 2022 m. 9-ajame Onassis Jaunųjų choreografų festivalyje.

Trukmė: 40 min

Treileris: https://vimeo.com/730184243 


Garso takelis, kuriamas tiesiog prieš mūsų akis... 

„MOS“* – tai vizuali judesio, garso ir vaizdo sąveika, kurioje du atlikėjai kinematografines scenas ir judančių vaizdų serijas įgarsina originalių garso prietaisų pagalba ir savita plastikos išraiška. 

 

Du atlikėjai, siekdami perteikti savo pačių interpretaciją, žaidžia su skirtingomis vaizdų sekomis. Kūnas ir jo (mikro)judesiai ko-egzistuoja kartu su objektais ir medžiagomis, kad veiktų kaip garso kūrimo priemonės.  Garsinis potyris kaskart stiprėja sprogstant, iškraipant, pristabdžius ir kartojant. Tuo tarpu auditorija tampa laikino garso takelio, kuris atsiskleidžia prieš juos, klausytojais. Rodydami savo asmenines nuotraukas, kurdami kino scenarijaus adaptaciją ar kviesdami pasirinkti, ką žiūrovas norėtų išgirsti, atlikėjai tarpininkauja tarp archyvinės medžiagos ir auditorijos. Šis kūrinys sustiprina naratyvus, atsirandančius dėl iš pažiūros nesuderinamų archyvinių šaltinių sambūvio, ir įgalina mus pamatyti tai, ko dažnai lengvai pamatyti ar išgirsti neįmanoma.

Vienas iš „MOS“ įkvėpimo šaltinių yra „kokoso efektas“, terminas, apibūdinantis bet kokį nerealų garso efektą, pridedamą prie kasdienių veiksmų jiems išryškinti. Taip mums pateikiamas garsinis mišinys, kuris skamba itin realistiškai, bet iš tiesų toks nėra. Tokie objektai, kaip dumplės, skėtis, stūmoklis ir pan., paverčiami animacine, garsą kuriančia laikmena.

* Žodis / akronimas „MOS“ turi daugiau nei 20 apibrėžimų. 

 

Ioanna Paraskevopoulou yra šokėja, gyvenanti Atėnuose. Ji baigė Graikijos nacionalinę šokių mokyklą (KSOT) ir šiuo metu studijuoja Jonijos universiteto Audiovizualinių menų katedroje. Jos tyrinėjimų dėmesio centre –  audiovizualinės medijos ir judėjimo ryšys. Ji bendradarbiavo su tokiais menininkais kaip Iris Karayan, Christos Papadopoulos, Dimitris Papaioannou, Alexandra Waierstall, Sofia Mavragani, Tzeni Argyriou, Patricia Apergi, Andonis Foniadakis, Harry Koushos ir kt. šokių trupėmis Graikijoje ir už jos ribų. 

Ioanna buvo apdovanota kaip geriausia šokėja Konstantinos Rizos šokio filme Sans Attente tarptautiniame Vaizdo, performanso ir technologijų festivalyje „InShadow“ ir antrąja vieta už vaidmenį Marijos Koliopoulou spektaklyje „Mneme-21“ 5-ajame tarptautiniame šokių festivalyje Alžyre. 2019–2020 m. jai buvo suteikta ARTWORKS Stavros Niarchos fondo menininko stipendija. 

Už šokio filmą „All She Likes Is Popping Bubble Wrap“ ji buvo apdovanota geriausio garso dizaino apdovanojimu FIVideodanza festivalyje, Meksikoje ir geriausiu video meno apdovanojimu MIFVIF, Venesueloje. Ji pristatė „MOS“ 9-ajame Onassis Jaunųjų choreografų festivalyje, o jo europinė premjera įvyko festivalyje Julidans NEXT (NL). 10 min. trukmės „MOS“ versija pavadinimu „Kokoso efektas“ laimėjo vieną iš keturių prizų 7-ajame Danse Élargie konkurse, kurį organizavo Theater de la Ville, Paryžiuje.  

Europos šokio tinklo „Aerowaves“ programoje ji dalyvavo kaip šokėja kartu su laimėtojais Iris Karayan („Mothers and Unauthorised“) ir Christos Papadopoulos („Elvedon“ ir „Opus“ kūriniais), o šiemet choreografė su kūriniu „MOS“ įtraukta į Aerowaves sudarytą Twenty23 perspektyviausių kūrėjų dvidešimtuką. 

ioannaparaskevopoulou.com

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Garso ir judesio spektaklis ''MOS'' / Ioanna Paraskevopoulou (Graikija) A 2023-10-03 19:00 Klaipėdos dramos teatras, Klaipėda 6.20
Renginys Garso ir judesio spektaklis ''MOS'' / Ioanna Paraskevopoulou (Graikija)
Data / Laikas A 2023-10-03 19:00
Renginio vieta Klaipėdos dramos teatras, Klaipėda
Kaina 6.20
Svarbi informacija

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~40 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

 

Norėdami įsigyti 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis vipklientai@bilietai.lt


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Klaipėdos dramos teatras
Teatro g. 2 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
Menininkų grupė Žuvies akis
Kretingos 43-7, Klaipėda
festivalis.plartforma@gmail.com/+37061531052
Įmonės kodas: 142113030
Renginys Garso ir judesio spektaklis ''MOS'' / Ioanna Paraskevopoulou (Graikija)
Data / Laikas A 2023-10-03 19:00
Renginio vieta Klaipėdos dramos teatras, Klaipėda
Kaina 6.20
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą PREMJERA. Garso ir judesio spektaklis Out of the Box / Žuvies akis (Lietuva) PREMJERA. Garso ir judesio spektaklis Out of the Box / Žuvies akis (Lietuva) Klaipėdos Kultūros fabrikas, Klaipėda
Pirkti bilietą Šešėlių teatro ir muzikos spektaklis ''Tamsioji materija'' / Compagnie Fleur Lemercier (Prancūzija) Šešėlių teatro ir muzikos spektaklis ''Tamsioji materija'' / Compagnie Fleur Lemercier (Prancūzija) Klaipėdos Kultūros fabrikas, Klaipėda
Pirkti bilietą Šešėlių teatro ir muzikos spektaklis ''Tamsioji materija'' / Compagnie Fleur Lemercier (Prancūzija) Šešėlių teatro ir muzikos spektaklis ''Tamsioji materija'' / Compagnie Fleur Lemercier (Prancūzija) Klaipėdos Kultūros fabrikas, Klaipėda
Pirkti bilietą ''Materia'' choreografija kelioms polistirolo formoms ir vienam žmogui / Andrea Salustri (Italija/Vokietija) ''Materia'' choreografija kelioms polistirolo formoms ir vienam žmogui / Andrea Salustri (Italija/Vokietija) Klaipėdos dramos teatras, Klaipėda
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti