logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

''Ačiū už meilę muzikai''

K 2024-02-29 18:30
POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai

“Ačiū už meilę muzikai” profesoriui Virgilijui Noreikai atminti

Virgilijus Noreika buvo vienas ryškiausių ir mylimiausių pastarojo šimtmečio operos dainininkų, kūrybinio piko metais ryškiai žibėjęs didžiosiose scenose Buenos Airėse, Milane, Maskvoje, Paryžiuje, Berlyne, Čikagoje, padovanojęs keturiasdešimt septynis metus Lietuvos operos ir baleto teatro scenai. Maestro buvo garsiojo tenoro Kipro Petrausko mokinys, per keturiasdešimt du pedagoginio darbo metus perteikęs savo žinias ir meistriškumą gausybei įvairių kartų solinio dainavimo mokinių. 2018 m. iškeliavęs amžinojo poilsio maestro po savęs paliko mokiniams įdiegtą meilę muzikai ir gausybę jo išugdytų spindinčių scenos žvaigždžių. Buvę profesoriaus auklėtiniai Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas) ir Antanas Zakarauskas (tenoras) koncertu “Ačiū už meilę muzikai” šiltai ir su pagarba prisimins maestro V. Noreiką atlikdami garsiausius ir dažniausiai skambėjusius kūrinius: Giacomo Puccinio, Georges Bizet, Giuseppe Verdi operų gražiausias arijas ir duetus bei žinoma, Algimanto Raudonikio “Švelnumą”.

Operos solistė J. Vaškevičiūtė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo profesorės Sigutės Stonytės klasėje, tačiau toliau dainavimo mokėsi Lietuvos operos ir baleto teatro Operos studijoje, kur susidūrė jos ir V. Noreikos keliai. Solistės bendradarbiavimas su kompozitoriumi Peter Eotvos dar 2008 m. atvėrė jai kelius į Europos scenas, o po dešimties metų šio kompozitoriaus kvietimu J. Vaškevičiūtė debiutavo Teatro Colon Buenos Airėse, tame pačiame teatre kur prieš daugelį metų pasirodė ir V. Noreika. Dabar solistė pasirodo ne tik pagrindiniuose klasikinių sceninių kūrinių vaidmenyse, bet dažnai atlieka vaidmenis ir šiuolaikinėse operose, kaip Onutės Narbutaitės “Kornetas” ar praėjusiais, 2023 metais pristatytame penkių šiuolaikinių kompozitorių bendrame kūrinyje “Kas Aš?”.

Su J. Vaškevičiūte scenoje pasirodys ne vieną duetą kartu atlikęs A. Zakarauskas. Antanas Zakarauskas (tenoras) Tarptautinį pripažinimą pelnęs Lietuvos tenoras, garsėjantis operos ir koncertiniais pasirodymais. Australijoje sukūrė vadmenis H.Purcell, G.Verdi bei G.Puccini operų pastatymuose, bei surengė eilę solinių rečitalių visoje Australijoje. A. Zakarauskas baigė klasikinio dainavimo bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Prof. V. Noreika, asist. A. Malikėnas), vėliau tesė studijas Sidnėjaus operos mokykloje Australijoje, kur jo pedagogai buvo Barry Ryan , Arax Mansourian ir Glenn Winslade. Grįžęs į Lietuvą Antanas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Atlikimo meno Magistro studijas pas prof. Sigutę Stonytę. Stažavosi pas JAV bosą ir Opera Australia kompanijos vokalo konsultantą Joshua Hecht, Sidnėjuje (Australija) bei pas žymų JAV sopraną / mecosopraną Grace Bumbry, Vienoje(Austrija). Šiuo metu Antanas yra pastovus “Oper Im Berg”(Zalcburgas, Austrija) festivalio solistas. 2022 metų spalio mėnesį Antanas Zakarauskas sėkmingai debiutavo Otello vaidmenyje šio festivalio G.Verdi operos “Otello” pastatyme. Antanas Zakarauskas koncertavo Austrijoje, Australijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Italijoje, Danijoje, JAV ir kt.

Solistams koncerte fortepijonu pritars Linas Dužinskas. Šalia aktyvios koncertinės veiklos mūsų šalyje ir Europoje pianistas yra kompaktinių įrašų “Lietuvos Didieji” bendraautorius, vienas iš prodiuserių ir leidėjų, taip pat dirba Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kaip akompaniatorius koncertavo su dainininkais Regina Maciūte, Inesa Linaburgyte, Gintaru Liaugminu, Sigute Trimakaite, tūbininku Laimonu Masevičiumi, violončelininku Gleb Pyšniak.

Profesionalumo ir muzikinės meistrystės pripildytą koncertą bus galima išgirsti Šiauliuose, Kamerinėje koncertų salėje “Polifonija”.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Ačiū už meilę muzikai'' K 2024-02-29 18:30 POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai 21.00 - 26.00
Renginys ''Ačiū už meilę muzikai''
Data / Laikas K 2024-02-29 18:30
Renginio vieta POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai
Kaina 21.00 - 26.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
POLIFONIJA kamerinė koncertų salė
Aušros al. 15 Šiauliai Lietuva
Organizatorius
KĮ Šiaulių valstybinis kamerinis choras Polifonija
KĮ Šiaulių valstybinis kamerinis choras Polifonija
Aušros alėja 15 Šiauliai
info@polifonija.lt / +37061142035
Įmonės kodas: 188200756
PVM kodas ND
Renginys ''Ačiū už meilę muzikai''
Data / Laikas K 2024-02-29 18:30
Renginio vieta POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai
Kaina 21.00 - 26.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Mažasis princas Antoine de Saint-Exupery novelė, atgyjanti 27-ių prancūzų kompozitorių miniatiūrose NaujasNaujasMažasis princas Antoine de Saint-Exupery novelė, atgyjanti 27-ių prancūzų kompozitorių miniatiūrose POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai
Pirkti bilietą Širdies ritmu NaujasNaujasŠirdies ritmu POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai
Pirkti bilietą Pabudimas Pabudimas POLIFONIJA kamerinė koncertų salė, Šiauliai
Pirkti bilietą Meilė klysta Meilė klysta Tytuvėnų vienuolyno refektorinė salė, Tytuvėnai
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti