Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Makrame papuošalų gamyba

A 2016-10-18 18:00
Menų studija Artoteka
Įvykęs renginys
Makrame - tai dekoratyvinių mazgų technika (mazgų rišimas), vienas iš seniausiai žinomų žmonijos išradimų. Galima tik spėti, kad pirmykštis žmogus sukūrė vieną kitą dešimtį mazgų ir išmoko gaminti tinklus anksčiau, nei išgauti ugnį arba naudoti adatą, kirvį ar lanką. Sugebėjimas bei talentas megzti mazgus ir nerti tinklus, senovėje buvo labai vertinamas ir laikomas giminės turtu. Šis turtas ir jo paslaptys buvo pavydžiai saugomi nuo svetimų, bei perduodamas iš tėvo sūnui, ir taip iš kartos į kartą. Senovėje su mazgais buvo surišta nemaža prietarų ir ritualų. Kulto apeigose žyniai, šamanai ir burtininkai naudojo tam tikrus mazgus ir jų kombinacijas. Magiškomis mazgų galiomis šventai tikėjo senovės graikai ir romėnai. Šiandien mes naudojame mazgus ir pynimus, net nesusimastydami apie tai, kad jų amžius siekia tūkstantmečius: mazgų atvaizdai dažnai sutinkami ant archeologų surastų vazų ir ąsočių liekanų. Tačiau patys gudriausi ir praktiškiausi mazgai išrasti jūrininkų. Burinis laivas buvo neisivaizduojamas be virvių, kuriomis burės tvirtinosi prie laivo stiebų. Laikui bėgant, moterys perėmė iš savo vyrų jūrininkų meną paprastą virvutę mazgų pagalba paversti į žavų ir naudingą daiktą.

Makrame technika yra rankų darbas, tikrąja to žodžio prasme – ji atliekama vien tik rankomis. Specialaus instrumento ar priemonės šiam darbui nėra. Kaip atrama naudojama pagalvėlė, o kartais - net paprasčiausias minkštas kėdės atlošas. Vėliau buvo pradėta naudoti nėrimo vašeliai ir žiogeliai, smeigtukai su galvutėmis. Tačiau smeigtukai turi būti pakankamai ilgi, kad nepasimestų gaminyje. Naudojamos taip pat - liniuotės arba juostos su piešinio matmenimis. Dekoratyvinių mazgų technikoje naudojamos įvairios medžiagos – tai pakankamai stori, stipriai susukti siūlai iš medvilnės, tik ne pūkuotu paviršiumi (taip patogiau darbui). Taip pat galima sutikti makrame iš įvairių raištukų, virvelių, metalizuotų siūlų, sutažinių juostelių ir pan. Mažus darbelius pina iš tvirtų siūlų: muline, iriso, sutažo. Didesniems darbams naudojamas špagatas ar paprasta skalbinių virvė. Kuo stipriau susukti siūlai, tuo labiau jie tinka pynimui: mazgai gaunasi aiškūs ir reljefiniai, o gaminiai, padaryti iš tokių siūlų nesideformuoja. Makrame dekoratyvinių mazgų technika naudojama papuošalų kūrimui, rūbų dekoravimui ar interjero detalių papuošimui: galima sukurti dailią rankinę, diržą ar dekoratyvinę juostą, kuria galima surišti naktinę užuolaidą. 

Užsiėmimo metu kantrybė vagos mūsų veidus, o pirštų miklumas ir truputis fantazijos padės sukurti stebuklus iš įvairiaspalvių medvilninių, odinių, šilkinių ar kitokių juostelių, storesnių siūlų, plunksnų ar karoliukų. Drauge mokysimės rišti mazgelius, juos apjungti, taip pat sužinosime, kaip teisingai apipinti akmenį ar karoliuką ir improvizuosime su mazgų kombinacijomis.

Į kainą įskaičiuotos visos priemonės.

Būtina išankstinė registracija el. p. info@artoteka.lt nurodant savo bilieto numerį.
Draugiau informacijos: http://www.artoteka.lt/veikla/kurybiniai-uzsiemimai/makrame-papuosalu-gamyba
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Makrame papuošalų gamyba A 2016-10-18 18:00 Menų studija Artoteka
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Renginio trukmė:
2val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Į kainą įskaičiuotos visos priemonės.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šeimyniškių g. 23 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Artoteka, VšĮ
Šeimyniškių g. 23 Vilnius