logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Bogdanas nenori namo (Skalvija)

A 2023-09-26 19:00 - Š 2023-09-30 18:18
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Filme pasakojama apie socializacijos centro jaunuolius, čia atsidūrusius už nesunkius nusikaltimus. Agresija ir fizinės jėgos demonstravimas – kone vieninteliai šių paauglių komunikacijos būdai. „Iš mamos paveldėjau piešimą, o iš tikrojo tėvo – teistumą“, juokauja vienas jų. Jie neturi interneto, telefonų, cigarečių, alkoholio ar kitų narkotikų, negali susitikinėti su merginomis, išeiti į miestą. Centro vaikinai skaičiuoja dienas iki vasaros atostogų, kada pagaliau išeis į laisvę. Vienintelis Bogdanas atsisako važiuoti namo. Fiziškai tvirtas, tačiau švelnus ir smalsus jaunuolis bijo pažvelgti mamai į akis. Nespalvoti filmo kadrai atskleidžia tamsiąją vaikinų gyvenimo pusę ir itin miglotą jų ateitį. N-13

Kaip ir ankstesniuose savo filmuose, režisierius Maratas Sargsyanas vėl atkreipia dėmesį į vyrų pasaulį, kurį sugeba parodyti atvirai, ypač jautriai. Režisieriaus pasirinktos minimalios raiškos priemonės kuria įspūdį, kad filme kalbama tarsi puse lūpų: daug kas nutylima, tačiau tyla iškalbinga. „Bogdanas nenori namo“ – tai unikalus socializacijos centro auklėtinių portretas, keliantis kur kas gilesnius klausimus apie mūsų šalies socialinių paslaugų sistemą, dažnai nuviliančią pačius pažeidžiamiausius. (Ona Kotryna Dikavičiūtė)

Filmas lietuvių kalba su angliškais subtitrais.
In Lithuanian with English subtitles.

Rugsėjo 21–spalio 1 d. „Skalvijos“ kino centras kviečia į 20-ąjį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF). Tai vienintelis festivalis Lietuvoje skirtas vien kūrybinei dokumentikai. Šiemet VDFF pristato naują eksperimentinės dokumentikos programą, kurią sudaro filmai, plečiantys ir peržengiantys tradicinės dokumentikos ribas. Taip siekiama festivalį atverti tiek šiandienos kūrėjams, tiek naujoms auditorijoms.

 

„Skalvijos“ kasoje žiūrovai gali įsigyti 5 bilietų abonementą (25 Eur).

Renginiai

Renginių nerasta
Pirkti bilietą Bogdanas nenori namo (Skalvija) Bogdanas nenori namo (Skalvija) SKALVIJA kino centras, Vilnius
Pirkti bilietą Bogdanas nenori namo (Skalvija) Bogdanas nenori namo (Skalvija) SKALVIJA kino centras, Vilnius
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti