logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

DŽIAZAS KVIEČIA!

S 2022-05-29 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
14.40 - 18.00


Gegužės 29 d., sekmadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

DŽIAZAS KVIEČIA!

PETRAS VYŠNIAUSKAS, saksofonas
EGIDIJUS BUOŽIS, fortepijonas

Programa

Džiazo standartai, atlikėjų autorinės kompozicijos.

 

Petro Vyšniausko ir Egidijaus Buožio kūrybinė draugystė, besitęsianti jau daugelį metų, yra įamžinta ne tik bendruose koncertuose, projektuose, bet ir kompaktinių plokštelių įrašuose. Po ilgesnės pertraukos šios džiazo žvaigždės vėl susitiks scenoje. Programoje skambės džiazo standartai bei autorinės atlikėjų kompozicijos, žavinčios savitomis improvizacijų spalvomis, spontaniškomis emocijomis ir virtuoziškumu.

 

Petras Vyšniauskasvienas žymiausių Lietuvos saksofonininkų. Jis pagerbtas dešimtimis apdovanojimų, tarp kurių – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, LR Vyriausybės meno premija, LDK Gedimino V laipsnio ordinas, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) aukso medalis, Baltijos asamblėjos meno premija ir kt. Jis yra vienas Lietuvos profesionaliosios saksofono mokyklos pradininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) profesorius.

Atlikėjas – universalus menininkas, grojantis sopraniniu, altiniu, tenoriniu saksofonais, klarnetu, akordeonu, fortepijonu, muzikuojantis tiek su tradicinėmis, tiek su pačiomis netikėčiausiomis atlikėjų sudėtimis, o savo repertuare talpinantis džiazo kompozicijas, akademinės muzikos opusus, autorines improvizacijas ir kompozicijas. Daugiau kaip 50-tyje dramos teatro spektaklių ir filmų skamba P. Vyšniausko parašyta muzika.

Saksofonininko scenos partneriais buvo tokie džiazo grandai kaip Steve Lacy, Bobo Stenson, Han Bennink, Tomasz Stanko, Jon Christensen, Kent Carter, Theo Jörgensmann, Jimmy Owens, Elliott Sharp, Paul Jeffrey, Charlie Mariano, Karl Berger, Anatoly Vapirov, Reiner Winterschladen, John Law, Steve Swell, Hilliard Greene, Vijay Iyer, John Lindberg, Antoni Donchev, Mark Tokar. Jis yra pasirodęs festivaliuose Europoje, Japonijoje, JAV, Australijoje, dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose „East Meet West“, „Jazz Baltica“, „Octet Ost“, „The International Varna Big Band“, koncertavęs su Prahos filharmonijos bei Niujorko St. Luko simfoniniais orkestrais, Paryžiaus radijo ir Niujorko „Metropolitan Opera“ chorais. Viena pagrindinių P. Vyšniausko tarptautinių grupių – „Ganelin Trio Priority“ (V. Ganelinas, klavišiniai, K. Kugelis, mušamieji, P. Vyšniauskas, saksofonas). Šio trio pasirodymai garsiausiose pasaulio koncertų salėse yra susilaukę puikių muzikos kritikų, rašančių žymiausiems leidiniams, vertinimų. Gerai žinomas P. Vyšniausko duetas su dainininke Veronika Povilioniene.

Egidijus Buožis – ryškus Lietuvos džiazo pianistas, kompozitorius, prodiuseris, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dėstytojas. Klasikinio fortepijono išsilavinimą įgijęs Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje bei LMTA, koncertinę veiklą jis pradėjo kaip klasikinės muzikos atlikėjas – skambino solo rečitalius, koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu bei Lietuvos kameriniu orkestrais.

Dar paauglystėje E. Buožis susidomėjo džiazu. Studijų metais jis pelnė I vietą Tarptautiniame studentų fortepijoninės improvizacijos konkurse Vilniuje. Tai buvo rimtu postūmiu tolesnei ilgametei džiazo veiklai – vėliau pianistas pasirodo kaip džiazo solistas, duetų partneris, ansamblių lyderis, groja su žinomiausiais džiazo atlikėjais Lietuvoje bei užsienyje, dalyvauja įvairiuose džiazo forumuose, seminaruose bei simpoziumuose, tokiuose kaip Niels-Henning Ørsted Pedersen‘o Akustinio džiazo simpoziumas bei Džiazo, rock‘o ir avangardinės muzikos simpoziumas Danijos aukštojoje muzikos mokykloje Rytmisk Musikkonservatorium, kuriuose pasirodo ryškiausios džiazo žvaigždės iš viso pasaulio. Nuo 2002-ųjų metų E. Buožis rengia spontaniškų džiazo improvizacijų koncertų seriją „Impro-vizijos“.

E. Buožio diskografija: „Town of Love“ (1995), „Solos & Duos“(2000), „At first Sight“ (2005), „Spontanica“ (2007), „One“ (2011), „Pictures“ (2015), „Labyrinth“ (2019). 2003-aisiais jo kaip džiazo atlikėjo veikla įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“.

 

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
DŽIAZAS KVIEČIA! S 2022-05-29 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 14.40 - 18.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

 

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius
+370 612 31170; ambra@ambravox.lt
Įmonės kodas: 302719606
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Prekyba sustabdyta (Perkeltas) KALĖDINIS ATVIRUKAS Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdyta(Perkeltas) KALĖDINIS ATVIRUKAS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Pirkti bilietą GITARŲ SUOKALBIS GITARŲ SUOKALBIS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
-20%
Pirkti bilietą PASAULIO MELODIJOS PASAULIO MELODIJOS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 12.80 - 16.00
-20%
Pirkti bilietą (Perkeltas) LEGENDOS APIE MUS (Perkeltas) LEGENDOS APIE MUS Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 17.60 - 22.00
-20%
Pirkti bilietą VASARVIDŽIO SONETAI Muzikos ir poezijos popietė VASARVIDŽIO SONETAI Muzikos ir poezijos popietė Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 17.60 - 22.00
-20%