Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Alma mater musicalis. Poezija - tai vagystė iš nebūties

Pr 2018-03-05 18:00
Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius
5.00
2018 03 05, pirmadienis

POEZIJA – TAI VAGYSTĖ IŠ NEBŪTIES

Vakaras – susitikimas su LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu poetu Rimvydu Stankevičiumi

RIMVYDAS STANKEVIČIUS (poetas, eseistas, žurnalistas)
VIKTORIJA DAUJOTYTĖ (rašytoja literatūrologė, profesorė,  habilituota humanitarinių mokslų daktarė)
VALENTINAS SVENTICKAS (literatūros kritikas, eseistas, redaktorius)
VILNIAUS UNIVERSITETO KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir dirigentas PAULIUS BERNARDAS KONCĖ
Dirigentas MODESTAS JANKŪNAS

• Apie ką čiulbėdami kalba mums paukščiai? Kas jiems svarbu, ką jie taip atkakliai nori mums pasakyti? Tarsi nieko, bet drauge ir - viską. Manau, jiems neduota svarstyti – aukštesnės jėgos jiems pavesta iščiulbėti pasaulį. Ir poetų užduotis – ta pati. Jie privalo nepaliaujamai vis iš naujo ir iš naujo  ištarti pasaulį. Kieno valia jie tai daro ir kokiu tikslu – patiems poetams nelemta žinoti. Bet neleista ir abejoti – visa tai – gyvybiškai svarbu, nepalyginti svarbiau už visa kita, ką poetas gyvenime daro.

• Kai nuoširdžiai panyri į poeziją (net nesvarbu, ar skaitydamas ją, ar rašydamas), pasieki būseną, kai, regis, sustoja laikas, o tavęs paties lyg ir visai nebelieka – virsti tiesiog kalba, jos prasmėmis, tų prasmių jungtimis bei žaismėmis, jų melodijomis… Aiškiau nesugebu viso to perpasakoti žmonių kalba, bet tai – nepaprastai malonus pojūtis, į kurį visuomet norisi ir norisi grįžti.
  
Rimvydas Stankevičius


VILNIAUS UNIVERSITETO KAMERINIS ORKESTRAS – įkurtas fleitininko ir pedagogo Pauliaus Bernardo Koncės prieš 37 m., kasmet pasipildo naujais gabiais studentais. Jo repertuare – muzika nuo puošniojo baroko iki nūdienos autorių, prasmingos programos su VU chorais „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro musica“. Orkestrui dirigavo prof. S. Sondeckis, M. Pitrėnas ir M. Barkauskas, R. Calveyra (Brazilija). Kūrybinį kelią jame pradėjo operos solistės J. Švedaitė, J. Gedmintaitė, L. Grodnikaitė, R. Vaicekauskaitė, O. Kolobovaitė ir kt. Daugelį solo partijų atlieka orkestro dalyviai. Kolektyvas yra surengęs per 700 koncertų Lietuvos miestuose, Venecijoje, Romoje, Paryžiuje, Ženevoje, Mexico, Maltoje, Sank Peterburge, Maskvoje, Hagoje, Liuksemburge, Rygoje ir kt. 2017 m. liepos mėn. orkestras dalyvavo „World Orchestra Festival“ Vienoje.

PAULIUS BERNARDAS KONCĖ
Baigė LMTA (prof. L. Survilos kl.). Dirba pedagoginį darbą Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, 1992-1997 m. dirbo Ispanijoje, Vigo miesto konservatorijoje „Mayeusis“. Grojo su įvairiais Lietuvos muzikiniais kolektyvais. Su ansambliu „Banchetto Musicale“ įrašė kompaktinę plokštelę „Senoji Lietuvos muzika XVI-XVII a.“
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šv. Jono g. 12 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų rėmimo fondas
A. Smetonos g. 8 – 3 Vilnius
Įmonės kodas 190726852