Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Du fortepijono virtuozai sugrįžta

T 2016-11-30 19:00
12.90 - 50.00
Du fortepijono virtuozai sugrįžta

Evgeni Bozhanov ir Kasparas Uinskas
Fortepijonas


Lapkričio 30 d.  19.00 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius

Programa:

Pyotr Ilyich Tchaikovsky (transkripcija Nicolas Economou) Siuita iš baleto “Spragtukas” dviem fortepijonams.

Sergei Prokofiev (transkripcija Arthur Ancelle) Siuita iš baleto “Romeo ir Džiuljeta” dviem fortepijonams (dalys iš siuitos).

Sergei Prokofiev  (transkripcija Mikhail Pletnev) Siuita iš baleto “Pelenė” dviem fortepijonams.

Po įspūdingo debiuto 2015 m. du fortepijono virtuozai Kasparas Uinskas ir Evgeni Bozhanov sugrįžta į Lietuvos koncertų sales su nauja, fantastiška programa, kurioje skambės muzika, iš P.I. Čaikovskio baleto “Spragtukas” ir S. Prokofievo baleto “Pelenė”, dviems fortepijonams. Trys išskirtiniai dueto pasirodymai įvyks lapkričio 28, 29 ir 30 dienomis Klaipėdos koncertų salėje, Kauno filharmonijoje ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje. 

Abi žymių baletų adaptacijos dviem fortepijonams, dedikuotos legendinei pianistei Marthai Argerich, kuri pirmoji ir atliko kūrinių premjeras su jų autoriais pianistais M. Pletniovu ir  N. Economou.

Šį kartą, du fortepijono virtuozai K. Uinskas  ir E. Bozhanovas pateiks savitą, visiems gerai žinomos muzikos, interpretaciją. Scenoje šie du muzikantai – individualistai, tačiau kvėpuojantys vienu ritmu, tarsi vienas kūnas keturiomis rankomis kuriantis garsų ir muzikos šventę, kurią unikalią progą išgirsti turės Lietuvos publika.

Pianistas E. Bozhanovas – vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per paskutinius dešimtmečius. Vienas amerikiečių kritikas pažymi: „E. Bozhanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą...“ (“Dallas Morning News“) Atlikėjo koncertų grafike šiandien tokios salės kaip Londono Royal Festival Hall, Berlyno filharmonija, Vienos Musikverein, Maskvos didžiosios konservatorijos salė, Tokijo Suntory Hall, Diuseldorfo Tonhalle ir eilė kitų.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center Millennium Stage, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais:

“...Didis pianistas ir muzikas…” Carnegie Hall (New York Concert Review) “…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” London Wigmore Hall (Seen and Heard international).
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti