Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

(Atšauktas) Marijos Maksakovos koncertinis turas ''Baltijos kelias''

Š 2019-01-05 19:00
COMPENSA koncertų salė, Vilnius
DĖMESIO!
Renginys atšauktas. Daugiau informacijos dėl grąžinimų artimiausiu metu.


Marija Maksakova

Marijos Maksakovos koncertinis turas „Baltijos kelias“

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos nepriklausomybės šimtmečiams


Sausio 5 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ koncertuos Ukrainos nacionalinės operos, Maskvos Didžiojo teatro ir Sankt Peterburgo Marijos teatro solistė Marija Maksakova. Koncertinis turas „Baltijos kelias“ yra skirtas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos nepriklausomybės šimtmečiams. Operos dainininkė, kuriai akompanuos Rygos simfoninis orkestras, diriguojamas Dmitrijaus Morozovo, atliks Džiuzepės Verdžio, Džakomo Pučinio ir Piotro Čaikovskio kūrinius.

Koncertinio turo pavadinimas ne tik atspindi M. Maksakovos pasirodymų geografiją, bet ir tiesiogiai nukreipia į 1989 metus, kai Baltijos šalių gyventojai susivienijo kovoje už demokratines vertybes. „Baltijos kelias“ pademonstravo visam pasauliui Baltijos šalių gyventojų norą būti nepriklausomiems ir patiems rinktis savo ateitį, kurti orų gyvenimą savo demokratinėse valstybėse. Pačios M. Maksakovos gyvenimas ir jos politinė pozicija puikiai atspindi operos solistės solidarumą su visais laisvų žmonių siekiais bei viltimis. Vidinė nepriklausomybė paaiškina jos dramatiškus gyvenimo vingius, ryškus individualumas nusako plačius kūrybinius užmojus, o visuomenės gerovės siekis nubrėžia jos politinę veiklą. Jos istorija nuskambėjo tarptautiniu mastu, jos pilietinė pozicija artima kiekvienam laisvam žmogui, o jos balsas užkariavo milijonus širdžių. „Baltijos kelias“ tęsiasi.

M. Maksakova – operos dainininkė, žymios aktorių dinastijos atstovė, geriausių operos teatrų (Ukrainos nacionalinės operos, Maskvos Didžiojo teatro, Sankt Peterburgo Marijos teatro, „Helikon-Opera“) solistė. Kartu su dirigentu Valerijumi Gergijevu ir Marijos teatru koncertavo žymiausiuose operos teatruose. Bendradarbiaudama su garso įrašymo studija „Universal“, atlikėja išleido 3 solinius albumus.

1995 m. M. Maksakova baigė Maskvos valstybinės konservatorijos muzikos mokyklą. Tais pačiais metais pradėjo studijuoti akademinį vokalą Gnesino muzikos akademijoje, kurią baigė su pagyrimu. M. Maksakovos kūrybinis kelias prasidėjo 2000 m. Maskvos teatre „Naujoji opera“. Po 3 metų operos atlikėja jau pradėjo dainuoti Maskvos Didžiajame teatre. Vėliau sekė pasirodymai muzikiniame teatre „Helikon-Opera“ (2006 m). Tai tapo dar vienu žingsniu jos svajonės link – tapti Sankt Peterburgo Marijos teatro soliste. 2011 m. svajonė tapo realybe, kuri atvėrė M. Maksakovai galimybę dainuoti žymiausiose pasaulyje operos scenose. Be pagrindinių vaidmenų klasikiniuose pastatymuose, M. Maksakova pirma atliko partijas šiuolaikinėse operose: Davido Tuchmanovo pastatyme „Karalienė“ ir Aleksandro Žurbino operoje „Albertas ir Žizel“. Taip pat sudainavo princesės Šarlotės partiją Rodiono Ščedrino operoje „Kairiarankis“.

Nuo 2016 m. M. Maksakova gyvena Kijeve, kur yra kviestinė Ukrainos nacionalinės operos bei Charkovo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro solistė. M. Maksakova dėsto vokalą Nacionalinėje akademijoje.

2017 m. atlikėja įkūrė savo vardo fondą, kuris teikia paramą talentingiems Ukrainos vaikams, siekiantiems įsitvirtinti akademinio meno srityje.

2017 m. rugpjūčio 24 dieną M. Maksakova dalyvavo koncerte „Майдан Незалежності – місце єднання“, kuris buvo skirtas Ukrainos 26-osioms nepriklausomybės metinėms. Kartu su nacionaliniu prezidentiniu Ukrainos orkestru, JAV karinių oro pajėgų orkestru, Nacionaliniu kapelos choru „Dumka“, solistais Pavlu Gnitovimu ir Jurijumi Minenko M. Maksakova tapo pirmąja dainininke, atlikusia Ivano Taranenko ir Dmitrijaus Lazutkino oratoriją „Слався, Вкраїно!“.

XXIV leidėjų forume Lvove operos solistė pristatė vaikišką knygą „Pirmosios oktavos karalystė“, kurią išleido leidybos namai „Laurus“. Šios knygos leidybą palaimino žymus Ukrainos dirigentas Romanas Kofmanas.

Kijevo patriarchas Filaretas M. Maksakovai įteikė kankinės Šventosios Barboros ordiną.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
(Atšauktas) Marijos Maksakovos koncertinis turas ''Baltijos kelias'' Š 2019-01-05 19:00 COMPENSA koncertų salė, Vilnius
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: 30 min.
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra

Renginio vieta
Kernavės g. 84 Vilnius Lietuva
Organizatorius
NORDIC BIOENERGY OÜ
Räga 10 Tallinn
Ta pati renginio vieta