logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ONLINE: Saulius Petreikis - Laisvė šaukia

Pr 2021-10-18 10:00 - Š 2022-12-31 23:59
Internete, Internete
6.00

Bilietą galite įsigyti iki 2022 gruodžio 30 d. imtinai. Įsigijus bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Aktyvavus bilietą, vaizdo įrašą galėsite peržiūrėti per 24 val. (tačiau ne ilgiau nei iki transliacijos pabaigos laiko), kiek norite kartų. Vaizdo įrašas bus pasiekiamas iki 2022 gruodžio 31 d. imtinai.

Sakoma, jog muzika – pati asmeniškiausia komunikacijos forma. Muzika išreiškia ir perduoda reikšmes, kuriomis mes komunikuojame: emocijas, simbolius, istorines ir kultūrines vertes. Dar senovės graikai, įvertindami garsų meno galią, manė, jog muzika gali daryti poveikį: auklėti ar sukelti tam tikrą nuotaiką. Tad muzika ne tik linksmina, bet ir guodžia sunkiomis akimirkomis. Ne tik klausytoją, bet ir kūrėją, kuris muzikiniais garsais pasakodamas istorijas fiksuoja savą, asmenišką patirties būseną. 

Istorijas apie išgyvenimus, kuriuos patiriame kasdien, savo naujame albume „Laisvė šaukia“ užfiksavo broliai Saulius ir Donatas Petreikiai. Daugiau nei dvejus metus brandintos kompozicijos, kurias įkvėpė Lietuvos gamta ir istorija, pasakoja apie meilę, skausmą, džiaugsmą, liūdesį, o visų svarbiausia – troškimą gyventi laisvai. Kompozicijos, alsuojančių baltiška dvasia, sugulė ir į išskirtinio formato dokumentinį filmą „Laisvė šaukia“, atskleidžiantį, kaip gimsta „Saulius Petreikis World Orchestra“ muzika.  

Kompozitorius ir atlikėjas Donatas Petreikis sufleruoja, jog pats albumo „Laisvė šaukia“ pavadinimas išduoda, jog albume išgirsime ir kovingų, dvasią keliančių melodijų, ir ramių kompozicijų. Jomis kūrėjai išreiškė laisvės troškimą, o klausytojas kiekvienoje kompozicijoje gali atrasti savą istoriją. „Laisvė šaukia“ skambančioje muzikoje ryškūs skandinaviški ir baltiški motyvai, kurie susipina su lietuviškomis intonacijomis, o tradiciniai liaudies instrumentai, gretinami su styginiais ir variniais pučiamaisiais instrumentais, kuria unikalų skambesį, išreiškiantį kūrėjų laisvės troškimą. „Klausantis visų keturiolikos albume įrašytų kompozicijų, galima išgyventi įvairias istorijas: išgirsti gamtos garsus ar pajusti į mūšį žygiuojančių karių šauksmus. Visose vienaip ar kitaip skleidžiasi laisvės motyvas“, - sako D. Petreikis. 

Laisvė atlikėjams reiškia ir galimybę su klausytoju komunikuoti gyvai. Norėdami šį momentą užfiksuoti ir pasidalinti su klausytojais, „Saulius Petreikis World Orchestra“ gerbėjams paruošė staigmeną – sukūrė dokumentinį filmą „Laisvė šaukia“ (režisieriai Airidas Janušauskas ir Saulius Petreikis). „Norėjome, kad mūsų gyvi koncertai sklistų interneto platybėse ir klausytojams būtų prieinami bet kada“,- pasakoja idėjos autorius S. Petreikis. Dokumentinėje-muzikinėje apybraižoje „Laisvė šaukia“ ne tik skamba gyvai atliekama albumo „Laisvė šaukia“ muzika, bet ir atskleidžiami albumo kūrybos užkulisiai: kūrybinis brolių tandemas pasakoja apie kraujo ir kūrybinį ryšį, pasiskirstymą funkcijomis kūrybiniuose procesuose ir ryšį su gamta ir folkloru. „Filmas tarsi papildo muzikinį albumą - jame atsakome į labai daug gerbėjams rūpimų klausimų“, - sako S. Petreikis. 

Organizatorius - VšĮ Saulės muzika

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ONLINE: Saulius Petreikis - Laisvė šaukia Pr 2021-10-18 10:00 Internete, Internete 6.00
Renginio vieta
Internete
Internete Lietuva
Organizatorius
Saulės muzika, VšĮ
Salantų g. 1, Barstyčių kaimas
+3706760460907
Įmonės kodas: 303310459