logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

BALTIJOS ŠVIESA IR AMŽINOJI KLASIKA

S 2021-12-05 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
13.60 - 18.00


Gruodžio 5 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

BALTIJOS ŠVIESA IR AMŽINOJI KLASIKA

Tarptautinis projektas: Lietuva – Estija

Atlikėjai
DALIA DĖDINSKAITĖ, smuikas
RASA VOSYLIŪTĖ, smuikas
DOVILĖ JUOZAPAITIENĖ, altas
SILVIJA ČIULADYTĖ, altas
AARE TAMMESALU (Estija), violončelė
GLEB PYŠNIAK, violončelė

Programa
Rasmus Puur – Styginių trio
Franz Schubert – Styginių kvintetas C-dur, D.956
Marianna Liik – Styginių kvintetas su elektronika
 

Šio projekto, kurį remia Estijos kultūros ministerija, Estijos kultūros fondas, koncertinės įstaigos „Loovüksus“ ir „Uus Kontsert“ tikslas – pristatyti šiuolaikinę estų muziką, progresyviausius šios Baltijos šalies kompozitorius, bendram muzikavimui apjungti lietuvių ir estų atlikėjus. Specialiai į repeticijas ir į koncertą atvyks kūrinių autoriai – jauni, itin produktyvūs, platų pripažinimą pelnę estų kompozitoriai – Rasmus Puur bei Marianna Liik. Jų kūriniai – tai nedidelė turtingos estų muzikinės kultūros dalis, praversianti duris link platesnės pažinties su Estijos kultūriniu gyvenimu. Menininkų bendrumą pažymės ir vieno gražiausių kamerinės muzikos opusų – F. Schuberto styginių kvinteto atlikimas. Įrėmintas dviem šiuolaikiniais kūriniais, šis kvintetas pakylės koncertą į kamerinės muzikos aukštumas. „Simboliška, kad viename renginyje muzikuos lietuvių ir estų atlikėjai. Tikimės, kad ne tik Lietuvoje skambės estų muzika, bet ir Lietuvos muzika – Estijoje, kad pastoviai stiprės kultūriniai ryšiai ir tarp atlikėjų, ir tarp abiejų šalių muzikantų bei klausytojų“, – teigia projekto iniciatyvos autorius Aare Tammesalu, Talino Kadriorgo rūmuose vykstančių koncertų meno vadovas bei šioje programoje grosiantis žymus estų violončelininkas.

Rasmus Puur – kompozitorius, dirigentas ir aranžuotojas, nuo 2021 m. – Estijos Respublikos Prezidento kultūros patarėjas. R. Puur studijavo Estijos muzikos ir teatro akademijoje kompoziciją (Tõnu Kõrvits ir René Eespere kl.) bei dirigavimą (Tõnu Kaljuste kl.), 2012 m. stažavo Vince Mendoza aranžuotojų meistriškumo kursuose.

Kompozitorius yra sukūręs daug orkestrinių, vokalinių ir instrumentinių kamerinių kūrinių, o ypač daug chorinės muzikos – kantatų, chorinių ciklų ir kt. Jo kūryboje gausu opusų, dedikuotų įvairioms progoms, kurių tarpe – opera „Debesų spalvos“ (libreto autorius – Laur Lomper, režisierius – Roman Baskin), laimėjusi Estijos nacionalinės operos organizuotą konkursą Estijos Respublikos 100-ųjų valstybingumo metinių paminėjimo proga (premjera – 2017 m.). R. Puur buvo operos „Nuo stogo“, miuziklo „Šrekas“, iškilmingo koncerto-ceremonijos Estijos 100-mečio minėjimui meno vadovas ir dirigentas, XII jaunimo dainų ir šokių šventės koncepcijos autorius, XXVII dainų šventės mišrių chorų dirigentas. Nuo 2015 m. jis diriguoja „Senojo miesto edukacinės kolegijos“ styginių orkestrui, 2007–2017 m. buvo jaunimo orkestro „Reaalmažoor“ dirigentas.

Kaip dirigentas 2017 m. R. Puur apdovanotas Estijos chorų asociacijos prizu „Jaunasis metų dirigentas“ bei Estijos simfoninių orkestrų asociacijos Metų apdovanojimu. Jam paskirtos Veljo Tormis (2020) ir Tõnu Kaljuste (2021) fondų stipendijos. 2021-aisiais ER Prezidento Kultūros fondas paskyrė „Jaunojo kultūros veikėjo“ apdovanojimą.

Marianna Liik studijavo Estijos muzikos ir teatro akademijoje (Malle Maltis, Helene Tulve, Margo Kõlar kl.), kurioje 2017 m. įgijo magistro diplomą. 2017–2018 m. ji stažavo Karališkojoje Antverpeno akademijoje (Koninklijk Conservatoire Antwerpen) prof. Wim Henderickx klasėje. M. Liik yra žinoma kaip opusų orkestrams, ansambliams, chorams, o taip pat ir elektroakustinių kompozicijų kūrėja. Ypatingą dėmesį ji skiria garso pasauliui, kuriamam derinant akustinių ir elektroninių garsų ekspresyvias prasmes.

Kompozitorės muzika yra skambėjusi daugelio festivalių programose Estijoje, JAV, Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Australijoje, Šveicarijoje, Kinijoje. Mariannos Liik kompozicija „Miškas“ (Mets) Prahos tarptautiniame festivalyje „Kompozitorių tribūna“ (Rostrum of Composers, 2013) apdovanota II vieta (kompozitorių iki 30-ties metų kategorija). 2014 m. ji laimėjo Vokietijos visuomeninio transliuotojo „Westdeutscher Rundfunk“ filmų muzikos apdovanojimą konkurse „SoundTrack_Cologne 11“, 2017 m. apdovanota Liucernos festivalio akademijos prizu „Roche Young Commissions“.

 

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
BALTIJOS ŠVIESA IR AMŽINOJI KLASIKA S 2021-12-05 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 13.60 - 18.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

 

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Įmonės kodas: 302719606
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą BELAUKIANT KALĖDŲ BELAUKIANT KALĖDŲ Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 24.00 - 30.00
-20%
Pirkti bilietą KALĖDINIS ATVIRUKAS KALĖDINIS ATVIRUKAS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 28.00 - 35.00
-20%
Pirkti bilietą JAUKIŲ KALĖDŲ! JAUKIŲ KALĖDŲ! Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 28.00 - 35.00
-20%
Pirkti bilietą ŠVENTĖS SU KLASIKA! ŠVENTĖS SU KLASIKA! Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 20.00 - 25.00
-20%
Pirkti bilietą LAIKO PUSLAPIAI ŠVENTINIS KONCERTAS LAIKO PUSLAPIAI ŠVENTINIS KONCERTAS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 31.20 - 39.00
-20%