logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Dialogai su Čiurlioniu

Pr 2021-11-29 18:00
Valdovų rūmai, Vilnius
5.20 - 21.00

M.K.Čiurlionio namai tęsia jau ne vienus metus gyvuojantį projektą „Čiurlionio dialogai“ kuriame tarptautinį pripažinimą pelnę pianistai iš įvairiausių pasaulio šalių atlieka koncertines programas kuriose M. K. Čiurlionio muzika gretinama su jų pasirinktų kompozitorių kūriniais, taip tveriant kūrybinį dialogą tarp Čiurlionio ir jo epochos menininkų.

Lapkričio 29 d. 18 val. Valdovų rūmuose pirmą kartą Lietuvoje viešės vienas geriausių jaunos kartos pianistų Dmitry Mayboroda (Vokietija – Rusija). Pianistas proveržio sulaukė pelnęs laureato vardą prestižiniuose „Clara Haskil“ (2013, Šveicarija) ir „Jaen“ ( 2017, Ispanija) pianistų konkursuose. Po šių konkursų sekė pasirodymai garsiuosiuose „Rheingau“ (Vokietija), „Antalijos“ (Turkija), „Ravinia“ (JAV) festivaliuose. Pastaraisiais metais Dmitry Mayboroda koncertavo su Čaikovskio, Vienos, Londono, Turino filharmonijų orkestrais, Belgijos nacionaliniu, Bavarijos operos, Sankt Peterburgo Marijos teatro bei daugeliu kitų simfoninių orkestrų. Po jo koncerto su Londono Simfoniniu Orkestru Royal Festival Hall salėje Londone garsus kritikas Matthew Parris pažymėjo: „LPO kviestinis solistas buvo Dmitry Mayboroda. Taigi 22 metų Rusijos jaunuolis grojo 18 metų Rusijos jaunuolio (S. Rachamaninovo koncertas Nr. 1, fis-moll) koncertą. Mayboroda buvo nuostabus ir užtikrintas, savo aistringu be jokių užuolankų atlikimu pelnęs net tris bisus“.

Pianistas 2016 baigė Maskvos Čaikovskio konservatorijos bakalauro studijas profesoriaus V. Piasetskio klasėje, o 2018 metais su magistro laipsniu baigė studijas Miuncheno menų universitete. Vilniuje Dmitry Mayboroda pristatys nostalgiško ilgesio ir romantiško polėkio kupiną programą kurioje skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875 – 1911) ir jo amžininkų, dviejų artimų bičiulių Sergejaus Rachmaninovo (1873 – 1943) ir Nikojalaus Medtnerio (1880 – 1951) fortepijoniniai kūriniai. Šiuos du savitus kūrėjus, užaugusius ir savo labai ryškias muzikines karjeras pradėjusius prieškario Rusijoj, taip pat vienijo ir po bolševikinio perversmo sekusi sudėtinga ir skaudi emigrantų dalia. Rachmaninovas daugiausiai laiko gyveno Amerikoje, o Medtneris antrojo pasaulinio karo metus ir pokarį praleido gyvendamas Londone.

Čiurlionis, nors buvo Rachmaninovo ir Medtnerio amžininku, jų niekada sutiko – Čiurlionio lankymosi Peterburge laikais, abu šie kompozitoriai ir pianistai gyveno Maskvoje. Šio koncerto programoje M.K.Čiurlionio kūrinius įrėmins 1918 metais sukurta poetiškoji nostalgija dvelkianti N. Medtnerio „Sonata – prisiminimas“ Op. 38 Nr. 1 ir 1913 metais S. Rachmaninovo sukurta dramatiško polėkio kupina antroji sonata fortepijonui b-moll Op. 36. Taip klausytojai galės tapti kūrybinio dialogo tarp trijų dvidešimtojo amžiaus pradžios kompozitorių ir pianistų liudininkais.

Koncerto programa:

N.Medtner -  Sonata-prisiminimas op.38 Nr1

M.K.Čiurlionis – Tema ir 6 variacijos Op. 15

M.K.Čiurlionis – 4 pjesės Op. 3

M.K.Čiurlionis – 2 pjesės Op. 6

M.K.Čiurlionis – preliudas Des – dur Op. 29

M.K.Čiurlionis – 6 preliudai Op. 33

S.Rachmaninov – Sonata Nr2 Op. 36

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Dialogai su Čiurlioniu Pr 2021-11-29 18:00 Valdovų rūmai, Vilnius 5.20 - 21.00
Svarbi informacija
Dalyvavimas renginyje tik su galimybių pasu.
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 40% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Atkreipiame dėmesį, kad prieš įsigydami bilietus, įvertintumėte esamą situaciją dėl COVID-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės renginiams ir jų dalyviams taikomų apribojimų. Bilietų platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Renginiui neįvykus ar jį nukėlus, renginio organizatorius, o ne bilietų platintojas prisiima atsakomybę už pinigų už įsigytus bilietus grąžinimą.
Renginio vieta
Valdovų rūmai
Katedros a. 4 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos koncertinės veiklos vadybininkų asociacija
Totoriu 17-5 Vilnius
justas.piano@gmail.com / 862062294
Įmonės kodas: 190727954