Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

E. Balsio 100-mečiui | ''Mokytojas ir mokiniai''

Pn 2019-03-01 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 10.80
„Mokytojas ir mokiniai“
Kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-mečiui

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas  Bačkus

Dirigentas Vytautas Lukočius

Solistai: fortepijoninis trio  „Fort Vio“: Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas),
Povilas Jacunskas (violončelė), Indrė Baikštytė (fortepijonas)

Koncertą veda muzikologas Viktoras Gerulaitis 

Programa: Eduardas Balsys, Anatolijus Šenderovas, Faustas Latėnas, Vidmantas Bartulis

 

Kūrėjų šimtmečiai – tam tikras riboženklis, ties kuriuo aiškėja, ar jie peržengs  amžinybės slenkstį, ar jų vardai ir darbai bus apnešti dulkėmis istorijos lentynose...

2019 metais minime žymaus lietuvių kompozitoriaus, pedagogo Eduardo Balsio 100-metį. Jo žingsnių aidą mena ir Klaipėdos grindinio akmenys: čia Balsių šeima gyveno beveik 10 metų, čia jaunuolis Eduardas lankė Vytauto Didžiojo gimnaziją, čia susidomėjo muzika ir pradėjo mokytis groti net keliais instrumentais. Uostas ir jūra jam paliko ryškius prisiminimus, tad būsimasis kompozitorius pradėjo fiksuoti pirmuosius muzikinius įspūdžius. Vėliau, jau tapęs pripažintu kūrėju, E. Balsys dalį savo darbų paskyrė jūrai – nuolatiniam gyvenimo ir kūrybos palydovui.

Pripažinimą ir pagarbą E. Balsys pelnė talentu ir darbu. Rūpestingas pedagogas, vadovaudamas Lietuvos konservatorijos (dabar LMTA) Kompozicijos katedrai, išaugino keletą kompozitorių kartų.

E. Balsio kūryba – tai brandžiausias trijų dešimtmečių lietuvių muzikos derlius, šiandien tapęs klasika. Ji įveikė laiko išbandymus, dažnai yra atliekama ir klausoma. Šimtmečio proga dar labiau suaktyvino jos sklaidą. Kelias E. Balsiui dedikuotas programas šiemet išgirsime ir Klaipėdos koncertų salęje.

Pirmoji iš jų – kovo 1 d., penktadienį, 18.30 val. įvyksianti Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Mokytojas ir mokiniai“. Joje skambės paties E. Balsio ir jo mokinių Anatolijaus Šenderovo, Fausto Latėno, Vidmanto Bartulio kūryba. Kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu KKO ją atliks fortepijoninis trio „Fort Vio“: Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė) ir E. Balsio vaikaitė Indrė Baikštytė (fortepijonas). Diriguos Vytautas Lukočius.

Koncertinės programos idėja kilo Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisterei Ingridai Rupaitei-Petrikienei. Ji su styginių kvartetu „Art vio“ jau buvo griežusi E. Balsio styginių kvartetą, tad dabar pasiūlė atlikti šio kūrinio versiją styginių orkestrui. Šalia mokytojo opuso į programą Ingrida įtraukė ir mokinių kūrinius. Tarp jų bus Anatolijaus Šenderovo „Trio grosso“ versija fortepijoniniam trio ir kameriniam orkestrui, dedikuota jį atliksiančio fortepijoninio trio „Fort Vio“ 10-ečiui, kurį ansamblis paminėjo 2016 metais.

Orkestro sudėtimi suskambės ir Fausto Latėno Styginių kvartetas Nr. 2 „Šviesiam atminimui“, turintis ryškių sąsajų su klezmerių tradicija. Pasak muzikologės Rūtos Gaidamavičiūtės, „šiandien žmonės, bijodami būti banalūs, vengia būti ir nuoširdūs. Faustas tokios baimės neturi.“

Vidmanto Bartulio kompozicija styginių orkestrui „I like Schubert“ leis klausytojams pasimėgauti neskubiai tekančiu laiku, pasigerėti pačiu garso grožiu.

Simboliška, kad E. Balsiui skirtame koncerte dalyvaus jo anūkė pianistė I. Baikštytė, viename interviu teigianti, jog iki šių dienų jaučia glaudų ryšį su seneliu kompozitoriumi: „Žinau, kad senelis mane mylėjo. Kartu praleisdavome nemažai laiko. Eidavome pasivaikščioti, šerdavome gulbes Vingio parke... Jis buvo pasiryžęs išmokyti mane žaisti šachmatais. Deja, senelis mirė, kai man tebuvo penkeri...“

Nors jau beveik 35 metus E. Balsio nebėra tarp mūsų, tačiau jis gyvena prisiminimuose ir skambančiuose kūriniuose.  Paklausykime jų!

 
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
E. Balsio 100-mečiui | ''Mokytojas ir mokiniai'' Pn 2019-03-01 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: N-7
Trukmė: 1 val. 50 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
 
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta