logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Festivalio pradžios koncertas

S 2023-06-25 16:00
Kelmės Švč. Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Kelmė
XX Tytuvėnų vasaros festivalis
Vasaros muzika – Jums!

Birželio 25 d. 16 val.
Kelmės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia
Festivalio pradžios koncertas
Dalyvauja: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Solistės: Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas) ir Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas)
Dirigentas- Robertas Šervenikas
Koncerto programoje: L van Beethoven, F. Mendelssohn, F.J.Haydn, W.A.Mozart, C.Saint-Saens kūriniai.

XX Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalio atidarymo koncertas

Birželio 25 dieną prasidėsiantis jubiliejinis XX-asis Tytuvėnų vasaros festivalis kvies klausytojus į atidarymo koncertą Kelmės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Du dešimtmečius klasikinės muzikos klausytojus buriantis festivalis savo jubiliejinėje programoje ieškos bendrystės tarp didžiųjų pasaulio klasikų ir lietuvių kompozitorių kūrinių.

Tradicija tapęs festivalis- vienintelis Šiaulių apskrityje profesionalaus muzikos meno renginys, trunkantis visus tris vasaros mėnesius ir apimantis beveik visus Šiaulių apskrities rajonus. Pagrindiniai festivalio koncertai vyksta XVII a. kultūros paveldo objekte Tytuvėnų Bernardinų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje. Kiti festivalio koncertai rengiami gražiausiose Šiaulių regiono erdvėse, kultūros paveldo objektuose (dvarų sodybose, bažnyčiose, kultūros centruose), kur festivalio klausytojai greta festivalio renginių susipažįsta su kultūros paveldo objektais bei lankytinais gamtos objektais, esančiais saugomose teritorijose. Festivalis tapo kultūrinio turizmo regione traukos centru tiek aplink esančių vietovių gyventojams, tiek atvykusiems iš atokiausių Lietuvos miestų.

Festivalio pradžios koncerte skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro diriguojamo Roberto Šerveniko ir solisčių Laurynos Bendžiūnaitės (sopranas) bei Liepos Jurgutavičiūtės (smuikas) atliekama didžiųjų klasikų muzika.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras - ilgametis Tytuvėnų vasaros festivalio svečias, debiutavo 1989 m. Orkestro veikla prasidėjo Sąjūdžio metais ir klostėsi lygiagrečiai su atkurtos Nepriklausomybės istorija. Ne veltui pirmasis kolektyvo pavadinimas buvo Jaunimo simfoninis orkestras. Jauna valstybė, jauni muzikantai, jaunas dirigentas ir didžiulės ateities viltys. Nors jau po trejų veiklos metų suteiktas solidus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vardas, muzikantai ir jų vadovas lig šiolei tęsia jaunatviškas tradicijas.

Lauryna Bendžiūnaitė- viena ryškiausių Lietuvos operos žvaigždžių, garsinanti Lietuvos vardą visame pasaulyje. Vokietijoje gyvenanti lietuvė teigia, jog „Dainavimas – tai mano psichoterapija, visų mano fantazijų įkūnijimas ir visų emocijų, veiksmų legalus realizavimas, už kurį dar ir moka. Kai dainuoju, esu geresnis žmogus. Geresnis, gražesnis ir įdomesnis, galintis visiems aplinkui spinduliuoti šviesesnį gyvenimą.“

16-metė smuikininkė Liepa Jurgutavičiūtė atkakliai siekia smuikininkės karjeros. Mergina garsina Lietuvos ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos vardą savo aistra muzikai, yra Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė, įvairių tarptautinių konkursų laureatė ir prizininkė.

Koncerto programa:
Ludwig van Beethoven - Egmonto uvertiūra op. 84
Felix Mendelssohn - Psalmė 42 op. 42 „Meine Seele dürstet nach Gott”. Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)
Franz Joseph Haydn - Gabrieliaus arija Nr. 8 „Nun beut die Flur das frische Grün” iš oratorijos „Pasaulio sutvėrimas”. Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)
Wolfgang Amadeus Mozart - uvertiūra iš operos „Figaro vedybos“
Wolfgang Amadeus Mozart - Amintos arija „L'amero saro costante“ iš operos „Karalius piemuo“. Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)
Wolfgang Amadeus Mozart - Paminos arija iš operos „Užburtoji fleita“. Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)
Camille Saint-Saëns - Introdukcija ir rondo capriccioso. Solistė Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas)
Carl Maria von Weber - dvi Ännchen arijos iš operos „Laisvasis šaulys“: „Einst traumte meiner selger“ ir „Kommt ein schlanker bursch gegangen“. Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)

Atlikėjai:
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Orkestro vadovas GINTARAS RINKEVIČIUS

LAURYNA BENDŽIŪNAITĖ
Sopranas

LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ
Smuikas

Dirigentas:
ROBERTAS ŠERVENIKAS

Renginio nuoroda: https://tytuvenaifestival.lt/

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Festivalio pradžios koncertas S 2023-06-25 16:00 Kelmės Švč. Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Kelmė 10.00 - 15.00
Renginys Festivalio pradžios koncertas
Data / Laikas S 2023-06-25 16:00
Renginio vieta Kelmės Švč. Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Kelmė
Kaina 10.00 - 15.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~16:00
Renginio trukmė: ~60 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Organizatorius
Tytuvėnų festivalis, VšĮ
Savanorių g. 10 Tytuvėnai
justas.piano@gmail.com / +37062062294
Įmonės kodas: 302679357
Renginys Festivalio pradžios koncertas
Data / Laikas S 2023-06-25 16:00
Renginio vieta Kelmės Švč. Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, Kelmė
Kaina 10.00 - 15.00
Kitos datos Tas pats organizatorius
Pirkti bilietą ABONEMENTAS | Tytuvėnų festivalis 2023 ABONEMENTAS | Tytuvėnų festivalis 2023 - Abonementas,
Pirkti bilietą Fortepijono rečitalis - Petras Geniušas Fortepijono rečitalis - Petras Geniušas Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia, Tytuvėnai
Pirkti bilietą Danijos fortepijono žvaigždės Gustav Piekut Danijos fortepijono žvaigždės Gustav Piekut Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia, Tytuvėnai
Pirkti bilietą Koncertas Mindaugo Karūnavimo dienai ''Sakmių siuita'' Koncertas Mindaugo Karūnavimo dienai ''Sakmių siuita'' Baisogalos dvaras, Baisiogala
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti