logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

14-asis LVSO vasaros festivalis C. ORFF. ''AFRODITĖS TRIUMFAS''

Š 2023-06-10 20:00
VRM kiemas, Vilnius
2023 m. birželio 10 d. 20 val.
VRM kiemas, Šventaragio g. 2
 
14-asis LVSO vasaros festivalis
C. ORFF. „AFRODITĖS TRIUMFAS“
 
C. Orff. Kantata „Afroditės triumfas“
 
Lauryna Bendžiūnaitė, sopranas
Karolis Kašiuba, tenoras
Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas)
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
 
1951 m. vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo sukurta kantata „Afroditės triumfas“ (it. „Trionfo di Afrodite“) – paskutinioji iš kantatų trilogijos „Triumfai“, kurią sudaro „Carmina Burana“ (1937 m.), „Catulli Carmina“ (1943 m.) ir „Afroditės triumfas“ (1951 m.). Kompozitoriaus apibūdinta kaip „sceninis koncertas“, kantata „Afroditės triumfas“ vaizduoja graikų-romėnų vestuvių ritualą. Šiuo atveju C. Orffo naudojamas žodis „triumfas“ nurodo į romėnišką ir Renesanso laikotarpiu vartotą „trionfo“, kuris reiškė „procesija“ arba „šventė“. Kūrinio tekstai paremti lotyniškomis Gajaus Valerijaus Katulo ir graikiškomis Sapfo bei Euripido vestuvių poemomis. „Didžiausias iššūkis buvo sulieti šiuos fragmentus į naują visumą. Nedidelės eilėraščių nuotrupos, trumpos strofos, pavienės eilutės – tai viskas, kas mums liko iš Sapfo poezijos palikimo, todėl Katulo vestuvines poemas naudojau kaip jas apjungiančią struktūrą“, – rašė C. Orffas. Prie „Afroditės triumfo“ kompozitorius pradėjo dirbti 1947 m., tačiau kūrinį užbaigė tik 1951 m. Dar po poros metų, 1953-iaisiais, Milano „La Scala“ operos teatre, diriguojant legendiniam Herbertui von Karajanui, įvyko kantatos premjera.
 
Šis nepaprastas kūrinys sukurtas didelės sudėties simfoniniam orkestrui, kuris sukuria įspūdingą atmosferą ir nustebina kiekvieną, tačiau muzika išlieka lengvai suprantama klausytojui. Nepaisant didelių orkestro pajėgų, instrumentuotė dažnai išskaidoma, o muzikai įtaką daro žodžių ritmai ir melodijos. „Afroditės triumfą“ užbaigia pergalingas Afroditės pasirodymas – retas atvejis visame kūrinyje, kai panaudojamos visos chorinės ir orkestrinės jėgos, kurios sukuria įspūdingą reginį. Taigi išgirsti ir patirti tokį kūrinį būtina kiekvienam klasikinės muzikos mėgėjui.
 
Šį vakarą „Afroditės triumfą“ atliks viena ryškiausių Lietuvos operos žvaigždžių sopranas Lauryna Bendžiūnaitė, tenoras, Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus.
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
14-asis LVSO vasaros festivalis C. ORFF. ''AFRODITĖS TRIUMFAS'' Š 2023-06-10 20:00 VRM kiemas, Vilnius 12.20 - 25.00
Renginys 14-asis LVSO vasaros festivalis C. ORFF. ''AFRODITĖS TRIUMFAS''
Data / Laikas Š 2023-06-10 20:00
Renginio vieta VRM kiemas, Vilnius
Kaina 12.20 - 25.00
Svarbi informacija
 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt
 
Durys atidaromos: 19:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.
Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.
 

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
VRM kiemas
Šventaragio g. 2 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ
Vilniaus g. 6-1 Vilnius
kanceliarija@lvso.lt/8 5 262 8127
Įmonės kodas: 190755747
PVM kodas LT907557410
Renginys 14-asis LVSO vasaros festivalis C. ORFF. ''AFRODITĖS TRIUMFAS''
Data / Laikas Š 2023-06-10 20:00
Renginio vieta VRM kiemas, Vilnius
Kaina 12.20 - 25.00
Kitos datos Tas pats organizatorius
Pirkti bilietą 14-asis LVSO vasaros festivalis ''ROKO BALADĖS'' 14-asis LVSO vasaros festivalis ''ROKO BALADĖS'' A. Mickevičiaus bibliotekos kiemas, Vilnius
Pirkti bilietą 14-asis LVSO vasaros festivalis ''VIVA LA DIVA'' 14-asis LVSO vasaros festivalis ''VIVA LA DIVA'' A. Mickevičiaus bibliotekos kiemas, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti