Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Baltos varnos'' ir Klaipėdos brass kvintetas

Pn 2018-07-13 20:00
Parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės, Klaipėda
Vasaros koncertų ciklas
parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės

2018 m. birželio 27 d. – liepos 24 d.


 
„Baltas vakaras“
„Baltos varnos“: Milda Andrijauskaitė-Bakanauskienė
(vokalas, smuikas, gitara), Teresė Andrijauskaitė (vokalas, smuikas, gitara)
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis
(meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Ingrida Spalinskaitė-Kurienė (perkusija)
Programa: Remigijus Šileika, Jonas Paulikas, Loreta Narvilaitė, Laima Jedenkutė, Matas Drukteinis, Alvidas Remesa, dueto „Baltos varnos“ kūrybaVasariški muzikos garsai birželio 27-ąją–liepos 24-ąją kvies apsilankyti parko estradoje šalia Klaipėdos koncertų salės. Čia vyks gaivūs kaip pajūrio vėjo gūsis ir lengvi kaip smilgos prisilietimas Vasaros koncertų ciklo renginiai. Klausytojams bus patiektas ypatingo skonio desertas iš klasikinės, pasaulio, populiariosios ir džiazo muzikos kūrinių. Tai bus tikras malonumas klausytis muzikos atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildys natūralios aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, paukščiai, medžių lapų šnaresys. Visa tai sukurs ypatingą vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių.


Etnokultūros chuliganės (taip pačios save vadina) „Baltos varnos“ neria į naujus vandenis ir dalyvauja ypatingame projekte. Kartu su Milda ir Terese Andrijauskaitėmis scenoje matysime ir Klaipėdos brass kvintetą bei perkusininkę Ingridą Spalinskaitę-Kurienę. Liepos 13 d., penktadienį, 20 val. koncerte po atviru dangumi – parke prie Klaipėdos koncertų salės – girdėsite publiką sužavėjusią „Baltų varnų“ kūrybą ir keturias klaipėdiečių premjeras! Specialiai šiam koncertui lietuvių liaudies dainų aranžuotes rašė kompozitoriai Remigijus Šileika, Loreta Narvilaitė, Laima Jedenkutė ir Matas Drukteinis.

Šypsenomis spinduliuojančios, pozityvumu trykštančios seserys Milda ir Teresė Andrijauskaitės nuostabiai dainuoja, groja ir kuria. Šiemet bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusios etnomuzikologės užaugo ir kasdien gyvena su muzika. „Tėtis – muzikantas iki smegenų šaknų. Mama – tautodalininkė, kuri net pasiuvo Mildai vestuvinę suknelę. Nuo vaikystės augome meniškoje aplinkoje, o dar mokykloje prasidėjo „Baltų varnų“ veikla.“ – pasakoja dvynės. Šiuo laikotarpiu jas atpažįsta vis daugiau žmonių – Milda ir Teresė dalyvavo televizijos projekte „Du balsai – viena širdis“, kuriame siekė priminti, kokias nuostabias tradicijas turi lietuvių tautos muzika. „Mes turime tokių muzikinių niuansų, kurių nerasi net džiazo muzikoje.“ – sako muzikės, mielai sutikusios prisijungti prie liaudies ir šių dienų kompozitorių kūrybą vienijančio projekto.

Varinių garsais parką užlies puikiai uostamiesčio publikai pažįstamas Klaipėdos brass kvintetas: Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba). Nepaisant solidžios biografijos, kolektyvas savo programas pateikia išradingai ir kūrybiškai. S. Petrulio vadovaujamas pūtikų kolektyvas noriai plečia savo repertuarą ir scenos partnerių ratą, visada yra atviras naujiems ir įdomiems sumanymams. Svarbi šiame koncerte bus ir perkusija – ja muzikuos klaipėdietė I. Spalinskaitė-Kurienė.

Unikalus projektas subūrė keturis skirtingų kartų kompozitorius iš Klaipėdos, kurie ėmėsi aranžuoti liaudies dainas folkloriniams balsams ir pučiamųjų kvintetui. Melodingai vokalinei kūrybai daug dėmesio skiriantis Remigijus Šileika parašė kūrinį „Variacijos, tema („Oi, tu ąžuolėli“) ir koda“. Jis yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, pedagogas, ugdantis jaunuosius kompozitorius.

Naujo kūrinio pagal Mažosios Lietuvos liaudies dainą „Strazde strazdeli“ autorė yra būsenų muziką kurianti Loreta Narvilaitė, taip pat mėgstanti rašyti balsui.

Klaipėdos Vydūno gimnazijos absloventas Matas Drukteinis, neseniai baigęs kompozicijos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prisistatys  kūriniu „Triguba bagatelė“ pagal Klaipėdos krašto liaudies dainą.
Ketvirtoji klaipėdietė kompozitorė – Laima Jedenkutė.  Jai naujasis kūrinys – lietuvių liaudies lopšinė „Ūčia“ – labai aktualus, nes autorė augina du sūnelius ir dukrytę.

Koncerte skambės ir Alvido Remesos kūrinys „Jomarkas“. Reikšmingiausią šio kompozitoriaus kūrybos dalį sudaro religiniai opusai, jis dirba muzikos terapijos srityje.

Koncerte „Baltas vakaras“ girdėsite ir autorinę dueto „Baltos varnos“ kūrybą, kurios aranžuotę variniams pučiamiesiems ir perkusijai kuria Leonardas Pilkauskas. Savo kūryboje sesės sujungia dainuojamosios poezijos, folkloro ir improvizacijos elementus. „Mūsų dainos dažniausiai kyla iš kasdieniškų patyrimų, iš frazių kurias stengiamės perteikti savaip. Labiausiai mus žavi stygų garsai, todėl savo rankose dažniausiai laikome būtent šiuos instrumentus,“ – sako muzikės, koncerte sau pritarsiančios smuikais ir gitaromis.

Šviesų vasaros vakarą praleiskite su žaviosiomis „Baltomis varnomis“ ir šiuolaikiško skambesio liaudies kūryba!

________________________________________.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Esant lietingam orui renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje.

 

Renginio nuoroda: http://www.koncertusale.lt/Renginiai/repertuaras

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
''Baltos varnos'' ir Klaipėdos brass kvintetas Pn 2018-07-13 20:00 Parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės, Klaipėda
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Cenzas: nėra
Trukmė: 1:10 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva