Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Dainuoju Tau gyvenimą

T 2020-09-09 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius
16.00 - 26.00

Legendinių bardų ir ansamblio „Lietuva“ koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Rugsėjo 9 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje

Šiltų emocijų ir gyvenimo istorijų kupina programa „Dainuoju Tau gyvenimą“ po sėkmingo debiuto grįžta į valstybinio ansamblio „Lietuva“ repertuarą ir kviečia rudens vakarą praleisti kaip niekad jaukiai. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais Sauliumi Bareikiu, Gediminu Storpirščiu ir Giedriumi Arbačiausku gražiausias bardų dainas pristatys rugsėjo 9 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Po 2019 m. įvykusios premjeros didžioji dalis klausytojų atpažino poetų kūrinius ir dainavo kartu su atlikėjais. Publikos dėmesį patraukė ir „Lietuvos“ orkestro dirigentas dr. Egidijus Kaveckas, kurio energingus mostus ir charizmą buvo galima išvysti pačiame scenos priekyje. Koncerto svečiai labiausiai liko nustebinti unikaliu, dar niekur negirdėtu dainų skambesiu.

„Esu girdėjęs daug variacijų ir sąstatų, bet tai skambėjo ypač artimai, organiškai, įdomiu formatu. Iš esmės projektas pavyko, ir man atrodo, kad būtų naudinga dar kartą su juo apvažiuoti Lietuvą. Tikrai paliko gerą įspūdį, ypač ansamblio choras ir jo lygis. Patiko, kad dainos derinamos temiškai su tautiniais intarpais. Viskas labai gražiai suskambėjo“, – po koncerto Vilniuje, Šokio teatre teigiamais įspūdžiais dalinosi aktorius ir atlikėjas Jokūbas Bareikis.

Jungtiniame projekte atpažįstamos dainos kaip „Artistai“, „Langai“, „Chrizantemos“, „Ruduo“ ar staiga įsipynusi „Rūta žalioji“ atsiskleis visai kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Būsime ne tik subtilūs, bet ir žaismingi. Žiūrovai nustebs, kai išgirs žinomą dainą, o ji bus visai kitoje nuotaikoje. Pavyzdžiui, dainoje „Kaštonas“ esame romantiški, nes kaštonai žydi pavasarį, kai norisi mylėti. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, ypatingą skambesį. Koncerto dainose liejasi gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras tai, kas jam reikšmingiausia. Dainos atspindi tai, ko labiausiai trūksta žmogui“, – sakė programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip choreografas, buvęs Anželikos Cholinos trupės narys.

„Mane džiugina toks didžiulis susidomėjimas. Žmonės išeina tarsi pakylėti, ko ir siekėme šia muzika. Manau, tai projektas, kuriame galime rasti įdomių pavyzdžių, kaip dainos gali derėti su tautine kūryba. Barduose dar svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakojo G. Storpirštis, vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. Jis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis koncertui suteiks ypatingos emocijos.

„Kai kuriame projektus, nebūdingus bardiniam variantui, išgirstame labai įdomiai suskambančią muziką. Mano supratimu, ansamblis „Lietuva“ yra stiprus kolektyvas, su kuriuo galima ieškoti ir atrasti. Bandome jungti autorines dainas su tautiniu paveldu – šitaip perkuriame savo dainas. Net jei ir buvo baimių projekto sumanyme, turėjome tikslą sutelkti publiką, kuri visą laiką įdėmiai klausė mūsų koncerto, o finale įgavo daugiau ritminių dalykų. Man, kaip teatralui, tai atrodo teisinga reakcija“, – po premjeros džiaugėsi dainuojantis aktorius, vienas iš „Aktorių trio“ narių S. Bareikis.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje https://www.ansamblis-lietuva.lt/

 

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Gediminas Storpirštis, Giedrius Arbačiauskas

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

Dirigentas ir orkestro vadovas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Dainuoju Tau gyvenimą T 2020-09-09 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius 16.00 - 26.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~ 30 min. iki renginio
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Šv. Kotrynos bažnyčia
Vilniaus g. 30 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“
Panerių g. 39 03209 Vilnius
+370 69989895/ info@ansamblis-lietuva.lt
Įmonės kodas: 190755366
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą (Perkeltas) (KAUNAS) Mažvydas (Perkeltas) (KAUNAS) Mažvydas Girstučio kultūros rūmai, Kaunas 21.00 - 36.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą (Perkeltas) (KAUNAS) Mažvydas (Perkeltas) (KAUNAS) Mažvydas Girstučio kultūros rūmai, Kaunas 16.00 - 36.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Dėdės ir dėdienės | VILNIUS Dėdės ir dėdienės | VILNIUS Šokio teatras, Vilnius 16.00 - 26.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą (Perkeltas) (PANEVĖŽYS) Mažvydas (Perkeltas) (PANEVĖŽYS) Mažvydas Panevėžio bendruomenių rūmai, Panevėžys 16.00 - 31.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą (VILKAVIŠKIS) Mažvydas (VILKAVIŠKIS) Mažvydas Vilkaviškio kultūros centras, Vilkaviškis 13.00 - 16.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!