logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Šiuolaikinio meno mugė ''ArtVilnius'23''

Pn 2023-10-13 14:00 - S 2023-10-15 18:00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“

Spalio 13–15 dienomis žiūrovus ir žinovus kviečia tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“. Trijose pagrindinėse Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse ir lauke mugė vyks keturioliktąjį kartą. 12 000 kv. m plote įsikurs 70 meno galerijų ir institucijų bei 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių.

Kartu su pagrindine šiuolaikinių meno galerijų programa „ArtVilnius’23“ pristatys ir daugybę kitų projektų. 4 salė tradiciškai virs Projektų zona, pristatysianti menotyrininko Valentino Klimašausko kuruojamas institucijų ir menininkų parodas. Kuratoriaus Vytenio Buroko parengtoje skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje „Takas“ meno gerbėjai susipažins su 16 menininkų kūriniais. Šiemet į meno mugės programą sugrįžta populiarumo sulaukęs Jaunojo kolekcininko stendas, mugėje dalyvaus Nacionalinis operos ir baleto teatras, Europos šalių kino forumas „Scanorama“, prisistatys meno rinkai svarbios leidybinės institucijos.

Šių metų meno mugės „ArtVilnius“ tema ir akcentas – performatyvumas. Mugės rengėjai kviečia į performatyvumo sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, drąsiai apie jį kalbėti ir diskutuoti su šiuo reiškiniu siejamas, plačiausias jo interpretacijas. 

Galerijų programa

„ArtVilnius’23“ stenduose lankytojai išvys pamėgtas galerijas „Māksla XO“ (Latvija), „Galerie Nivet-Carzon“ (Prancūzija), Lietuvos „The Rooster gallery“, KADS galeriją „Baroti“, galerijas „Kristina Norvilaitė“, „Terra Recognita“, „Contour art gallery“, „The Room“, „AP galeriją”, Dailininkų sąjungos galeriją, šešias Vilniaus dailės akademijos galerijos ir kitas. Šių metų programoje - net 10 pirmą kartą mugėje dalyvaujančių tarptautinių galerijų: „TÜTAR gallery“ (Talinas), „TEMA Projects“ (Vilnius), „Drifts“ (Vilnius), „Galerija T.2“ (Vilnius), Lietuvos dailininkų sąjungos erdvė (Vilnius), meno galerija „Drobė“, Audriaus Gražio meno galerija (Vilnius), „BILOUS gallery“ (Viena), „EHU Art Space“ (Vilnius) ir „Foreign territory“ (Niujorkas). 

„ArtVilnius’23“ organizatoriai džiaugiasi ir gausiu galerijų būriu iš regionų: Panevėžiui atstovaus Panevėžio miesto dailės galerija, LDS galerija „Galerija XX“ bei „A galerija”, Dusetų dailės galerija, Molėtų dailės galerija, Palangos „Ramybės Galerija“, Šiaulių LDS galerija „S_IN.“, VDA Telšių galerija, „Vilkamirgės galerija” / „Artless galerija” iš Ukmergės.

Projektų zona

„ArtVilnius’23“ Projektų zona jau antrąjį kartą perduota į garsaus šiuolaikinio meno kuratoriaus ir rašytojo Valentino Klimašausko rankas. Trijų dienų Projektų zonos programoje  „Šiandien, vakar, rytoj“ bus pristatyta įvairi institucinė ir kviestinių autorių programa,  susijusi su įvairiomis performatyvumo interpretacijomis.

Pirmą kartą mugėje „ArtVilnius“ ir jos Projektų zonoje dalyvaus išskirtinės šiuolaikinio meno institucijos - „E. A. Shared Space“ iš Tbilisio, Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universiteto teatras, Georgo Karglo galerija iš Vienos, Rygos šiuolaikinio meno centras „Kim?“, Vilniaus meno erdvės „Medūza“ ir „Draugų vardai“, Vilniaus performanso meno bienalė. Naujus, specialiai mugei kurtus projektus pristatys lankytojams jau pažįstamas Jono Meko vizualiųjų menų centras ir Šiuolaikinio meno centras iš Vilniaus, Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK, „Stasys Museum“ iš Panevėžio. 

Tris dienas iš eilės, tą pačią valandą, toje pačioje scenoje matysime mugės dalyvių pasirodymus. Europos humanitarinio universiteto teatras žiūrovus kvies į viešus Peterio Weisso pjesės eskizus. Konstantinas Bogdanas pasidalys savo kūriniais stand up formatu. Paulina Pukytė seks pasakas, skaitys pamirštus eilėraščių ir lauks kitų nuomonių. Su Agne Jokše, Monika Kalin ir kitomis kūrėjomis susitiksime jų autorinių tekstų skaitymuose.

Paroda „Takas“

Tradicinę tarptautinę skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodą „Takas“ jau trečius metus kuruoja menininkas, kuratorius ir VDA Skulptūros katedros vedėjas doc. Vytenis Burokas. Parodoje „Takas“ bus pristatyti 16 individualių menininkų projektų. „Take“ programoje: AIROS, Andrius Erminas, Audrius Janušonis, Barbora Matonytė, Dainius Trumpis, Eglė Rakauskaitė, Gediminas Pašvenskas, Julija Pociūtė, Maciej Gąbka, Mari Manna, Marija Griniuk, Monika Žaltkauskaitė-Grašienė, Rokas Janušonis, Rokas Pralgauskas, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė ir Žygimantas Augustinas.

Gausybė papildomų renginių

„ArtVilnius’23“ mugėje tarptautinė meno profesionalų komisija ir lankytojai išrinks geriausius mugės dalyvius – galerijas, menininkus ir kūrinius. Geriausią jaunąjį mugės menininką tradiciškai apdovanos mugės mecenatas advokatų kontora „Cobalt“, naują apdovanojimą geriausiam mugės menininkui šiemet įsteigė mugės partneris „Crème de la Crème“. Interaktyvioje LRT studijoje vyks tiesiogiai transliuojamos diskusijos, paskaitos ir pranešimai apie meną. Lankytojai geriau mugėje pristatomus kūrinius galės pažinti menotyrininkų vedamose ekskursijose. 


Elektroniniame mugės dalyvių kataloge Artvilnius.com/lt/katalogas. jau dabar galima išsirinkti patinkančius menininkų kūrinius ir sudėlioti savus mugės maršrutus. „ArtVilnius’23“ savaitgalį, penktadienį, spalio 13 dieną, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami naktinėti rinktinėse miesto galerijose ir institucijose meno festivalyje „Art After Hours“.

Šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius’23“ organizuoja Lietuvos meno galerininkų asociacija. Mugės vadovė – Diana Stomienė, meno vadovė – Sonata Baliuckaitė. „ArtVilnius’23“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Globoja Vilniaus miesto savivaldybė. Mecenatė – advokatų kontora „Cobalt“, pagrindinis partneris  – „Litexpo“.

Renginio nuoroda: http://www.artvilnius.com

Festivalio renginiai

Renginių nerasta
Pirkti bilietą Bilietas su ekskursija PopuliarusPopuliarusBilietas su ekskursija - Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Vilnius
Pirkti bilietą Dviejų dienų bilietas | Two days ticket PopuliarusPopuliarusDviejų dienų bilietas | Two days ticket - Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Vilnius
Pirkti bilietą Vienos dienos bilietas | One day ticket PopuliarusPopuliarusVienos dienos bilietas | One day ticket - Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Vilnius
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti