Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

BALTIC BREEZE. Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet

S 2018-10-07 18:00
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolė
BALTIC BREEZE
Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet

(Lenkija / Belgija)

Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet programa „Baltijos brizas“ –  tai nepakartojama dovana džiazo muzikos gerbėjams. Prie nepamirštamos šio projekto atmosferos prisideda ne tik subtiliai atliekamos įspūdingos džiazinės kompozicijos, jo išskirtinumą lemia ir ansamblio sudėtis: organiška šešiolikos kvarteto stygų ir  unikalaus Cezariuszo Gadzinos saksofono tembro dermė. Kaip tik „penktasis elementas“ – saksofonas drauge su styginių kvartetu sukuria neįtikėtiną dramaturginį  garsovaizdį, kurio dėka ši muzika klausytojus nukelia į dar neatrastas muzikos erdves. Eksperimentinė džiazinių kompozicijų  intencija užaštrina muzikos pojūtį, leisdama klausytojams atrasti naujas, neįtikėtinai spalvingas muzikos perspektyvas. Nė vieno abejingais nepaliksianti džiazo programa „Baltijos brizas“ – tai tikras muzikinis hepeningas. Dalis šioje programoje atliekamų kompozicijų sugulė į kompaktinę plokštelę „Penktasis elementas“, kuri  prestižinio Olandijos džiazo žurnalo JAZZIZM buvo pripažinta geriausiu 2016 metų muzikos albumu.

Cezariusz Gadzina – sopraninis ir altinis saksofonai
Dawid Lubowicz – smuikas
Mateusz Smoczyński – smuikas
Michał Zaborski – altas
Krzysztof Lenczowski – violončelė

Cezariuszas Gadzina – Belgijoje gyvenantis lenkų kilmės saksofonininkas, kompozitorius, įvairių muzikinių projektų iniciatorius, daugybės prestižinių apdovanojimų laureatas, pelnęs  pirmąjį prizą Europos džiazo konkurse Avinjone, du kartus tapęs finalininku Heilarto Tarptautinėse džiazo varžytuvėse, apdovanotas Auksiniu karjeros raktu (Promeranian Jazz Autumn). Jis muzikavo ne viename tarptautiniame festivalyje (Ars Muzika Briuselyje, Zagrebo Bienalėje, Aca Festival Maljorkoje ir t. t.), koncertavo įvairiausiose pasaulio vietose: Lincolno centre Niujorke, Singapūre, Lisabonoje, Briuselyje (karaliui Albertui II-jam, neseniai ir buvusiam Europos komisijos prezidentui José Manueliui Barosso), Barselonoje, Paryžiuje, Romoje, Berlyne, Rygoje ir kt. Kaip solistas jis grojo su daugeliu simfoninių, tokių kaip Danijos radijo, Kameriniu Lenkijos radijo, Briuselio Kameriniu ir kt., orkestrų.  2008 m. C. Gadzina iš įvairių šalių atrinko 12 jaunų muzikantų ir subūrė ansamblį „European Saxophone Ensemble“, kuris  gavo garbingą „Europos Sąjungos kultūros ambasadoriaus“ titulą.
Atom String Quartet (ASQ) – vienas iš nedaugelio pasaulyje styginių kvartetų, grojančių džiazą, neabejotinai, pirmasis tokios pakraipos Lenkijoje. Inovatyvumas, originalumas, profesionalumas – tai, kas su šiuo kolektyvu skatina bendradarbiauti tokias pasaulinio garso žvaigždes kaip Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Paolo Fres, Wolfgang Haffner, Ruper Stamm, Mathias Haus, Lars Danielsson ir kt. Šio kvarteto branduolys – talentingi, ne vieną apdovanojimą pelnę muzikantai: Dawid Lubowicz (smuikas), Mateusz Smoczyński  (smuikas), Michał Zaborski  (altas) ir Krzysztof Lenczowski  (violončelė). Kvartetas atlieka originalias kompozicijas, įkvėpimo šaltinio ieškodamas lotynų, airių, ispanų, lenkų folkloro lobynuose. Didelio publikos susidomėjimo sulaukęs kolektyvas  yra pripažintas ne tik Lenkijoje, bet ir užsienyje (yra grojęs didžiausiuose Europos džiazo festivaliuose: Berliner Jazztage, Bielska Zadymka Jazzowa, Azoty Tarnow International Jazz Contest Festival ir kt.). Neseniai ASQ buvo apdovanotas  prestižine Lenkijos kultūros ministerijos stipendija „Jaunoji Lenkija“,  pelnė festivalio „Bielska Zadymka Jazzowa“ Grand Prix, o 2010 metais džiazo melomanų draugijos didįjį prizą kategorijoje „New hope of 2010“. Gyvo koncerto įrašas, vykęs 2011 m. Katovicų radijuje, išleistas kompaktinės plokštelės „Fade in“ pavidalu susilaukė milžiniško dėmesio iš klausytojų ir kritiktų bei gavo Lenkijos „Frederiką“ (Lenkijos Grammy atitikmuo) „Jazz Debut“ kategorijoje, o po metų CD „Places“ buvo apdovanotas dar vienu „Frederiku“  geriausio džiazo albumo kategorijoje.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
BALTIC BREEZE. Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet S 2018-10-07 18:00 Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, Marijampolė
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
- 1,50€  studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
P. Butlerienės g. 5 Marijampolė Lietuva
Organizatorius
Sambalsiai,VšĮ
Dariaus ir Girėno g. 13-54 Marijampolė
Ta pati renginio vieta