logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Dedikacija Robertui Schumannui | KKO, Florian Pons, Guoda Gedvilaitė

Š 2023-06-10 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda

Dedikacija Robertui Schumannui

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Florian Pons (violončelė, Prancūzija), Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)
Programa: Robert Schumann


 

Birželio 10 dieną kviečiame paklausyti paskutinio Klaipėdos kamerinio orkestro pasirodymo  Klaipėdos koncertų salėje šiame koncertiniame sezone. Orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva kolektyvas savo programą dedikuoja kompozitoriui Robertui Schumannui jo gimtadienio (kuris yra birželio 8 d.) proga. Koncerte bus atlikti trys šio vokiečių kompozitoriaus kūriniai, tarp jų – du koncerto žanro opusai. Juos kartu su klaipėdiečiais gros svečiai – prancūzų violončelininkas Florian Pons ir Vokietijoje reziduojanti lietuvaitė pianistė Guoda Gedvilaitė. 


Robertas Schumannas buvo vienas žymiausių XIX amžiaus kompozitorių romantikų, talentingas pianistas ir įtakingas muzikos kritikas. Įdomu, kad savo gyvenimo kelią jis rinkosi tarp teisininko ir pianisto. Jis siekė tapti pianistu virtuozu, tačiau po rankos traumos atsisakė šio tikslo ir paniro į kūrybą bei muzikos kritiką. Leipcige su keliais bendraminčiais jis leido „Naująjį muzikos laikraštį“ (Neue Zeitung für Musik), kuriam daug straipsnių rašė pats, prisidengęs Florestano, Euzebijaus, Raro ir kitais slapyvardžiais.  


R. Schumannas buvo vedęs savo mokytojo dukrą Clarą Vyk, kuri tapo jo gyvenimo ir kūrybos mūza, aistringa daugelio jo kūrinių įkvėpėja, atlikėja bei propaguotoja. 


Svarbiausią kompozitoriaus kūrybinio palikimo dalį sudaro fortepijoninė muzika. Jis sukūrė daug programinių pjesių ir sujungė jas į ciklus. Vienas tokių ciklų yra „Vaikų scenos“, kuriuo prasidės koncerto „Dedikacija Robertui Schumannui“ programa. Tačiau fortepijonui parašytą kūrinį išgirsime Klaipėdos kamerinio orkestro interpretacijoje – skambės Joshua Chloe sukurta jo versija styginių orkestrui.  


M. Bačkus pasakoja, kad rinkdamas programą nutarė „pakviesti prancūzų violončelininką Florian Pons, laimėjusį mūsų orkestro simpatijų prizą II Tarptautiniame Klaipėdos violončelės konkurse 2019 metais. Jis atliks R. Schumano Koncerto violončelei ir orkestrui solo partiją“. Skambės kūrinio versija su styginių orkestru, kurią aranžavo Arthur H. Lilienthal.  
Apart Klaipėdos konkurso, kuriame F. Pons tapo II vietos laureatu, jis taip pat yra dalyvavęs ir pelnęs prizus (tarp jų  – I-ąsias vietas) dar keliuose tarptautiniuose konkursuose. Talentingas violončelininkas studijuoja Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje šokio ir muzikos konservatorijoje. 


Antroji koncerto „Dedikacija Robertui Schumannui“ solistė – charizmatiška pianistė Guoda Gedvilaitė, aktyvi R. Schumanno ir jo žmonos Claros Schumann kūrybos propaguotoja Vokietijoje ir Lietuvoje. Ji skambins solo partiją R. Schumano Koncerte fortepijonui ir orkestrui, kurio versiją su styginių orkestru aranžavo Jeremy Liu.  


G. Gedvilaitė, baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, išvyko tęsti studijų į Vokietiją. Frankfurte prie Maino ji baigė Muzikos ir vaizduojamojo meno aukštąją mokyklą, kurioje dabar dėsto. Aktyviai koncertuojanti pianistė dažnai pasirodo ir gimtojoje Lietuvoje, o kolegas iš Lietuvos noriai įtraukia į savo kūrybinius sumanymus Vokietijoje. 2019 metų vasarį G. Gedvilaitės iniciatyva ten įvyko Klaipėdos kamerinio orkestro koncertinis turas. Su šiuo kolektyvu pianistė jau ne kartą muzikavo ir Klaipėdoje. 


G. Gedvilaitė pasakoja: „Robertą Schumanną aš pamilau per Clarą Schumann. Prieš daug metų gavau užsakymą išmokti kelis jos kūrinius. Pradėjau domėtis jos gyvenimu, veikla, nes neįmanoma gerai atlikti kūrinius, jeigu nesi susipažinęs su kompozitoriaus biografija, nepažįsti jo laikmečio. Skaitant Claros biografiją magiška jėga mane įtraukė į jos gyvenimo atsiminimų sukūrį. Tai buvo labai stipri asmenybė, kurios intensyvus koncertuojančios pianistės gyvenimas labai pasikeitė ištekėjus už R. Schumanno. Išskirtinio talento menininkė labai mylėjo savo vyrą, su juo susilaukė net 8 vaikų (7 iš jų užaugo). Tačiau netrukus kompozitorius mirė, tad žmonai teko vienai rūpintis tiek vaikais, tiek vyro muzikiniu palikimu.   
R. Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui parašytas vos metams praėjus po jo ir Claros vestuvių, pačiu aistringiausiu jų meilės laikotarpiu. Interpretuoju jį tarsi dviejų kūnų (tuo pačiu, fortepijono ir orkestro) susijungimą. Fortepijonas su orkestru yra tiek susipynę, kad neįsivaizduojami vienas be kito. Tai tikras meilės kūrinys. R. Schumannas turėtų labai dėkoti savo žmonai už tai, kad ji  apie 100 kartų grojo jo Koncertą įvairiuose Europos miestuose, taip garsindama jo kaip kompozitoriaus vardą“. 


Maloniai kviečiame išgirsti dviejų menininkų meilės istorijomis apipintą Klaipėdos kamerinio orkestro ir solistų programą „Dedikacija Robertui Schumannui“. Ji skambės birželio 10 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje. 

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Dedikacija Robertui Schumannui | KKO, Florian Pons, Guoda Gedvilaitė Š 2023-06-10 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 1.20 - 19.20
Renginys Dedikacija Robertui Schumannui | KKO, Florian Pons, Guoda Gedvilaitė
Data / Laikas Š 2023-06-10 18:30
Renginio vieta Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Kaina 1.20 - 19.20
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 50 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
- 100 % Klaipėdos meno mokyklų (S.Šimkaus konservatorijos, E. Balsio gimnazijos,J. Karoso muzikos, J. Kačinsko muzikos, A. Brako dailės, LMTA Klaipėdos fakulteto) moksleiviams ir studentams (nuolaida netaikoma Bilietai.lt aptarnavimo mokesčiui).
- 100 % neįgaliesiems. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
- 50 % studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu būtina pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 25 % su klaipėdiečio kortele (į nuolaidos laukelį suveskite kortelės numerį; nuolaida taikoma 1 bilietui; kontrolės metu būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą). 
- 10 % perkant 20 ir daugiau
 
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Klaipėdos koncertų salė
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
info@koncertusale.lt / (846) 410559
Įmonės kodas: 300101372
Renginys Dedikacija Robertui Schumannui | KKO, Florian Pons, Guoda Gedvilaitė
Data / Laikas Š 2023-06-10 18:30
Renginio vieta Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Kaina 1.20 - 19.20
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Kokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa NaujasNaujasKokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
Pirkti bilietą Kokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa NaujasNaujasKokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės kulisuose? | Edukacinė programa Klaipėdos koncertų salė, I a. fojė, Klaipėda
Pirkti bilietą Sarsuela | Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis Sarsuela | Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Pirkti bilietą ROYCE X | Vasaros koncertų ciklas ROYCE X | Vasaros koncertų ciklas Parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės, Klaipėda
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti