logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

(Atšauktas) DEAD CAN DANCE

Š 2022-10-29 19:00
COMPENSA koncertų salė, Vilnius

Informuojame, kad DEAD CAN DANCE koncertas Vilniuje 2022 m. spalio 29 d. neįvyks.

Pirkę bilietus kasose prašome užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application

Bilietus įsigijusiems internetu pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2022 m. rugsėjo 28 dienos.

Organizatoriai atsiprašo už nepatogumus.

 
Kultinė australų grupė „Dead Can Dance“ atvyksta į Vilnių
 
Spalio 29 d. Vilniaus koncertų salės „Compensa“ scenoje pirmą kartą Lietuvoje pasirodys kultinė australų grupė „Dead Can Dance“. Vienas ryškiausių pastarųjų keturių dešimtmečių muzikos fenomenų - Brendano Perry ir Lisos Gerrard duetas – grįžta į koncertų sales su gastroliniu turu „Europa – 2022“.
 
Pernai 40-metį minėjusi grupė prieš keletą metų jau buvo surengusi turnė Europoje ir beveik į visus pasirodymus bilietai buvo išpirkti. Šių metų turas „Europa – 2022“ prasidėjo balandžio 7 d. Glazge ir vien tik pavasarį įvyks 32 grupės koncertai - į kai kuriuos bilietų jau nebėra, tad skelbiami papildomi pasirodymai. „Dead Can Dance“ – tai grupė, turinti išties ypatingą savo gerbėjų auditoriją, kuri ne tik besąlygiškai myli, bet ir dievina duetą. Taip ilgai mūsų šalyje laukta grupė koncerte Vilniuje pristatys savo naujausią albumą „Dionysus“, o taip pats atliks geriausius kūrinius iš jau klasika tapusių albumų „Spiritchaser“, „The Serpent‘s Egg“, „Into the Labyrinth“, „Anastasis“ ir kitų.
 
 
Grupė susikūrė Melburne 1981 m., tačiau jau po metų persikėlė į Londoną ir pasirašė sutartį su alternatyvaus roko leidybos kompanija „4AD“. Pažodžiui išvertus grupės pavadinimą „Dead Can Dance“ - „Mirusieji gali šokti“ – reiškia mirusiojo ar kažko pamiršto grąžinimą į gyvenimą, prisikėlimą. Muzikos instrumentai, kuriuos naudoja grupė, yra arba labai archajiniai, arba nugrimzdę į užmarštį, arba tiesiog nepatrauklūs daugeliui muzikantų. Dueto pavadinimas koreliuoja ir su dekadansu, tad prasmių yra tikrai ne viena.
 
Debiutinis grupės albumas „Dead Can Dance“ pasirodė 1984 m., jo viršelyje pavaizduota ritualinė kaukė iš Papua Naujosios Gvinėjos, atspindinti tiek grupės, tiek šio albumo idėją. Nors ankstyvasis jų laikotarpis apibūdinamas kaip gotikinis rokas, tačiau jau tada kūryboje buvo apstu egzotiškų ir etninių motyvų. Tarptautinis pripažinimas aplankė muzikantus 1993 m., išleidus albumą „Into the Labyrinth“, kuris buvo parduotas daugiau kaip 500 tūkst. kopijų tiražu ir patekęs į „Billboard“ geriausių pasaulio muzikos albumų sąrašą. Toliau sekė dar sėkmingesnis dueto darbas - albumas „Spiritchaser“, išleistas 1996 m. ir atsidūręs pirmoje „Billboard“ vietoje. Australų muzikos istorikas Ianas McFarlane'as apibūdina grupės kūrybą kaip ambientišką pasaulio muzikos žanrą, kuris „piešia užburiančio didingumo ir iškilmingo grožio garso peizažus... su afrikietiškais ritmais, keltiškuoju folkloru, grigališkuoju choralu, Artimųjų Rytų mantromis ir artroku“. Viso „Dead Can Dance“ biografijoje – devyni studijiniai albumai (naujausias „Dionysus“ išleistas 2018 m.).
 
 
Būdami pačioje savo karjeros aukštumoje, 1998 m. dėl kūrybinių nesutarimų B. Perry ir L. Gerrard nusprendė išsiskirti ir tęsti savo solines karjeras atskirai. Tačiau duetas niekada nėra padėjęs galutinio taško savo bendroje istorijoje. „Dead Can Dance“ periodiškai atgimsta, leidžia albumus ir rengia gastrolinius turus. Taip buvo 2005 m., 2011 m. bei 2018 m. iki dabar.
 
 
 
Kaip solo kūrėjai abu menininkai ne ką mažiau įdomūs nei būdami kartu. Multiinstrumentalistas Brendanas Perry dar 1992 m. įsigijo apleistą Quivy Church bažnyčią Airijoje ir įsirengė joje savo įrašų studiją. Kaip solo atlikėjas yra išleidęs tris albumus, paskutinis pasaulio šviesą išvydo 2020 m. ir buvo įrašytas graikų gatvės folkloro stiliuje rebetiko.
 
Moteriškoji dueto pusė Lisa Gerrard yra įvaldžiusi unikalią vokalo techniką – glosolaliją, kurios įkvėpimu tapo jos vaikystės multikultūrinė aplinka Melburne. Dainininkės kontralto balso tembras yra toks dramatiškas ir sodrus, jog jos neįmanoma sumaišyti su jokia kita atlikėja (Lisos balso diapazonas – trys oktavos). Dar prieš iširant duetui L. Gerrard jau buvo pradėjusi savo solinę karjerą ir 1995 m. išleidusi debiutinį albumą „The Mirror Pool“, kurio daina „Sanvean“ tapo populiariausia jos, kaip dainininkės, karjeroje.
 
 
Lisa yra išleidusi keturis solinius albumus ir kaip bendraautorė dalyvavusi dar šešiolikoje. Bet daug didesnė sėkmė ir pripažinimas ją lydi kine – L. Gerrard yra sukūrusi muziką daugiau kaip 48 filmams, tarp kurių – „Informatorius“ (su A. Pacino, 1999), „Neįmanoma misija 2“ (su T. Cruise, 2000), „Ali“ (su W. Smithu, 2001) ir daugybei kitų. Pats garsiausias menininkės darbas kine – tai visiems puikiai žinoma epinė drama „Gladiatorius“ (2000), kuriam garso takelį ji kūrė kartu su kompozitoriumi Hansu Zimmeriu. Šis darbas pelnė Lisai Gerrard „Auksinio gaublio“ apdovanojimą.
 
  
 
Koncertas vyks 2022 m. spalio 29 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.
Išankstinė prekyba MEDUSA CONCERT FB klubo nariams su kodu – nuo balandžio 14  d.
Vieša prekyba bilietais - nuo balandžio 20 d. -  www.bilietai.lt
Koncertą organizuoja -  www.medusaconcert.lt

Renginio nuoroda: http://www.medusaconcert.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
(Atšauktas) DEAD CAN DANCE Š 2022-10-29 19:00 COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Renginys (Atšauktas) DEAD CAN DANCE
Data / Laikas Š 2022-10-29 19:00
Renginio vieta COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Svarbi informacija

Koncertas vyks 2022 m. spalio 29 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Išankstinė prekyba MEDUSA CONCERT FB klubo nariams su kodu – nuo balandžio 14  d.
Vieša prekyba bilietais - nuo balandžio 20 d. -  www.bilietai.lt
Koncertą organizuoja -  www.medusaconcert.lt

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 17:30
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: anglų
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Organizatorius
Medusa Concert UAB
Medusa Concert UAB
Aušros tak. 10-3 Kaunas
info@medusaconcert.lt
Įmonės kodas: 135812959
PVM kodas LT358129515
Renginys (Atšauktas) DEAD CAN DANCE
Data / Laikas Š 2022-10-29 19:00
Renginio vieta COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą (Perkeltas) TARJA - Christmas Together (Perkeltas) TARJA - Christmas Together COMPENSA koncertų salė, Vilnius 33.00 - 73.00
Prekyba sustabdyta (Perkeliamas) (KAUNAS) DISCO BALL'ius 2020: Thomas Anders, Boney M, Sandra, Right Said Fred ir J. Jankevičius Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdyta(Perkeliamas) (KAUNAS) DISCO BALL'ius 2020: Thomas Anders, Boney M, Sandra, Right Said Fred ir J. Jankevičius Kauno Žalgirio arena, Kaunas
Prekyba sustabdyta (Perkeliamas) (KLAIPĖDA) DISCO BALL'ius 2020: Thomas Anders, Boney M, Sandra, Right Said Fred ir J. Jankevičius Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdyta(Perkeliamas) (KLAIPĖDA) DISCO BALL'ius 2020: Thomas Anders, Boney M, Sandra, Right Said Fred ir J. Jankevičius Klaipėdos Švyturio arena, Klaipėda
Prekyba sustabdyta (Perkeltas į Kauno areną) ANDRIUS MAMONTOVAS | KITOKS PASAULIS Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdyta(Perkeltas į Kauno areną) ANDRIUS MAMONTOVAS | KITOKS PASAULIS Avia Solutions Group Arena, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti