logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Touki Bouki (Skalvija)

A 2021-10-12 19:30
5.85
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Dakare

Vizionieriškoje, vaizdingoje Djibrilo Diop Mambéty dramoje su maginės fantastikos elementais „Touki Bouki“ (1973), jaunas piemuo Moris ir jo mergina studentė revoliucionierė Anta svajoja pabėgti iš Dakaro į Paryžių. Tai pirmasis Mambéty pilno metro filmas, kuris, kritikų teigimu, atvėrė naujus kelius būsimai kino kūrėjų kartai. Šiame filme kaimą keičia miestas – fantazijos ir tapsmo vieta. Avangardiniai Mambéty marginalijų ir seksualinių troškimų vaizdiniai, kuriuos tik paryškina ironija ir intymi muzika, nardina nusivylusį ir nepriklausomą Senegalą į meilę... arba atvirkščiai. Režisierės Laurence Attali 2007 m. Senegale filmuotos trilogijos „Meilės trilogija“ veikėjai kitaip, nei Anta ar Moris, netrokšta nieko kito kaip kartu likti Dakare. Visi trys filmai prasideda nuo poezinių motyvų – mirties, sapno, vėjo, kurie ilgainiui išsivysto į vientisą susipynusį meilės laišką.

Programą sudarė meno kuratorė Maya Tounta.

Organizatorius: Montos Tattoo
Rėmėjas: LKT

Moris, karvių ganytojas besivažinėjantis motociklu, ant kurio pamauta karvės kaukolė, ir universitete studijuojanti Anta susitinka Senegalo sostinėje Dakare. Gimtajame Senegale besijaučiantys svetimais, jie trokšta išvykti į Paryžių ir prasimanyti pinigų. Moris ketina apvogti turtingą prašalaitį, kad nupirktų sau ir Antai brangų bilietą kelionei laivu į Prancūziją. N-16

Nuo rugsėjo 1 d. į kino teatrą įleidžiame žiūrovus tik su galimybių pasu. Prašome turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti