Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VII Klezmerių muzikos festivalis

Pr 2018-09-17 18:30
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras, Vilnius
5.00 - 15.00
2018 m. rugsėjo 16-19 d. vyks VII Klezmerių muzikos festivalis, skirtas Lietuvos šimtmečiui
                 
Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio proga – galimybė pažvelgti į mūsų istoriją, praeitį ir dabartį

Klezmerių muzikos festivalis – tai  analogų Baltijos šalyse neturintis unikalus tęstinis renginys, sėkmingai įgyvendinamas Lietuvoje nuo 2009 metų. Festivalis atskleidžia  ir propaguoja žydų kultūros įvairovę,skatina tarpdiscipliniškumą, pristato  kūrinius, dedikuotus žymiems litvakams menininkams.  Vienas iš festivalio tikslų – koncertus organizuoti Lietuvos miesteliuose, kur kadaise gausiai gyveno žydai,  kur dabartiniai vietos gyventojai neturi galimybės išgirstiaukštos  meninės vertės  žydų muzikos koncertų.  Festivalis   jau   turi   plačią  klausytojų auditoriją.

2018 m. rudenį  Klezmerių muzikos festivalis vėl peržengs vienos   meno  srities   ribas, ir apjungs muziką,  istoriją,  paveldą,  asmenybes, literatūrą ir teatrą. Tai daugelio metų partnerystės su įvairių sričių menininkais rezultatas.

Festivalyje pristatysime ir papasakosime svarbias Lietuvos kultūros šimtmečio istorijas.

Vienintelis Lietuvoje žydų šokių ir dainų ansamblis „Fajerlech“, įkurtas 1969 m. ir užauginęs ne vieną kartą, išsaugojęs jidiš dainą, šokį ir teatrą,  sėkmingai  egzistuoja iki šiol. Toks ansamblis buvo vienintelis buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje. Festivalio metu bus papasakotos dar negirdėtos istorijos apie ansamblio įkūrimą ir išgyvenimą, apie šią ugnelę perėmusius aplinkinių šalių žydų muzikos kolektyvus – renginyje dalyvaus „Fajerlech“ įkūrėjo Jakovo Magido mokinys, pasaulyje pripažintas dainininkas Karlsten Troike ir pianistas, ilgametis Jakovo Magido scenos partneris Artūras Anusauskas. Renginį ves žydų teatro aktorius ir konferansje Calikas Frankas.

Koncertas-susitikimas “Dvi šimtmečio legendos” skirtos Lietuvos kultūrai itin svarbioms  asmenybėms – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams Anatolijui Šenderovui ir Viačeslavui Ganelinui. Abu kūrėjai yra garsus ir pripažinti Lietuvoje, Izraelyje ir visame pasaulyje. .Šiame koncerte abu iškilūs menininkai susitiks kaip kamerinės muzikos kūrėjai ir po dviejų dalių koncerto bendraus su klausytojais.

A.Šenderovas – vienas žymiausių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių, pasižymintis itin ryškiu kūrybiniu braižu, jo muzika skamba visuose žemynuose. Didžiausią dėmesį A. Šenderovas skiria emociniam – prasminiam muzikos turiniui, itin reikšmingi yra žydiškajai temai skirti jo kūriniai.

Viačeslavas Ganelinas, Jeruzales S.Rubino šokio ir muzikos akademijos profesorius, pianistas-virtuozas, kompozitorius ,pasiekęs pasaulinės šlovės gyvendamas Lietuvoje, nuo 1987 metų gyvena Izraelyje. Meksikos universiteto filosofijos Garbės daktaras. Su gerai žinomais įvairių sudėčių džiazo ansambliais „Ganelin trio“ yra koncertavęs daugelyje pasaulio šalių. Pasižymintis kūrybos įvairovę – muzika kino filmamas,  miuziklai,  baletai,  operos, muzika teatro spektakliams, simfoninės muzikos opusai, ypač mėgiama kamerinė muzika

Koncerte dalyvaus Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas fortepijoninis trio „FortVio“ ir kvartetas „RELA(X)“.


Rugsėjo 17 d., Vilnius, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras,
18.30.


„DVI ŠIMTMEČIO LEGENDOS“ – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, iškilūs kompozitoriai ANATOLIJUS ŠENDEROVAS ir VIAČESLAVAS GANELINAS susitiks kaip kamerinės muzikos kūrėjai ir bendraus su klausytojais. Koncerte dalyvaus Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas fortepijoninis trio „FortVio“ ir kvartetas „RELA(X)“.
RENGINIO REPERTUARAS

Programa:

Anatolijus Šenderovas
Hommage à Heifetz violončelei solo, atl. Povilas Jacunskas (violončelė).
Fortepijonis Trio Nr. 2, atlieka FortVio
Giesmė ir šokis fortepijoniniam trio, atlieka FortVio

Pertrauka

Viačeslavas Ganelinas
Kvartetas, įžanga ir 1 dalis, atlieka kvartetas RELA(X)
3 ir 8 dalys iš fortepijoninės siuitos „Pages from the Notebook“, atlieka Indrė Baikštytė.
Neišsiųstas laiškas smuikui ir fortepijonui, atlieka Ingrida Rupaitė-Petrikienė ir Indrė Baikštytė,

Epizodai 3, 4 ir 5 dalys, atlieka FortVio
Pokalbis su kompozitoriais,
Sergejaus Korablikovo-Kovarskio eilėraštis „Atminties diena“
Adagio iš kantatos Tylos garsai (video)
Shma Israel finalinis fragmentas (video)

Remejai:

Lietuvos kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybė
LRT radijas
VšĮ Šiaures Jeruzalė (Litvak World projektai)

Partneriai:

Viešbutis "Hotel Tilto"
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VII Klezmerių muzikos festivalis Pr 2018-09-17 18:30 Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras, Vilnius 5.00 - 15.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.ltDurys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~2:30
Pertraukos: 15 min.
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 16 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-9
Nuolaidos:
- 10% studentams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 10 % su Omni ID kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Organizatorius
VšĮ "Meninių projektų ciklai"
Subačiaus g. 15-12 Vilnius