logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

DRAUGE APLINK PASAULĮ

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

DRAUGE APLINK PASAULĮ

Xylos Duo:
Ieva Pranckutė (smuikas, Lietuva–Austrija)
Mislav Brajkovič (violončelė, Kroatija–Austrija)

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksey Igudesman

 

Jei gyvenime trūksta įkvėpimo – verta gyvai pamatyti muzikuojančius jaunus žmones, kurie nuoširdžiai atsidavę savo profesijai. Koncerte „Drauge aplink pasaulį“ skambės sienas griaunanti, žmones vienijanti klasikinė muzika, o desertui – šmaikščios jos interpretacijos. Duetas „Xylos duo“ klausytojus į Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė kviečia kovo 16 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.
Xylos Duo – vienas ryškiausių jaunųjų stygininikų duetų, kilęs iš muzikos mekos Vienos, įkurtas Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. Jį sudaro lietuvė smuikininkė Ieva Pranskutė ir kroatų violončelininkas Mislav Brajković, tarp kurių ryšys atsirado vos pradėjus kartu muzikuoti. Atlikėjus sieja skirtingų tembrų ir charakterių pajautimas, dialogo ieškojimas. Kartu koncertuota prestižinėse Austrijos, Lietuvos, Olandijos, Kroatijos ir Vengrijos scenose. Pelnyti apdovanojimai „Fidelio" konkurse Vienoje, festivalyje „ISA Praha-Viena-Budapeštas“. Repertuare – muzikinės kelionės nuo baroko ir šių dienų muzikos.
Tarptautinių konkursų laureatė Ieva Pranskutė prieš išvykdama į Vieną savo profesinę kelionę pradėjo Lietuvoje – Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Sukaupta daug patirties muzikuojant su šiuolaikinės muzikos ansambliu „Platypus Ensemble“, „Kremerata Baltica“, Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu, „Junge Philharmonie Wien“, Vienos valstybinės operos orkestrais.
Mislav Brajković studijas pradėjo Zagrebo muzikos universitete, Lichtenšteino tarptautinėje muzikos akademijoje. Violončelininkas net keturis kartus apdovanotas Kroatijos mokslo ir švietimo ministerijos apdovanojimu „Žinių Oskaras“ už išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose. Jo violončelė skambėjo svarbiuose Kroatijos, Olandijos, Austrijos festivaliuose. 
Pavadinimas „Drauge aplink pasaulį“ gali turėti mažiausiai dvi reikšmes. Pirmoji – tarptautinio atlikėjų dueto koncertinės kelionės, kuriose galima susipažinti su skirtingomis kultūromis, pasisemti patirties, sužadinti įkvėpimą kurti. Taip pat tai yra apie muzikinę kelionę, kuri įvyksta kiekviename jų koncerte. Su muzika keliaujame ne tik po skirtingas pasaulio vietas, bet ir epochas.
Viena – ypatingas miestas, susijęs ir su atlikėjais, ir su koncerto programa. Austrijos sostinė neveltui yra vadinama muzikos miestu – joje klesti reikšmingas muzikos paveldas ir auginami ateities genijai. Čia kūrė ir Wolfgangas Amadeusas Mozartas – pirmasis laisvas kompozitorius, koncertavęs, kūręs pagal užsakymus, mokęs kitus.
Kompozitorius sukūrė nuostabius duetus smuikui ir altui, vienas iš jų šįkart suskambės smuiko ir violončelės versijoje. Taip pat išgirsime Mozarto operos „Užburtoji fleita“ fragmentus, M. Brajkovićiaus pritaikytus jų dueto sudėčiai.
Vėliau „Xylos Duo“ pakvies nusišypsoti keliaujant po skirtingas šalis ir klausantis komiko, smuikininko ir kompozitoriaus Aleksejaus Igudesmano duetų. Klausytojus jis paperka savo charizma ir šmaikščiai perkurtais žinomais kūriniais, kurių teatrališkas atlikimas internete renka milijonus peržiūrų. Labai įdomu, kaip į humoristiškas savo kūrinių interpretacijas reaguotų jų autoriai?
Kviečiame išgristi Vieną ir atsiduoti, kur „Xylos duo“ atliekama muzika nuneš toliau. Kelionėse kartais įvyksta nelauktų siurprizų, tad pasiruoškite netikėtumams!


Klausytojų dėmesiui: 
  • Renginiuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai bus naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  • Renginys vyks I a. fojė.

Renginio nuoroda: http://www.koncertusale.lt/Renginiai/repertuaras

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti