Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Festivalis Jauna Muzika. 2 diena ODMA ir JÉRÔME NOETINGER

T 2019-04-24 18:30
Menų spaustuvė, Vilnius
5.00

ODMA

 

gyvasis paveikslas balsui, garso įrašams ir aktoriams

 

Michał Libera – kompozicija, libretas, garso įrašai

Barbara Kinga Majewska – kompozicija, balsas, tableau vivant

 

Gyvajame paveiksle dalyvauja šeši aktoriai-anonimai.

ODMA (išvertus iš lenkų kalbos odma reiškia „plaučių emfizema“) – tai gyvasis paveikslas (tableau vivant) su garso takeliu, sukurtu pagal vieną vizionieriškiausių Franzo Kafkos apsakymų tyrinėjančių garsą – „Jozefina, dainininkė, arba Pelių padermė“. Šioje knygoje pasakojamoje istorijoje kontraversiškai vertinamos pelės (pelės tarp pelių), žinomos kaip dainininkė-švilpautoja virtuozė, kuri, ko gero, neišleido nei vieno garso (net necyptelėjo). ODMA yra šio jos abejotino talento studija. Kūrinyje taip pat atsižvelgiama ir į Kafkos biografijos faktus, kuomet jis gyvenimo pabaigoje sirgo tuberkulioze, kuri stipriai prisidėjo prie jo gerklės komplikacijų ir paveikė jo kalbos patologiją. Vizualinei šio performanso pusei įtaką darė vienos fotografijos, padarytos tuberkuliozės sanatorijoje. Fotografijoje užfiksuota pacientė, besigydanti gerklę saulės spinduliais, bandanti ištverti šią, rodos, nesibaigiančią, laike ir erdvėje sustingusią procedūrą. ODMA ją paverčia gyvuoju paveikslu, kurio viena iš veikėjų yra išskirtinė lenkų vokalistė Barbara Kinga Majewska.

 

Michał Libera – sociologas, nuo 2003 m. dirbantis garso meno ir muzikos srityje, kur dažniausiai imasi dramaturgo, libretininko, garsinių esė, radijo meno bei operų režisieriaus vaidmens. Paskutiniai Liberos kūriniai – tai Cosmos-Cosmos pagal Witoldo Gombrowicziaus kūrybą, Sniegas, paremtas  Tedo Hughes'o kūryba, Kalkwerk/Studium Thomaso Bernhard'o pjesėje aprašytu, tačiau niekad neparašytu traktatu apie klausą. Libera yra ne vieno projekto iniciatorius, prodiusavęs Zeitkratzer orkestrą, įkūręs konceptualaus popso leidybinę platformą Populista, skirtą įvairios muzikos interpretavimui ir dekontekstualizavimui. Libera yra bene žymiausias lenkų garso meno kuratorius, dirbęs prie įvairių koncertų, festivalių, anti-festivalių, radijo laidų, muzikos programų, parodų ir kt.. Jis įvertintas garbingu paminėjimu 13-oje Venecijos architektūros bienalėje.

https://post.at.moma.org/profiles/891-michal-libera

 

Barbara Kinga Majewska – muzikė, vokalistė, atlikėja, kompozitorė, publicistė iš Varšuvos. Studijas baigusi Detmoldo muzikos akademijoje, Karališkojoje Stokholmo muzikos akademijoje bei Frederico Chopino muzikos universitete. Ji – autorė tekstų „Kritinis vokalinis gidas“ bei „Naujojo dainingumo šiuolaikinėje muzikoje manifestas“. Majewska yra koncertavusi tokiose erdvėse kaip Berlyno Konzerthaus, Nowy Teatr, Varšuvos liaudies operos teatras, NOSPR, Lenkijos radijas, Polin, Varšuvos Modernaus meno muziejus, Varšuvos Šiuolaikinio meno centras, Kelno Kunstwerk, Nacionalinis muzikos forumas Vroclave ir kt. Ji yra gavusi kompozicijos užsakymą iš Donaueschinger Musiktage 2017 m.. Savo kūryboje Majewska supina įvairų repertuarą –  klasikinę muziką nuo viduramžių iki šių dienų, pop raišką maišo su performanso menu, tekstą su video. Ji naudoja savo balsą kaip priemonę tyrinėti nemuzikinius dainavimo praktikos kontekstus.

http://barbarakingamajewska.com/

 

Menų Spaustuvė, Juodoji Salė, 18.30 val.

Rengiama bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus Institutu, programos Polska Music dalis.

 

 

JÉRÔME NOETINGER

 

improvizacija juostiniam magnetofonui ir analoginei elektronikai

 

Savo gyvai atliekamuose darbuose aš noriu nepamiršti, jog garsas – tai tik oro vibracija. Padedamas įvairių strategijų, aš bandau sukurti tam tikrą garso terpę, garsinę architektūrą” – Jérôme Noetinger

 

Gimęs 1966 m., Marselyje, Jérôme’as Noetinger'is atrado eksperimentinę muziką per Prancūzų kolektyvą DDAA. Kompozitorius, improvizatorius, garso meininkas, dirbantis su elektroakustiniais prietaisais, kartais kuriantis konkrečiąją muziką studijoje, kartais gyvai atliekantis improvizacinę muziką, naudodamas juostinį magnetofoną Revox B77, magnetinę juostą, analoginius sintezatorius, mikšerinius pultus, garsiakalbius, mikrofonus, įvairius elektroninius buities prietaisus bei savadarbę elektroniką. Jérôme'as koncertuoja solo ir su įvairiais ansambliais, kolaboruoja ir be perstojo turuoja po pasaulį. Jérôme'as yra Metamkine įkūrėjas. Ši organizacija nuo 80-jų metų užsiima alternatyvios muzikos sklaida; jis taip pat yra žurnalo  Revue & Corrigée redaktorinės komisijos narys bei įvairių koncertų, konferencijų, parodų ir kino meno renginių kuratorius.

http://www.metamkine.com

 

 

Menų Spaustuvė, Juodoji Salė, 19.30 val.

Rengiama bendradarbiaujant su Prancūzų kultūros institutu.

https://vimeo.com/11874389

Renginio nuoroda: https://vimeo.com/11874389

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Festivalis Jauna Muzika. 2 diena ODMA ir JÉRÔME NOETINGER T 2019-04-24 18:30 Menų spaustuvė, Vilnius 5.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val.
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 9 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos kompozitorių sąjunga
A.Mickevičiaus g. 29 Vilnius
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta