Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

CONFESSIONS: ERDVINĖ OPERA TAMSOJE

A 2018-06-19 19:00
13.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
CONFESSIONS: ERDVINĖ OPERA TAMSOJE

Koncepcija ir kompozicija – Spatial Opera Company:
Jens Hedman (Švedija),
Rūta Vitkauskaitė (Lietuva / Didžioji Britanija),
Åsa Nordgren (Švedija)

Atlikėjai: Åsa Nordgren (sopranas, garso objektai),
Rūta Vitkauskaitė (smuikas garso objektai),
Jens Hedman (elektronika, garso objektai)

2016 m. opera apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią muziką. Taip pat įvertinta Lietuvos kompozitorių sąjungos įsteigtu „Metų vinies“ prizu „Publikos simpatijos“ nominacijoje. Opera pristatyta įvairiose koncertų salėse, teatruose ir festivaliuose Lietuvoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose.

Septyniose „Confessions“ (angl. – išpažintys) dalyse nagrinėjamos septynios mirtinos nuodėmės – godumas, puikybė, apsirijimas, pavydas, kerštas, geismas, tingumas. „Confessions“ suvienija jos autorių seniai brandintas kūrybinių eksperimentų idėjas: muzikos atlikimą tamsoje, įtraukiant ir kitas jusles (uoslę, lytėjimą) ir tariamai visiškai panaikinant vizualųjį aspektą. Tačiau kūrinyje pastarasis iš tiesų yra labiausiai kurstomas veiksnys klausytojo vaizduotėje – per abstrakčius garsovaizdžius ir konkrečius anksčiau įrašytus garsus, kurie sukelia stiprius vaizdinius, susijusius su jausmais, pojūčiais ar objektais.

Operos kūrėjų komanda – Jens, Åsa ir Rūta – susipažino 2010 metais „Naujosios muzikos inkubatoriaus“ (New Music Incubator) projekte Latvijoje, kur juos sujungė bendras tikslas – sukurti erdvinę operą tamsoje, ypač praplečiant akustinės aplinkos galimybes. Kūrinį inspiravo domėjimasis erdvine elektronika, o ypač – erdvinis akustinis garsas ir jo poveikis žmogaus vaizduotei. Krikščioniškoji septynių mirtinų nuodėmių idėja tapo operos libreto pagrindu.

Instrukcijos žiūrovams
Žiūrovai sėdės tamsoje, su akių raiščiais-kaukėmis, kurios bus dalijamos prieš spektaklį. Erdvėje yra viena išskirtinė vieta – „rausvoji kėdė“. Ji yra vienintelė ir nemokama, gaunama konkurso būdu. „Rausvos kėdės“ klausytojas patiria ekstremalų akustinio surroundo, kvapų, skonio ir prisilietimų kompleksą. Norintys gauti šią vietą turi iki 2018 m. birželio 10 d. nuoširdžiai išpažinti vieną savo nuodėmę el. paštu spatialopera@mail.com. Su atrinktu dalyviu bus susisiekta ir jis turės pasirašyti kontraktą.

Premjera 2015 m. balandžio 17 d. Profsąjungų rūmų Kolonų salėje 6-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija).

Prodiuseris OPEROMANIJA

Organizatrorius VšĮ accoAkademija

Trukmė 63 minutės (be pertraukos)
Renginiai