logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Čardašo karalienė

Pn 2023-12-29 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai

Gruodžio 29 d., penktadienį, 15 val.


ČARDAŠO KARALIENĖ

JULIJA KARALIŪNAITĖ, sopranas
EKATERINA RODIONOVA, smuikas
BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ, fortepijonas

Programa
Ištraukos iš I. Kalmano, J. Strausso operečių, V. Monti, J. Halvorseno, F. Kreislerio
ir kitų kompozitorių kūriniai – čardašai, čigoniški romansai, rapsodijos.Įsivaizduokime  – niūrus žiemos vakaras ir židinio ugnis vengrų smuklėje (vengr. Csárdás / csárda – smuklė). Už lango šaltus vandenis plukdo Dunojus, bet čia jauku, netyla pokalbiai, girdisi smuiko rauda, nerimsta čardašo šokėjai, o atmosferoje sklando begalinis ilgesys ir meilė laisvei. Tokia ta vengrų smuklė...


Ugningasis čardašas – vengrų ir Vengrijos čigonų šokis, atsiradęs 19 a. viduryje kaip miesto folkloro dalis per vengrų rekrūtų ėmimą į Austrijos armiją. Vėliau šokis išpopuliarėjo vengrų ir kitų tautų kompozitorių – ypač F. Liszto, F. Erkelio, J. Brahmso, F. Schuberto – kūryboje. Čardašui, kaip ir visai vengrų muzikai, būdinga aštri, akcentuota ritmika, sinkopės, gausiai ornamentuota melodika, dažna vadinamoji čigoniškoji dermė. Pirmoji šokio dalis – lėta ir lyriška, dažniausiai šokama vyrų, antroji – greita ir veržli, šokama poromis. Pabrėžtas dalių kontrastas išryškina vidinį muzikos dramatizmą ir dinamiką.


Julija Karaliūnaitė yra sukūrusi nemažai vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ji kviečiama dainuoti garsiuose operos festivaliuose: 2021 m. Jeruzalės lyrinės operos festivalyje solistė atliko Miuzetės vaidmenį (G. Puccini „Bohema“) ir 2022 m. – Undinės vaidmenį (A. Dvoržakas „Undinė“), tais pačiais metais Narvos operos festivalyje – Tatjanos vaidmenį (P. Čaikovskis „Eugenijus Oneginas“), o 2023 m. – Marcelinos vaidmenį Makedonijos operos ir baleto teatre (W. A. Mozart „Figaro vedybos“) ir Adrianos Lecouvreur vaidmenį to paties pavadinimo kompozitoriaus F. Cilea operoje Narvos operos festivalyje.


Ekaterina Rodionova – Panevėžio muzikinio teatro orkestro artistė, kamerinės muzikos atlikėja, airių liaudies muzikos atlikėja. Kaip orkestro artistė įvairių orkestrų sudėtyse smuikininkė koncertavo daugelyje ES ir Persijos įlankos šalių, 2010 – 2016 m. grojo Kairo (Egiptas) operos teatro orkestre.


Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pianizmo meistriškumą tobulino meistriškumo pamokose pas žymius profesorius: Jack Weinrock (JAV), A. Juozapėnaitė-Eesmaa (Estija), Ulrich Eisenlohr (Vokietija), Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), Helene Luyten (Belgija), Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt.

Atlikėja koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kt., yra buvusi Maestro Virgilijaus Noreikos scenos partnere. Pianistė dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“, Tarptautinis M. K. Oginskio festivalis) ir kt., pati kuria koncertines programas. Ji taip pat yra lektorė, skaitanti pranešimus Lietuvos pedagogams ir muzikantams.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Čardašo karalienė Pn 2023-12-29 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.00 - 30.00
Renginys Čardašo karalienė
Data / Laikas Pn 2023-12-29 15:00
Renginio vieta Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Kaina 12.00 - 30.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~14:30
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 4 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 4-7 metų vaikams bilieto kaina 12,00 Eur.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
Ambra Vox, VšĮ
Geležių km., Smėlio g. 40 Vilniaus raj
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Įmonės kodas: 302719606
PVM kodas ND
Renginys Čardašo karalienė
Data / Laikas Pn 2023-12-29 15:00
Renginio vieta Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Kaina 12.00 - 30.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą POP+KLASIKA! Netikėtas duetas POP+KLASIKA! Netikėtas duetas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas ROŽĖS KAVALIERIUS. Teatralizuotas koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą Iš tamsos į šviesą. Teatralizuotas koncertas Iš tamsos į šviesą. Teatralizuotas koncertas Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą NUO RETRO IKI ROKENROLO! Valdemaras Frankonis ir draugai! NUO RETRO IKI ROKENROLO! Valdemaras Frankonis ir draugai! Užutrakio dvaro sodybos EUROPOS salė, Trakai
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti