logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ANDRIUS ŽLABYS SU SIMFONINIU ORKESTRU

S 2021-11-07 19:00
Valdovų rūmai, Vilnius
19.50 - 50.00

Publikos numylėtinis, pianistas Andrius Žlabys koncertuos Vilniuje su simfoniniu orkestru

Puiki žinia aukščiausio lygio muzikos mylėtojams – tarptautinėje scenoje išgarsėjęs ir savo giliomis interpretacijomis publiką užburiantis lietuvių pianistas Andrius Žlabys koncertuos Vilniuje. Lapkričio 7 d. Valdovų rūmuose jis pasirodys su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir šiame koncerte skambins nuostabaus grožio ispanų kompozitoriaus Luiso Gustavo Prado fortepijoninį koncertą, kuris Lietuvoje nuskambės pirmąjį kartą. Taip pat vakaro programoje – pasaulinė premjera, kurią ruošia Niujorke gyvenanti lietuvių kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė, skambės jos naujausias kūrinys orkestrui. Orkestrui diriguos maestro Robertas Šervenikas.

JAV gyvenantis garsus lietuvių pianistas, „Grammy“ nominantas Andrius Žlabys nuolat atvyksta į Lietuvą koncertuoti. Pasirodymai gimtinėje įsiterpia tarp koncertų tarptautinėje erdvėje su tokiais žymiais kolektyvais, kaip Niujorko ir Buenos Airių filharmonijų, Bostono simfoninis orkestrai, Klivlando orkestras, „Rotterdam Symphony“ ir kt. A. Žlabys pasirodo Niujorko „Carnegie Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Londono „Wigmore Hall“, Vašingtono „Phillips Collection“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Vienos „Musikverein“, Tokijo „Suntory Hall“ ir kitose garsiose pasaulio salėse. Pianistas nuolat dalyvauja žymiuose tarptautiniuose festivaliuose: Menuhino (Šveicarija), Lokenhauzo (Austrija), Caramoor muzikos festivalyje (JAV), o jo debiutas garsiajame Zalcburgo festivalyje 2012 m. netiesiogiai susijęs ir su Lietuva: čia jis grojo su Mirgos Gražinytės-Tylos diriguojamu Gustavo Mahlerio jaunimo orkestru.

Andriaus Žlabio karjera už Atlanto buvo žaibiška. Vos išvykęs į JAV, kaip Curtis muzikos instituto studentas, sulaukė entuziastingo „Chicago Tribune“ įvertinimo: „Pianistas ir kompozitorius Andrius Žlabys yra vienas iš pačių talentingiausių pastarųjų metų jaunųjų pianistų.“ O po rečitalio Niujorko Metropolitano meno muziejuje „The New York Sun“ jį pavadino „šviečiančia pianistų viltimi“. A. Žlabio muzikalumas ir meninė įtaiga nuolat sulaukia pačių aukščiausių įvertinimų: jo grojimas apibūdinamas kaip „tiesiog virtuoziškas“ („The Strad“), išgaunamas garsas „dosnus ir visa apimantis“ („The Philadelphia Inquirer“), pianistui būdinga „užburianti interpetacija“ („The Plain Dealer“) ir „daugiasluoksnis muzikos suvokimas“ („The Greenville News“). Pianisto nepaprastai nuoširdus santykis su muzika, visiškas atvirumas scenoje „The Philadelphia Inquirer“ buvo apibūdintas taip: „C-dur akordas Žlabio rankose raibuliuoja su tokiu atviraširdžiu įtaigumu, kad negalite nusikratyti įspūdžio, jog tai pats Bachas prabyla pianisto grojimu.“

Nors A. Žlabio vardas daugeliui bene pirmiausia siejasi su genialiomis J. S. Bacho muzikos interpretacijomis, šiandien kuriama muzika pianistui yra ne ką mažiau įdomi nei klasika. Jis ypač daug koncertuoja su „Kremerata Baltica“ ir Gidonu Kremeriu, atlikdamas XX ir XXI a. muziką. „Grammy“ nominaciją pianistas taip pat pelnė už George‘o Enescu Fortepijoninio kvinteto įrašą su šiais atlikėjais. Koncerte Vilniuje lapkričio 7 d. Andrius Žlabys atliks 2002 m. sukurtą ispanų kompozitoriaus Luiso Gustavo Prado „Concierto de piano para la mano izquierdo“. Tai neabejotina nuoroda į žymųjį to paties pavadinimo Maurice‘o Ravelio koncertą, parašytą prieš 90 metų, o pačiai Prado muzikai būdinga nostalgija ir melodingumas.

Taip pat šio koncerto programai Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko, rengia dar tris kūrinius, kurie Lietuvoje nuskambės pirmą kartą: įžymaus danų kompozitoriaus Hanso Abrahamseno spalvingą opusą „Stratifications“, vokiečių kompozitoriaus Michaelio Beilio kūrinį „Aus Eins Mach Zehn“ bei naujausios Žibuoklės Martinaitytės kompozicijos dideliam orkestrui pasaulinę premjerą. Šios Niujorke gyvenančios ir jau platų pripažinimą pelniusios lietuvių autorės kūrinių premjeros kaskart tampa ryškiais meniniais įvykiais, tad ir šį kartą publika tikrai gali tikėtis išskirtinių įspūdžių ir neeilinių muzikinių potyrių.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ANDRIUS ŽLABYS SU SIMFONINIU ORKESTRU S 2021-11-07 19:00 Valdovų rūmai, Vilnius 19.50 - 50.00
Svarbi informacija
Atsižvelgiant į LR Vyriausybės paskelbtus reikalavimus, žiūrovai uždarose patalpose organizuojamuose renginiuose nuo rugsėjo 13 d. galės lankytis su galimybių pasu. Jeigu šis reikalavimas bus pakeistas, nedelsiant informuosime šio koncerto žiūrovus.

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
-20% perkant 10 ir daugiau bilietų. Dėl nuolaidos kreiptis vipklientai@bilietai.lt nurodant norimą renginį ir pageidaujamą kainų kategoriją.

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Valdovų rūmai
Katedros a. 4 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
VšĮ ''Vilniaus festivaliai''
Ašmenos g. 8 Vilnius
info@vilniusfestivals.lt; +37052127364
Įmonės kodas: 226190740
PVM kodas LT100001983113
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą TWENTY FINGERS DUO TWENTY FINGERS DUO Šiuolaikinio meno centras, Vilnius 11.00 - 31.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą BREMEN LOUDSPEAKER ORCHESTRA & LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS: LENdscapes BREMEN LOUDSPEAKER ORCHESTRA & LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS: LENdscapes Šiuolaikinio meno centras, Vilnius 11.00 - 31.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą NIKO | Naujų idėjų kamerinis orkestras PopuliarusPopuliarusNIKO | Naujų idėjų kamerinis orkestras Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 21.00 - 51.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą NADAR ensemble (Belgija) NADAR ensemble (Belgija) Menų spaustuvė, Vilnius 15.00 - 39.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą SYNAESTHESIS: I Can Be Your Hero SYNAESTHESIS: I Can Be Your Hero Menų spaustuvė, Vilnius 15.00 - 39.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!