Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Festivalis Jauna Muzika. 6 diena STRØM

S 2019-04-28 16:00
Menų spaustuvė, Vilnius
5.00

STRØM

improvizacinė elektronika

Menų Spaustuvė, Kišeninė salė, 16 val.

 

Strøm – tai šveicarų Gaudenzo Badrutto ir Christiano Müllerio suburtas duetas. „Siamo dvyniai“ iš Bienne miesto improvizuoja įvairiais elektroniniais aparatais, kompiuteriais, kartais į skaitmeninę erdvę įtraukdami ir bosinį klarnetą. Suluošinti savo klasikinio išsilavinimo, instrumentais jie groja ne vien tik  įprastais būdais; jų sulipusius kūnus kerta ir įžiebia iš dviejų protų kylanti kintamoji srovė. Dueto muzikos prigimtis sunkiai nuspėjama – ji teka ramiai, švytėdama tarsi lava, staiga pertraukiama atsitiktinių proveržių, kurie leidžia muzikos tėkmei pakeisti savo kryptį prisitaikant prie erdvinių sąlygų ir padalinant garso srautą į posrovius, galop sugrįžtant į pradinį savo pavidalą. Nuo 2002 m. Strøm duetas pasirodė tokiuose festivaliuose kaip Norberg Festival, Taktlos Bern, Transmediale '09 ir kt. Duetas sukūrė daug muzikos teatrui, koncertavo roko muzikos rūsiuose, parodų atidarymuose, instaliacijose atvirame ore ir bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip Hansas Kochas, Claytonas Thomas, Burkhardas Beinsas, FM Einheit, Jacquesas Demierre’as, Ursas Leimgruberis, Norbertas Möslangas ir kt.

http://www.shizophonic.ch

 

Organizuojama bendradarbiaujant su Šveicarijos kultūros fondu Pro Helvetia.

 

 

Taip pat kviečiame į Jaunos Muzikos festivalio uždarymą:

 

 

Sapiegų Rūmai (Antakalnio g. 17), 19.30 val.

Festivalio uždarymas

 

 

RAMŪNAS MOTIEKAITIS

autorinis koncertas

 

Mobile 4 (1996), revizija

Mobile 6 (1996)

Mobile 8 (1997), revizija

Lento (2013) 

Mobiles užsklanda (2019)

 

Atlikėjai:

Raimondas Sviackevičius - hakahachi, akordeonas

ir


Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos Šiuolaikinės muzikos programos studentai (doc. Vykintas Baltakas):

Greta Šimkutė, Klaudija Indriliūnaitė, Mėta Pelegrimaitė, Matas Samulionis, Simas Petkevičius, Kęstutis Zubovas.

 

„Tikriausiai neįmanoma grįžti į laikus kai viskas buvo labai šviežia ir veikiama drąsiai. Žodis „mobile“ (tiesa sakant net nežinau, iš kur jis atsirado) tada asocijavosi su pačiais trapiausiais gaubiančiais garsais ir srautais, kuriems instrumentai ir koncertai neatrodė tinkamiausia terpė. Nežinojau ką daryti su instrumentais, galimybių nestudijavau, užtekdavo tik garso patirties ir aptakaus užrašymo arba neužrašymo. Ilgiau apsistojau ties Yamahos SY-85 sinusoidiniais ir timpanų tonais (mobile 2, 6, 9); dar po ranka pasitaikė perkusijos lėkštės (mobile 3, 4, 5) ir choras (mobile 8). Vėliau buvau perauklėtas, ir nesu tikras, ar tapau netikresniu. Vis tiek kažkas iš tų laikų pasilieka, o tūkstančiai srautų vis įvilioja ir žaidžia.”Ramūnas Motiekaitis

 

Ramūnas Motiekaitis nuo septynerių metų dainavo „Ąžuoliuko“ berniukų chore, Vilniaus konservatorijoje mokėsi chorinio dirigavimo klasėje, 1995–2005 m. Lietuvos ir Norvegijos muzikos akademijose studijavo kompoziciją. Vėliau Helsinkio universitete rašė disertaciją apie Japonijos ir Vakarų sąveikas filosofijoje ir muzikoje. Japonijos mokslo ir švietimo ministerija (2008–2010 m.), bei Canon fondas (2013–2014 m.) skyrė stipendijas stažuotei Japonijoje. Disertacijos pagrindu 2011 m. išleista monografija „Poetics of the Nameless Middle: Japan and the West in Philosophy and Music of the Twentieth Century“. Nuo 2003 m. Ramūnas Motiekaitis dėsto Vilniaus universitete; nuo 2009 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

 

Dėkojame Šiuolaikinio meno centrui, patikėjimo teise valdančiam Sapiegų rūmus.

 

Renginio nuoroda: http://www.jauna.org

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Festivalis Jauna Muzika. 6 diena STRØM S 2019-04-28 16:00 Menų spaustuvė, Vilnius 5.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 9 metų amžiaus (neužimant papildomos vietos)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos kompozitorių sąjunga
A.Mickevičiaus g. 29 Vilnius
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta