Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Paskaita - Sapnai ir kūryba. Lektorė Rita Bany Banienė

Š 2018-11-17 14:00
Akmenėlių dvaras, Pakruojis
30.00
Sapnai ir kūryba

"Kupinas lengvumo, pažeminimo ir siaubo jis suvokė, jog ir pats yra regimybė, kažkieno susapnuota". Griuvėsių rate. J.L. Borges

Paskaita - praktikumas apie sapnus, jausmų pasaulį, vaizduotę ir kūrybiškumą.

Kaip sapnai susiję su mūsų vaizduote ir kūryba?

Pasaulį kiekvienas regime pagal savo individualų mastelį ir užsibrėžtas ribas. Pasaulio žemėlapiai nuolat perdaromi, jų ribos siaurėja ar plečiasi - tai priklauso nuo kartografo išmanymo, žinių ir nuostatų. Šioje paskaitoje praplėsime savo matymo ribas ir panoraminiu vaizdu aprėpsime tiek dienos, tiek nakties sapnų pasaulį, bylojantį mūsų sieloms per ženklus, simbolius ir sutapimus.

Trečdalį gyvenimo pramiegame, regėdami sapnus, kartais juos prisimindami, kartais -ne. Senovės kultūrose sapnams buvo suteikiama ne vien individuali, bet ir visuomeninė reikšmė, ypač kai reikšmingą sapną susapnuodavo valdovas. Šiek tiek informacijos apie senųjų kultūrų sapnų aiškinimą ir svarbą priimant svarbius gyvenimiškus sprendimus.

Dideli- reikšmingi sapnai ir paprasti, kasdieniai.

Kaip išmokti perskaityti sapnų žinutes?

Kaip panaudoti sapnų lobius kūryboje?

Istoriniai pavyzdžiai: visi didieji žmonijos atradimai buvo padaryti sapnuose. Moksliniai, meniniai, muzikiniai. Režisieriai: Federikas Fellini, Luisas Bunjuelis, senieji ir šiuolaikiniai menininkai nuo Leonardo da Vinči iki Salvadoro Dali įkvėpimo sėmėsi sapnuose. Kompozitorių: Bethoveno, Mocarto ir Dž. Lenono bei Polo Mcartnio melodijos gimė sapnuojant, rašytojai: Stivensonas, Borges ir daugybė kitų rašytojų ir poetų fiksavo savo sapnus ir vėliau kūrė knygas.

Kaip ir kodėl  rašyti sapnų dienoraštį ir kaip kūrybingai panaudoti sapnų medžiagą, vaizdinius kūrybai? Arba kūrybiškam problemų sprendimui?

Kalbėsimės, dalinsimės savo sapnais, aiškinsimės juos ir žaisime "sapnų" žaidimus lapkričio 17 d. 14 val. Akmenėlių dvare su lektore, rašytoja ir vertėja Rita Bany Baniene.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Paskaita - Sapnai ir kūryba. Lektorė Rita Bany Banienė Š 2018-11-17 14:00 Akmenėlių dvaras, Pakruojis 30.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~13:30
Renginio trukmė: ~5:00
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 10 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Petrašiūnų g. 6, Akmenėliai Pakruojis Lietuva
Organizatorius
VŠĮ Akmenėlių dvaras
Petrašiūnų g. 6, Akmenėliai Pakruojo r.